Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mefi28vel

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 v6 Initiale 2002 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 19:27
Temat postu:

bardzo dymi na bialo


jak w temacie auto strasznie wali na bialo podczas przyszpieszania na postoju tez troche dam sobie dymi rozumiem ze taki silnik musi cos tam dymic ale czy az tyle ? tez tak macie w swoich 3,5 ? bo czasami az sie wstydze przyszpieszac Smile uszczelniacze na zaworach ? czy ten typ tak ma lub cos z ukladem wydechowym ? chlodziwa nie wciaga olej mysle w ramach normy dolewam jakies 0,5l na 4000 km ale kazde v6 pije olej Smile temperatura po 3-4 km jest na miejscu i jeszcze nigdy nie zmienila sie w gore bardziej niz ma Smile
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 21:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


W sprawnym aucie, spaliny wydobywające się z rury wydechowej są bezbarwne. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja gdy są one białe ale to tylko podczas rozruchu przy niskich temperaturach. Jest to po prostu para wodna. Mogą być także czarne podczas ostrego depnięcia ale to także tylko chwilowo.

Jeżeli spaliny w twoim aucie są cały czas koloru białego to świadczy to prawdopodobnie o przecieku w komorze spalania czyli uszczelka pod głowicą. Można założyć także najgorszy scenariusz czyli pęknięta sama głowica.

Jednakże teoria swoje a życie pokazuje co innego. U mnie auto też kiedyś niemiłosiernie kopciło na biało szaro z przewagą białego. Okazało się że mam nie domknięty wlew paliwa. Niby nie powinno być żadnego związku i zakładałem już w budżecie wymianę uszczelki a po kolejnym tankowaniu gdy zauważyłem że wlew jest niedomknięty i zlikwidowałem tą usterkę, dymienie ustało.

To tyle z mojej strony Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
mefi28vel

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 v6 Initiale 2002 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


Tak tylko ze w obu przypadkach uszczelka jak i głowica by ubywalo płynu a mi nie ubywa ciężko powiedzieć czy to biały dym czy szary czy jaki mrozy są raz więcej go rzuca raz.mniej tak jakby np po przycisnieciu go wywalilo dym i później jest mniej chwila spokojnej jazdy i znów jakby więcej tak jakby się to zbierało gdzieś w wydechu. Może katalizator siada a może coś z rozruchem tak jak np na pasku rozrządu jak się przesunie o jeden ząbek to niby kopci
Powrót do góry
darade73

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: vel satis 3.5 LPG
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 10:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


Mam takie same objawy, im wyższe obroty podczas przyspieszania tym mocniej dymi na biało. Robiłem test na CO2 i niby uszczelka pod głowicą. Inny mechanik sugerował wymienić reduktor lpg bo przepuszcza płyn chłodniczy do gazu. Na razie obserwuję.
Powrót do góry
mefi28vel

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 v6 Initiale 2002 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 19:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


a ubywa ci plynu chlodzacego ? na benzynie i gazie ci tak dmucha ? bo mi tak pozatym gaz mam od 2 miesiecy a o ile dobrze pamietam to przed jego montarzem tez dmuchalo . jak jest mroz i robisz wydech ( chuchasz ) to tez jest bialy dym Smile to prawie taki sam objaw a zwazywszy ze ten silnik oddaje w ciul ciepla to cos moze w tym jest hyhyhy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 19:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 10:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


Jeżeli nie umiesz sam określić dokładnie jaki to dym to najprościej będzie jak pojedziesz na analizę spalin. Określą ci dokładnie w którym kościele dzwoni Wink
Nie mówię tu o analizie spalin na stacji diagnostycznej bo tam zazwyczaj są osoby które nie mają pojęcia o samochodach tylko o profesjonalnym serwisie zajmującym się diagnostyką silników.
Powrót do góry
gadu-gadu
jannaf

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Renault, Vel Satis 3.5 V6, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 10:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


Mam Vel Satisa 3.5l V6 z 2004 roku i mam identyczne objawy. Przy gwałtownym przyspieszaniu wali chmurą białego dymu (pary?) tak, że nic za nim nie widać. Jest natomiast tak, że jak się już wydymi (po 5-10 sekundach ostrego przyspieszania) to dym znika i dalej na trasie objaw ten się już nie pojawia. Mogę deptać gaz do dechy i z rur nic nie leci. Jeżeli wjadę potem do miasta i trochę pojeżdżę na małych obrotach, to za chwilę znowu jakby nabrał gdzieś wody w wydech i po przygazowaniu znowu dymi (paruje).
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) bardzo dymi na bialo


Podobny objaw miałem w KIA gaz/benzyna, w moim przypadku były to padnięte uszczelniacze zaworów, silnik brał sporo oleju, a zasłona dymna, że auta nie było widać, po wymianie uszczelniaczy wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System