Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miker88

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci V6
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 20:29
Temat postu:

układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Witam mam problem z układem paliwowym w 3.0DCI zapowietrza się jak by ktoś mógł w kilku słowach opisać jak przeprowadzić poprawnie odpowietrzanie ? i Czemu się może tak zapowietrzać ? Question
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 21:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Miker88,
mialem podobny problem, co skutkowalo problemami z odpaleniem silnika po dluzszym postoju i czasami dlawieniem silnika co skutkowalo przechodzeniem w tryb awaryjny.
W moim przypadku winny byl zawor zwrotny w pompie paliwa (choc pewnie wystarczyloby wymienic zawory), skutkiem czego przy wylaczonym silniku paliwo wracalo sie do zbiornika a w trakcie pracy pompa nie dawala wlasciwego cisnienia. Za pierwszym razem po wymianie pompy problem ustapil. Za drugim wstawilem zaworek zwrotny przed pompa co rowniez pomoglo. Smile
Do odpowietrzenia sluzy reczna pompka i odpowietrznik na filtrze paliwa - odkrecasz odpowietrznik i pompujesz grucha az przestana leciec babelki i zakrecasz odpowietrznik. Potem uruchamisz silnik i tez sciskasz gruche aby wypchnac z niej i z filtra reszte babelkow (ida do pompy a potem na powrot paliwa.
Jesli pompa i zawory sa w porzadku, to w przypadku takiego ukladu paliwowego jak w VelSatisie, przyczyna moze byc zabrudzony i zatkany smok w baku.
Slapas
Powrót do góry
miker88

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci V6
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 21:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


aha jutro spróbuje odpowietrzyć A ten smok w baku to znajduje się na pompie paliwa czy gdzieś w baku. A za co ten smok odpowiada ? Bo jak w pompie to rozkręcę jutro całą pompę i przeczyszczę albo nową zamówię
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 21:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Nie do konca sie zrozumielismy bo nieprecyzyjnie sie wyrazilem. W tym aucie nie ma pompy paliwa w baku a jest tylko reczna pompka serwisowa (gumowa gruszka w okolicach prawego blotnika). Pompa o ktorej wspominalem, to pompa wtryskowa, ktora sklada sie z sekcji niskiego cisnienia zasysajacej paliwo z baku oraz sekcji wysokiego cisnienia podajacej paliwo na szyne wtryskowa.
A ten smok to kawalek rozszerzonej rurki z sitkiem na koncu, zasysajacej paliwo z baku. Jak sie przytka szlamem z paliwa, to podcisnienie powstajace w ukladzie paliwa spowoduje zasysanie powietrza wszystkimi mozliwymi nieszczelnosciami. mozna sprobowac odetkac przedmuchujac uklad powietrzem.
Powrót do góry
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 13:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Witam
Podpinam sie pod temat.. bo mam podobny problem i nie wiem co jest grane..
Wszystko zaczelo sie rok temu kiedy nagle podczas jazdy auto nagle starcilo moc i zaczelo nim szarpac i dusic i starcilo calkowita moc...po prostu nie dalo sie nic wyprzedzac ani bardziej dodawac gazu bo auto sie dlawilo...pojechalem do mechanika odkrecam pokrywe i widze ze z obudowy filtra paliwa leci do silnika powietrze...w takim razie wymienilem filtr paliwa i okazalo sie ze pomoglo...pozniej po jakims roku znow sie to zdarzylo wymienilem uszczelke w obudowie ale nic to nie dalo dopiero po 1000 km nagle przestalo i auto zaczelo normalnie jezdzic...teraz znow sie zdarzylo wymienilem filtr paliwa i na jeden dzien wszystko wrocilo do normy ale juz po dwoch dniach znow szarpanie i dlawienie sie silnika...i po przejechaniu ok 1000km znow wszystko wrocilo do normy...co prawda od jakiegos czasu nie nalewam paliwa do pelna i jezdze do rezerwy i nawet na rezerwie...ale filtry paliwa nie byly zapchane...podejrzewalem ze moze to byc obudowa filtra paliwa ale po przeczytaniu tego postu zawor zwrotny moze okazac sie przyczyna lub pompa lub kratka przy baku..Tylko panowie od czego zaczac i jak sie do tego zabrac i ile to kosztuje Smile

Pozdrawiam
_________________
Przemek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 13:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miker88

