Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bCk

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Vel Satis Privilage 2.2 dCi 2003 , Laguna II 2003 2.2 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 17:29
Temat postu:

Kompletny brak mocy 2.2 dCi


Silnik 2.2 dCi , 150 KM , 2003 rok

Witam mam do kolegów pytanie lub kilka pytań ponieważ mam problem z kilkoma rzeczami w samochodzie.
Od pewnego czasu podczas odpalania samochodu samochód zakopci na biało ( osrty biały dym nagram filmik i wrzuce tutaj póżniej ) potem podczas jazdy nawet jak jest zimny silnik czy ciepły nie widać tego białego dymu . Nie mam żadnego błedu na desce . Gdy jadę, a silnik jest ciepły to za samochodem ciągnie się masakryczny Czarno-szary dym i nie ma kompletnie mocy ( odczuwam to tak jak bym jechał zwykłym diesel`em np. ja nie słyszę turbiny ) więc podjechałem do fachowca który zajmuje się turbinami . Leżał wchodził pod samochód ruszał jakąś gruszką sprawdzał jakiś zawór i stwierdził że turbina i zawór jest w porządku podpowiedział żebym pojechał sprawdzić wtryski bo na 100 % któryś jest walnięty bo niby stuka czy coś . 4 dni póżniej pojechałem zostawić samochód w warsztacie kótry się specjalizuje w regeneracji i sprawdzaniu wtryskiwaczy po 2 godzinach zadzwonił stwierdził że jest coś z wtryskami ale najpierw mam zrobić ukł. chłodzenia bo wywalał mi napewno kiedyś płyn chłodniczy . Okazało się że ukł. chłodzenia nie był do końca odpowietrzony ? hmm . Mechanik który odpowietrzył układ chłodzenia powiedział żebym sprawdził zawór egr więc tak zrobiłem poświęciłem całą sobotę . Po odkręceniu zaworu EGR ujrzałem to :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d92e795cabafde6.html

Stwierdziłem że skoro Egr jest zasyfiony to pewnie przepustnica również więc odkręciłem całość i też była masakra

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39da5e7df6ee898a.html

Wąż dolny który wchodzi do przepustnicy był lekko zaoliwiony . Wężyk podciśnienia który wchodzi do tej gruszki przyczepionej do przepustnicy jest zatkany ( dlaczego ) ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2856f19bea8418a6.html

Po przejechaniu się i zrobieniu kilkunastu km samochód tak jakby sprawował się ciut lepiej , ale co jakiś czas przy depnięciu wywala bład wtrysków który wcześniej przed czyszczeniem EGR i przepustnicy nie był pokazywany . Samochód miał robioną głowicę i wymienianą uszczelkę pod głowicą .

Pytanie mam takie dlaczego ten Egr i Przepustnica są tak zasyfione i czy jest możliwość że turbina też tak wygląda dlatego nie ma mocy ? Dlaczego ktoś zaślepił ten wężyk od przepustnicy ? Czy sprawdzić kompresje Silnika ?

Proszę o poradę i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 06:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi


Coś podobnego przerabiałem w ubiegłym roku, autko tak mi zamuliło, że nie było czym jeździć, słabe, zero przyspieszenia i ten dym Sad komputer nie pokazał właściwie niczego złego, wtryski niby ok (korekcja w normie) żadnych błędów, myty EGR, i przepustnica, mycie całego układu zasilania, komory spalania itd. (Jet Clean Tronic) minimalna poprawa, myślałem o wymianie silnika, ale trafiłem do innego mechanika i warsztatu. Po diagnozie okazało się, że wtryski są tak zajechane, że nie nadają się do regeneracji, w turbinie nie pracowała zmienna geometria, zapiekła się. Kupiłem wtryski używki, 800 PLN za komplet, czyszczenie turbiny 200 PLN, dodatkowo zaślepiony EGR i auto ożyło Smile
Powrót do góry
skype status
bCk

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Vel Satis Privilage 2.2 dCi 2003 , Laguna II 2003 2.2 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 14:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi


Dzięki za odpowiedź , ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego ten ogar i olej zbiera mi się w przepustnicy oraz zaworze egr ? Oraz dlaczego przewód (podciśnienia) od gruszki przepustnicy jest zaslepiony?
Powrót do góry
gadu-gadu
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 20:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi


Podepnij i odczytaj błędy bo będzie szybciej
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Pią 01 Maj 2015, 10:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi


To że EGR i przepustnica jest zasyfiona, to raczej normalny objaw, bo przez nie wracają spaliny, które sa ponownie dopalane, a zaślepiona "gruszka" to wydaje mi się, że jest to klapa gasząca, powoduje, że silnik przy gaszeniu nie "telepie się" wstrzasy sa łagodniejsze. Ale powinieneś na poczatek podpiąć Clipa, tak jak sugerował kolego powyżej, podstawa wszelkich napraw to dobra diagnostyka.
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 01 Maj 2015, 10:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bCk

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Vel Satis Privilage 2.2 dCi 2003 , Laguna II 2003 2.2 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 17:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kompletny brak mocy 2.2 dCi


Cześć chłopaki troszkę znalazłem czasu i wziąłem się za robotę tak jak mi podpowiedzieliście sprawdziłem samochód clipem . Wymieniłem na nowe wtryski , turbine i zawór EGR ale dalej jest mułowaty . Wyczyściłem wszystkie przewody idące do turbiny jak i EGR-u ( wszystko zasyfione olejem ). Problem jest w tym że samochód dalej nie ma takiej mocy jaką powinien mieć jakieś pomysły co mógłbym jeszcze sprawdzić ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

19 890

2011r.

188 607 km

pomorskie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultLaguna

32 000

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultMegane

69 990

2020r.

75 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System