Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 00:23
Temat postu:

Wymiana modułu UPC


Witam,

mam problem i liczę na Waszą pomoc. W skrócie, w czym rzecz: pod koniec zeszłego roku zaczęły mi się problemy ze światłami, nie palił tylny lewy pozycyjny. Żarówki dobre, ale okazało się, że UPC wypalone na stykach. Decyzja - wymiana modułu UPC. Zakupiłem używkę, numer seryjny zgodny (teoretycznie) z moim oraz typem wyposażenia: 8200306031A S118399100J (UPC X84 N1). Wymiana w styczniu, problem rozwiązany. Po jakimś czasie przypadkiem zauważyłem, że nie palą mi światła przeciwmgielne przednie. Okazało się, że moduł był prawdopodobnie od jakiejś uboższej wersji bez antyfogów na przodzie, no trudno - przerobiłem antyfogi na światła dzienne. Aż tu zaczęło się lato i patrzę, że klima nie działa! Mechanik sprawdzał wszystko - na komputerze teoretycznie działa, ale fizycznie - nie. Podłączyliśmy stary moduł i klima działa. Wniosek? Czyżby moduł też nie obsługiwał klimy? Szybka akcja, zakup kolejnego modułu i zonk - tutaj też klima nie działa...

I teraz się pogubiłem, stąd poniższe pytania:

1) czy klimę trzeba jakoś uaktywnić clipem w tym module? Mechanik twierdzi, że moduł raczej jej nie obsługuje - jak jest naprawdę?

2) skoro miałem poprzednio wersję UPC X84 N1 i zakupiony też tak ma, to czy ta wersja faktycznie nie obsługuje klimy i antyfogów? Przecież w moim starym module klima działała ok, więc w czym problem?

3) jaki moduł muszę kupić, żeby te rzeczy działały na 100%? Posiadam Grand Scenic II 2006 r. 1.9 DCI, diesel. Czy ktoś wie jak odkodować oznaczenia z naklejki, aby wiedzieć, co dany moduł ma?

Pojawiło się podejrzenie, że zakupiony moduł ma podmienioną naklejkę z innego badziewia, ale dlaczego więc w obu taki zonk? Zbieg okoliczności?

Czy ktoś z Was miał podobne akcje z UPC i potrafi coś podpowiedzieć? Z góry dziękuję za ewentualne rady.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 23:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


ważne jest N1 N2 N3 te symbole okreslaja poziom wyposażenia musi się to zgadzać z twoim UPC
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 08:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


Problem w tym, że na moim starym module jest oznaczenie N1 i klima tam działała. Rozumiem, że N1 jest najniższym poziomem, czy jest jeszcze coś niżej? Kupując więc N1 klima powinna być. Chyba że może być N1 z klimą i N1 bez klimy? Jak to można sprawdzić?

[/img]
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 00:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


czy przed demontazem starego upc zapisano w klipie jego konfiguracje..? czy nowy skofigurowano wg poprzedniej
konfiguracji
czy wykonano polecenie clipem dotyczace przystosowania tego modulu do współpracy z innymi kalkulatorami..??
Powrót do góry
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


Witam,

czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jakie są różnice pomiędzy wersjami modułu UPC: UPC X84 N1, N2 i N3? Ostatnio szukałem nowego dla siebie, na naklejce na starym miałem N1 i taki kupiłem. Okazało się, że klima przestała działać. Po wstawieniu N2 klima znów ruszyła - wniosek z tego, że miałem pierwotnie moduł przerabiany (naklejka N1 a w środku N2). Wiem zatem, że różnica miedzy N1 a N2 to m.in. obsługa klimy. Nigdzie nie mogę jednak znaleźć infa zbiorczego, jakie są wszystkie różnice pomiędzy tymi wersjami N1 -> N2 -> N3. Na tej podstawie chciałbym ustalić, jaką właściwie wersje posiadałem. Jeśli jest to gdzieś na forum (ja nie znalazłem) - możecie podrzucić link? Z góry dzięki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 21:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultKangoo

19 900

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultScenic

13 900

2006r.

237 000 km

śląskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System