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci V6
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 15:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Jednak to auto to wynalazek ech.. Zacznij od wymontowania tylnej kanapy jest przykręcona na 3 śrubach 17 lub 19 nie pamiętam dokładnie. Potem wyciągasz całą kanapę i ukarze ci się wynalazek ( wygląda jak pompa paliwa na pierwszy rzut oka ale nią nie jest) Za to jest Qrewsko mocno dokręcona przynajmniej u mnie była okrągła obudowa plastikowa potem odpinasz 2 wężyki zielony i czerwony plus jakieś zasilanie i wyciągasz jak odkręcisz no i potem przedmuchujesz powietrzem.. ja już mam ten zaworek zwrotny założony ale u mnie nie pomaga będzie trzeba tą pompę wtryskową naprawić
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Witam

i znow sie zapowietrzylo...dlawi i szarpie...w gruszce czyli w pompce jest powietrze co bylo widac jak z gruszki w strone filtra paliwa byla przegroda powietrza...sam juz nie wiem co jest grane troche mnie wkurza i irytuje - i dlatego zaczne od najtańszego sposobu czyli od zaworu zwrotnego - prosze powiedzcie w ktorym miejscu mam go zalozyc i jaka srednica i ew, jaki zawor polecacie?? a jak to nie da rezultatu to wymienie obudowe filtra paliwa - jak to nie to bak...a jak to zawiedzie to niestety pompa wtrsykowa...
_________________
Przemek
Powrót do góry
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 13:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


i jeszcze jedno - wymienialem sam filtr paliwa zalozylem zakrecilem i gruszka wpompowywalem paliwo - tylko czy przy takim zalewaniu filtra trzeba miec odkrecony odpowietrznik??? i zauwazylem ze jak naciskam gruszke to paliwo cofa sie w strone baku razem z powietrzem i znow wraca...chyba nie powinno tak byc....bo z tego co wiem to zawor zwrotny powinien byc wlasnie w tej gruszcze ale jezeli paliwo sie cofa z gruszki to zawor zwrotny zepsuty chyba jest...
_________________
Przemek
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 17:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


Ja mam założony zaworek zwrotny na przewodzie doprowadzającym paliwo za filtrem oraz na przewodzie powrotnym. Nie mam żadnego problemu z odpowietrzeniem....
Powrót do góry
gadu-gadu
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sro 21 Lis 2012, 22:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


wywal ta gruszkę i załóż zaworki zwrotne na wężykach, zasilania i powrotu zrobiłem to 2 lata wstecz bo tez się zapowietrzał i od tego czasu mam święty spokój .
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
krull

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3000, 2002
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 22:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


miker88 napisał:
Jednak to auto to wynalazek ech.. Zacznij od wymontowania tylnej kanapy jest przykręcona na 3 śrubach 17 lub 19 nie pamiętam dokładnie. Potem wyciągasz całą kanapę i ukarze ci się wynalazek ( wygląda jak pompa paliwa na pierwszy rzut oka ale nią nie jest) Za to jest Qrewsko mocno dokręcona przynajmniej u mnie była okrągła obudowa plastikowa potem odpinasz 2 wężyki zielony i czerwony plus jakieś zasilanie i wyciągasz jak odkręcisz no i potem przedmuchujesz powietrzem.. ja już mam ten zaworek zwrotny założony ale u mnie nie pomaga będzie trzeba tą pompę wtryskową naprawić



U mnie kanapa, a właściwie oparcie jest na 7 śrubach. 4 z tyłu i 3 z przodu. Chyba 19. I jak to odkręcę, to gdzie ukarze mi się ta Qrewsko dokręcona plastikowa obudowa?
Powrót do góry
krull

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3000, 2002
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 22:22
Temat postu:

zapowietrzony układ paliwa


Co ja tu o oparciu, chodzi o kanapę...
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


zdejmij kanape, wzmacniacz audio ,wygłuszenie , rame wzmacniajaca do kanapy i jest dojscie do zbiornika, tak jest w moim dieselku.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
krull

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3000, 2002
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


DANIEL13 napisał:
zdejmij kanape, wzmacniacz audio ,wygłuszenie , rame wzmacniajaca do kanapy i jest dojscie do zbiornika, tak jest w moim dieselku.


Dzięki, dotarłem, ale jak to plastikowe wielkie odkręcić? Jakieś narzędzie do tego?
Powrót do góry
krull

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3000, 2002
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 23:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) układ paliwowy jak odpowietrzyć ?


krull napisał:
DANIEL13 napisał:
zdejmij kanape, wzmacniacz audio ,wygłuszenie , rame wzmacniajaca do kanapy i jest dojscie do zbiornika, tak jest w moim dieselku.


Dzięki, dotarłem, ale jak to plastikowe wielkie odkręcić? Jakieś narzędzie do tego?



Pojechałem do serwisu, który mi pomógł. Nie ma zapowietrzonego układu paliwowego. Jest (był) zabity filtr paliwa. Teraz auto leci a nie jedzie. Filtr (wkład) był ostatnio wymieniony 2000 km temu. Dlaczego się zabił? Myślę, że już nie powinienem kupować paliwa na tej stacji. Albo mam strasznie brudny zbiornik. I jeszcze ciekawostka mała dla wszystkich, którzy mają plastikowy bak z taką wielką nakrętką ssaka. Ja się tą nakrętkę odkręci (strasznie ciężko) to należy natychmiast ją z powrotem zakręcić - nawet bez ssaka. Bo za chwilę zbiornik spuchnie i trzeba będzie kupić nowy zbiornik.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultScenic

53 500

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultCaptur

39 900

2014r.

183 501 km

mazowieckie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System