Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) problem z hamulcem ręcznym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majkel1221

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.2 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 19:00
Temat postu:

problem z hamulcem ręcznym


Witam, pisze tu z problemem jaki dzisiaj zaznałem. Otóż wyjechałem sobie na chwilę do sklepu, wszystko okej działało, a potem gdy chciałem stanąć na światłach na górce zaciągnął hamulec ręczny, tak trochę energicznie do góry bo coś ciężko chodził i nagle coś jakby poszło. Ręczny chodzi bardzo luźno ze można nim jednym palcem do końca ząbków dać i w ogóle nie łapie jak sprawdzałem, nie wiem co mam robić bo dopiero jestem świeżo tydzień po egzaminie. Prosze o pomoc
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 19:07
Temat postu:

Problem z hamulcem ręcznym .


Pewnie zerwała się linka ze starości ,trzeba wymienić na nową.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 19:23
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) problem z hamulcem ręcznym


Tak jak pisze poprzednik, najprawdopodobniej zerwana linka od ręcznego. Teraz tylko pytanie czy masz ciągotki do dłubania przy samochodzie czy nie. Trzeba wleźć pod auto, sprawdzić która, kupić i wymienić. Po taniości wymieniasz tą jedną i jeździsz czekając kiedy zerwie się następna lub zmieniasz od razu wszystkie i masz spokój na kolejne lata.
Powrót do góry
majkel1221

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.2 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 20:05
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) problem z hamulcem ręcznym


Czy to są duże koszty naprawy tego ?
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) problem z hamulcem ręcznym


Jedna linka w granicach 40,- do 70,- zeta - w zależności od firmy. Ile weźmie mechanik za wymianę, nie mam pojęcia. Strzelam ... tak max. 50,- za linki tylne lewą lub prawą. Za przednią - środkową może być więcej bo do tunelu środkowego trzeba się dostać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 20:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Laik 123

Debiutant



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Clio 2, poj 1200cm2
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 22:52
Temat postu:

Hamulec reczny


W moim Clio dźwignia hamulca jest połączona grubą linką która się łączy orczykiem. Do orczyka są zamocowane na dwóch stronach linki od poszczególnych kół lewe i prawe. Jak mi pękła linka z koła chyba prawego to hamulec ręczny był ale bardzo słaby i przy końcu zaciągania ręcznego. Po naprawie za jakiś czas zerwała mi się linka z dźwigni ręcznego od ciągnięcia orczyka i wtedy dźwignia latała podobnie jak w Twoim samochodzie. Myślałem że dostane gdzieś tę krótką linkę (z jakieś 40 cm grubości 5mm) z auto złomu, serwis - ale się nie udało. Po demontażu linki (trzeba odkręcić ramie dźwigni) okazało się że linka po prostu zardzewiała i tulejka która była zaciśnięta na końcu linki odpadła. Koledzy elektrycy poratowali mnie urządzeniem do zaciskania przewodów i tulejką zacisnąłem na nowo i założyłem ponownie ( to już trzeba na kanale zakładać od spodu samochodu). Oczywiście ta naprawa ma jedna wadę - jednak jest to hamulec i powinna być założona nowa oryginalna linka. Robiłem tę naprawę jakieś 2 lata temu linka a raczej dźwignia po wyregulowaniu ciągle jest po zaciągnięciu w tej samej pozycji co znaczy że tulejka trzyma się mocno.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultGrand Scenic

28 700

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultMegane

25 800

2013r.

112 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System