Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dymek555

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Vel satis 3.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2015, 17:58
Temat postu:

Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc


Witam i z góry dziękuję za odpowiedzi Smile Jestem posiadaczem velki z 2003 z 3.0
Problem pojawił się z pewnego dnia podczas dłuższej trasy. A wiec nie ważne na jakim biegu jestem ( muszę kożystać z munuala) , auto po wciśnięciu pedału do podłogi zamiast jednostajnie przyśpieszać to dodaje gazu przez 1 sekundę a następnie przez około 5 sekund nie dodaje go w ogóle. A teraz jeszcze lepszy motyw ponieważ na niższych obrotach jadę np 40 i auto ma 3 bieg 1.2 obroty (nie jestem pewien dokładnie) i po wciśnięciu gazu do podłogi zaczyna całym silnikiem trząść aż rura wydechowa prawie uderza w asfalt, oczywiście nie przyśpiesza. Dlatego muszę jeździć na manualu żeby trzymał obroty ponad 2 tysiące. Na 1 i 2 obroty wzrastają ale za to nie jedzie, czyli słychać ryk silnika na 3.5 tysiącach obrotów ale auto ledwo co jedzie czyli krótko mówiąc fiat 126p lepiej rusza pod górkę na 3... Na wstecznym jest to samo, czyli dodaje i przestaje, dodaje i przestaje. Na parkingu i neutralu silnik brzmi wyśmienicie obroty wchodzą tak jakby wyjechał z fabryki.. Był podpięty pod komputer pokazywało błąd przepływomierza wiec został wymieniony ( był długi czas oczekiwania na niego dlatego już ponad miesiąc się z tym męczę) i oczywiście nie ustało. Błagam was o pomoc bo już tyle w niego wpakowałem i nie chce go stracić.. Sad
Powrót do góry
aramil

Dyskutant



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Vel Satis, Privilege, 3.0 dCi, 2002
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 12:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc


U mnie działo się coś podobnego pomogło wymiana rury prowadzącej powietrze do turbo, oraz zawieszenia silnika.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tco_tm

Dyskutant



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: CM0M F4Rt '05 #145/500 | JK0E P9X SU4 '09
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 17:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc


Mam identyczny problem z P9X 715 - samochód jedzie przez 1-2 sekundy, a potem przestaje na kilka i tak w kółko. Wciśnięcie pedału gazu w chwili "niemocy" powoduje mocne wibracje silnika. Silnik zapala na ciepło i zimno bez problemu.

Czy na podstawie tych objawów mam zabrać się za wymianę zaworów SCV (wymienione rok temu przez poprzedniego właściciela)?
Powrót do góry
MARAKAM

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: 3.0 dci Vel Satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 10:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc


Miałem podobny problemz 3.0 tzn. totalny brak mocy, gaz w podłogę a on rozpedzał się i rozpędzał. Tak jakby miał braki w dostarczeniu paliwa, wymieniłem przepływke i nic, na odpiętej przepływce wolniej przyspieszał ale nie szarpał. W piatek zatankowałem Verwę i wczoraj z ciekawości przyczepka i na niej 500 kg i w droge ok 50 km samochód po kilku kilometrach zmieniuł swoje postępowanie, przypomniał sobie że ma ok 180 KM. Mam nadzieję ze zatankowałem tylko badziewne paliwo. Oczywiscie filt też wymieniony został, był czysty jak twierdzi mechanik.
Powrót do góry
Dymek555

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Vel satis 3.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Kwi 2017, 14:13
Temat postu:

Juz dawno zostalo zrobione i zapomniane


Okazalo sie ze wszystko wina pompy wysokiego cisnienia...
po wymianie autko jak nowe ;]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Kwi 2017, 14:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tco_tm

Dyskutant



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: CM0M F4Rt '05 #145/500 | JK0E P9X SU4 '09
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 08 Kwi 2017, 15:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przyśpiesza i zwalnia i tak juz ponad miesiąc


Dzięki za odpowiedź!

U mnie powód jest/był dokładnie ten sam - pompa paliwa, a dokładniej zawory SCV. Ciśnienie na szynie było za niskie już przy wolnych obrotach. W serwisie Renault Pit Stop, gdzie pojechałem na wymianę tych zaworków, namówili mnie na próbę przepłukania układu specyfikiem (P/N 7711224188) i o dziwo - o ile kilka buteleczek z płynami ze stacji paliw (STP, Xeramic, Shell) wlewane na pusty bak w ogóle nie pomogły, to po tamtej płukance (z pominięciem baku) problem ustąpił jak ręką odjął - przynajmniej na ten moment.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultClio

74 000

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System