Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Predas

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.5 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


załozylem kleme i po 2 dniach gdy podszedlem z miernikiem to pokazalo 12,02V po zdjeciu klemy - i odczekaniu okolopol godziny bylo juz 12,27V o co z tym chodzi? jakies masy spadkowe czy cos!
_________________
Aby do Przodu
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Akurat to dość normalne zachowanie. Po 2 dniach stania masz 12.02v wiec jest wszystko ok. W czym problem?
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 10:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


W wiele rzeczy mogę uwierzyć ale nie w to że po dwóch dniach akumulator ma 12V i wszystko jest ok.
No bez przesady. A jak auto zostawi na tydzień?
Akumulator przy sprawnej instalacji powinien trzymać swój przedział przez kilka tygodni.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 11:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


To może inaczej. Od jakiej wartości startujemy? Załóżmy po dłuższej jeździe i pozostawieniu auta na 30min ile V pokazuje na akumulatorze miernik? To, że po 2 dniach ma 12.02v nie oznacza, że po 2 kolejnych już będzie np. 11v
_________________
Powrót do góry
Predas

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.5 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 12:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Po długim czasie ,w międzyczasie znalazłem chwile Namierzylem i metoda kolejno bezpieczniki wyjmując i badając amperomierzem,wyszlo ze 10Amperowy drugi od dolu w skrzynce przy kierownicy oznaczony ALI Much(Autoalarm,czytnik karty i cos tam jeszcze -jest pod tym bezpiecznikiem),ten bezpiecznik gdy jest wlozony wowczs auto pobiera dużo pradu(0,32A).Test był prosty -po zmknieci auta z pilota otworzyłem kluczykiem drzwi kierowcy następnie skrzynke bezpiecznikow oraz maske .Wyciagnolem szczypcami wszystkie bezpieczniki a później kolejno wpychałem od najwyższych(30A,20A ...itd.) w międzyczasie amperomierzem badalem zachowanie i tak wyszlo jak pisałem wcześniej przy 10A(ALI MUCH) Razz Pytanie jest co konkretnie robi taki pobor :czytnik kart ,autoalarm,komputer,czy może gazownicy się wpieli z czyms pod jedno z tych urzadzen gdyż wcześniej nie było takich objawow.sam już nie wiem.Ale odłącznie tego jednego bezpiecznika spowalnia trawinie pradu z akumulatora około 10krotnie>
_________________
Aby do Przodu
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Predas napisał:
Test był prosty -po zmknieci auta z pilota otworzyłem kluczykiem drzwi kierowcy następnie skrzynke bezpiecznikow oraz maske .Wyciagnolem szczypcami wszystkie bezpieczniki a później kolejno wpychałem od najwyższych(30A,20A ...itd.)


Wyjmując bezpiecznik rozłączyłeś obwód. Podłączając amperomierz załączyłeś obwód ponownie i początkowo pobór prądu może być większy niż w stanie spoczynku.
Ja bym rozważył taka próbę: w miejsce podejrzanego bezpiecznika wepnij się na stale amperomierzem, urządzenie pozostaw w dobrze widocznym miejscu, zamknij auto pilotem i obserwuj wskazania. Dobrze jest odczekać dłuższą chwilę (kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt minut). W innym aucie mam tak, że początkowo pobór prądu jest na podobnym poziomie co u Ciebie i dopiero po ok. 30 min. spada +/- dziesięciokrotnie.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


po otwarciu drzwi kierowcy uruchamia sie sporo rzeczy od oswietlenia po tablice i komputer silnika zaczyna być zasilany
wiec sposób w jaki wykonujesz test jest bardzo wazny

musiałbys wystawic amperomierz i zamknąć wszystko i poczekac na wygaszenie systemow i dopiero obserwowac pobór

swoja droga pewnie gazowniki podpieły sie z zasilaniem instalacji na + przed zapłonem

malo kto zna schemat i rozklad instalacji do tych aut i pewnie wzieli plus najblizej połozony
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 15:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Sprawdź czy instalacja gazowa nie ma oddzielnego bezpiecznika- jeśli ma to go wyjmij i sprawdź czy nadal masz tak duży pobór prądu.

W innej marce jak zakładali mi bezprzewodowy natynapad tak się podłączyli ze masą coś się wzbudzało i po 3 dobach auto było rozładowane. Zmienili 1 czy 2 kable i jest ok.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKoleos

114 990

2019r.

28 000 km

śląskie

RenaultClio

41 700

2020r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

49 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

71 800

2020r.

131 360 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System