Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej22

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Renault 1.2 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 12:39
Temat postu:

Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Witam! zakupiłem 2 tygodnie temu auto renault clio 1.2 16V 2001r.Przebieg:101000 km
zrobiłem 600 km. i od kilku dni zaczęła mi się zapalać kontrolka od Zakłóceń elektronicznych( z spiralą żarowa) gdy kontrolka się zapala silnik traci moc i nie wkręca się na obroty. Po prostu nie można dalej jechać. ale gdy zgaszę silnik i odpalę ponownie to kontrolka się nie pali i wszystko jest ok. ale po jakimś czasie zapala się ponownie:( i nie mam pojęcia co by mogło powodować zapalanie się kontrolki i osłabienia w tym momencie silnika. Proszę o poradę i wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje i czy to może być jakaś poważna usterka(kosztowna)
Z góry Dzięki za odp. Pozdrawiam!
_________________
Maciej22
Powrót do góry
gadu-gadu
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 15:24
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


A nie kojarzysz tego z tankowaniem?? Bo takie myki lubią sie dziać jak paliwo jest nie takie jak trzeba.
Powrót do góry
gadu-gadu
kronikarz

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Clio 1.2 16v 2003r
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 19:18
Temat postu:

kontrolka


Też to miałem, wizyta na komputerze, wykasowanie błędu, jest OK Wink
Powrót do góry
misza22

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 32


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 19:45
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


skasowanie bledu nie jest usunieciem usterki. kontrolka o ktorej mowa najprawdopodobniej pojawia ci sie ze wzgledu na odczyty sondy lambda ktora informuje komp wtrysku o zawartosci tlenu w spalinach w ten sposob wtrysk steruje mieszanka wzbogaca lub zubaża (paliwo-powietrze) czesto dzieje sie tak po zalozeniu nieprawidlowych swiec (np: inna cieplota) i od tego nalezaloby zaczac ( nie wiesz kiedy byly zmieniane) . jak nie pomoze zostaje komputer i odczyt prametrow pracy sondy ew. analizator spalin
Powrót do góry
Maciej22

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Renault 1.2 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 18:34
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Dzięki wielkie za informacje! Wizytę u elektronika samochodowego będę miał dopiero za tydzień.Confused Ale jeszcze odkryłem jeden szczegół: w trakcie, gdy włączam kierunkowskaz zapala mi się na ułamek sek. kontrolka od światła przeciwmgielnego i jak kierunkowskaz tyka to minimalnie żarzy się ta kontrolka. (Może jakieś zwarcie, ale to by powodowało osłabienie silnika?) Dla mnie magia Smile
_________________
Maciej22
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 18:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Co do kierunkowskazu to juz było coś o tym.....

Należy poprawić masę w tylnych lampach.
Powrót do góry
gadu-gadu
kynio

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Clio 1,2 16 V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 21:58
Temat postu:

błąd elektroniki


witam.Wydaje mi się że masz ten sam problem z autkiem co ja miałem. Mianowicie chodzi o czujnik gazu ( gaz w clio nie jest na lince tylko jest pod pedałem specjalny czujnik - tz.potencjometr gazu)ten właśnie czujnik trzeba nieraz wyczyścic.Ja miałem takie objawy jak napisałeś od czasu do czasu się załączał a od 2,5 tys. nie wchodził na obroty spróbuj wyczyści ten czujnik a zobaczysz będzie ok.Mam tylko nadzieję że nie będziesz miał do wymiany bo nowy kosztuje około 800 zł.
pozdrawiam
Powrót do góry
Maciej22

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Renault 1.2 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 17:50
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Tak to był potencjometr gazu! koszt 300zł + 100 wymiana +50 podłączenie pod komputer. Teraz śmiga autko że hey:)
_________________
Maciej22
Powrót do góry
gadu-gadu
adamszuniewicz

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4

Posiadane auto: renault cio 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 20:40
Temat postu:

To samo ale przy innej sytuacji


Mam też ten sam problem,z tą lampką "sprężynkami";z tym że moje,a prawdę mówiąć mojej dziewczyny auto to nie diesel lecz benzyna!a te sprężynki to chyba w dieselu powinny byćVery Happy czy te porady co mówicie odnośnie świec mogą być zatem też do tego auta??I zauważyłem że zapala się gdy jest wilgotno,obory max do 3000 i dalej nie idzie na żadnym biegu:/
Powrót do góry
rapsody

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Clio II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2012, 23:42
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Witam serdecznie wszystkich użytkowników i fanów marki.
Nie chciałbym zaśmiecać forum nowymi postami, więc się podłączę do obecnego o identycznej problematyce.

Dzisiaj w mojej Cliówce po raz pierwszy objawił się problem opisywany przez użytkownika Maciej22, auto w trakcie jazdy po wyboistej kamiennej drodze nagle straciło moc i nie mogłem dodać mu gazu. Po kilku-kilkunasto minutowym postoju i drugim uruchomieniu silnika mogłem już kontynuować jazdę, sytuacja powtórzyła się godzinę później po przejechaniu ok 8km i wyłączeniu silnika na 30min, zapalona była lampka od świec (wcześniej tego nie zauważyłem, ale prawdopodobnie też się świeciła), która najwyraźniej sygnalizowała problem z elektroniką i odcinała możliwość dodawania gazu, a więc rozpoczęcia jazdy. Po drugim uruchomieniu silnika kontrolka zgasła.
Prawdopodobnie czeka mnie sytuacja Macieja i dosyć kosztowna wymiana czujnika, jednak zanim do tego dojdzie, chciałbym go oczyścić jeśli będzie to możliwe, tutaj też pojawia się problem - w jakim dokładniej miejscu mógłbym go znaleźć? Trochę naszukałem się różnych opisów, ale nie natrafiłem na żadną formę "manuala" ze zdjęciami. Tutaj też moja prośba do osób które może wiedzą gdzie można takie zdjęcie znaleźć, bądź są na tyle życzliwe i mogą takie zrobić ze stosownym komentarzem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Krystian
Powrót do góry
kri2

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2015, 23:40
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kontrolka zakłóceń elektroniki Clio 2001


Rapsody . Czujnik-potencjometr położenia gazu znajduje się w pedale gazu Musisz go zdemontować .
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultClio

33 900

2019r.

122 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie

RenaultMegane

25 800

2013r.

112 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

68 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System