Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roni80

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1,9 dci 2005r
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 01:10
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Klosu31 napisał:
A może ktoś podrzuci coś o demontażu wykładziny - żeby osuszyć ten schowek. Demontować fotel? Czy trzeba wyciągać wszystko, czy tylko stronę kierowcy(druga strona sucha). przeglądam forum ale nie mogę znaleźć, a okazało się, że tam wody sporo(jak naciskam to wyłazi jak z gąbki) i okazuje się, że problemy z elektryką mogą być przez to. A może powiecie czy nie powinienem czegoś kupić wcześniej - jakieś spinki do tapicerki czy coś?

Tak woda w tych schowkach wychodzi jak z gąbki bo wokół schowków jest jej sporo. Jeśli chcesz się dostać pod spód musisz zdemontować fotel kierowcy, póżniej demontujesz dolne plastiki wykładzinę można zawinąć bez konieczności wyciągania całości. Niestety między tylnym a przednim schowkiem są wolne przestrzenie, którędy woda mogła się przedostał dalej. Jeśli wyciągniesz schowek pod fotelem kierowcy głębiej jest mata wygłuszająca możesz sprawdzić czy i ona nie jest mokra, jeśli tak to będzie trzeba rozbebeszać całe auto.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
iro11

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): mielec
Posiadane auto: dodge grand caravan 2010r, 3,8 l SXT
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 07:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Witam!

Ja wtrące jeszcze kilka słów dotyczących rozebrania podszybi i ściągnięcia wyczeraczek:
Jeżeli już tyle się zdemontowało to polecam też zdemontować cały układ napędowy wycieraczek (mało problematyczne )i przecyścić i nasmarować prowadzenie wycieraczek ,jest to śruba na tulejach- 3 szt które jak są zardzewiałe- a są , to po jakimś czasie pali silnik od wycieraczek ja z kolegą który mi to zasugerował zajęło nam może 45min wszystko ze złożeniem
polecam wykonać
_________________
nareszcie v6
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
AndyQ

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska-Włocławek Anglia-Blackpool
Posiadane auto: Renault Grand Scenic Dynamique 1,5dci 2004
Piwa: 17/6
Wysłany: Nie 24 Cze 2012, 18:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Mam jedno zastrzeżenie do tematu:
POWINIEN BYĆ PRZYKLEJONY
Sorry za duże litery ale ten temat powinien być przyklejony ponieważ nikt nie wie że te odpływy powinno się regularnie czyścić. I niestety dowiedziałem się dziś. Mianowicie dziś podczas jazdy usłyszałem coś jak przelewanie się wody. Wentylator pracował na 1 więc go wyłączyłem i przepływ wody ustał. Włączyłem na 1 ponownie i znów to samo, dałem na 4 i po paru sekundach przestało chlupać i jest ok.
Ale w schowkach z przodu mam akwarium, dosłownie tylko rybek brakuje ale pływają zapasowe żarówki niby fajnie ale ja tego nie chcę. Sad
Nie wiedziałem nawet o tych odpływach a co dopiero o czyszczeniu.
Gdyby temat był przyklejony jako ostrzeżenie to bym to zrobił.
Ale powinno się ostrzegać innych.
Może w dziale instrukcje na początku powinniśmy przykleić temat w którym powinno być wszystko co powinno się robić prócz zalecanego serwisu przez producenta?
Wszytko co nam sprawiło problemy a czego w prosty sposób dało by się uniknąć.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gregmaz

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): pow. cieszyński
Posiadane auto: Megane III 1,6 K4M 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 18:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Mam pytanie. Zainteresowany tematem poszedłem sprawdzić jak wygląda sytuacja u mnie i zauważyłem przez plastikową kratkę, tą po prawej stronie auta, że mam tam czyściutko i suchutko. Przy tym plastikowym odpływie żadnego szlamu czy innego syfu. Pytam czy jak tak wygląda prawa strona to jest sens rozkręcać i patrzeć z lewej strony podszybia? Czy za grodzią jest jakaś przedziałka pomiędzy lewą stroną a prawą, czy jakby była tam woda to swobodnie przepływała by pomiędzy stronami auta?
_________________
Megane 2012 K4M 2012
Powrót do góry
mario_78_78

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 419
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault - Scenic II 1,9 dCI, 2003; Clio III 1,2, 2011
Piwa: 22/25
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 08:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Kolego, jak jest sucho to sucho z jednej i drugiej strony, nie ma przedziałki czy czegokolwiek co by blokowało przepływ wody między lewą a prawą stroną.

Jezeli zbiera Ci się woda po stronie pasażera to prawdopodobnie zatkany odpływ skroplin od klimy ale to już osobny wątek - też szeroko opisywany
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 08:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
scenic2013

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): GLOUCESTER
Posiadane auto: RENAULT GRAND SCENIC
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 19:31
Temat postu:

RENAULT SCENIC GRAND (CZYSZCZENIE ODPLYWOW W PODSZYBIU)


WITAM WAS WSZYSTKICH.
Jestem tu poraz pierwaszy i mysle ze nie raz jeszcze zjze na te forum. Wlasnie dzisiaj dokonalem zakupu nowego autka. Wybralem Scenica Grand . Czytajac wasze oplinie wystraszylem sie a nawet przerazilem. Jak czesto trzeba czyscic te odplywy . Raz na miesiac czy raz na rok. Przeraza mnie to.
Czy dobrze wybralem. Jakie moga jeszcze wystapic problemy.
Prosze was doradzcie mi jakie moga spotkac mnie niespodzianki.
Powrót do góry
mario_78_78

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 419
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault - Scenic II 1,9 dCI, 2003; Clio III 1,2, 2011
Piwa: 22/25
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 08:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Kolego, jakie raz na miesiąc ... ja czyściłem 4 lata temu i do dzis nie mam problemu ... spokojnie, to jest [cenzura] auto i jak sie o nie dba to przynosi wiele radości z jazdy i użytkoania Smile
_________________
Powrót do góry
MARCINHD

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: fiat punto 5 drzwi SX 1,2 1998r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 09:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


a ja skromnie dodam że do suszenia użyłem osuszaczy które nabyłem w biedronce Smile po 2 szt woreczków do każdego schowka, i po miesiącu grama wody nie ma. Sprawdzałem poprzez włożenie papierowego ręcznika do schowka i naduszenie go bardzo silnie dłonią. Manual SUPER Smile piwo dla kolegi Wink[/u]
Powrót do góry
gadu-gadu
fourmi

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault Scenic II, 1,9 dci, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2014, 23:44
Temat postu:

Osuszanie cd.


Koledzy... Mnie też to spotkało. Pierwszy raz rok temu zawiozłem auto do fachowca, który dmuchnął powietrzem. Drugi raz 2 tygodnie temu. Zdemontowałem te gumowe rurki (po demontażu koła i nadkola pociągnąłem gumę w dół, jednocześnie ściskając u nasady. Wszystko wymyłem gorącą wodą pod ciśnieniem. Rureczki czyściutkie, można piwo przez nie sączyć. Założenie nie było ciężkie - wystarczyło wprowadzić od dołu i złapać palcami górę przez otwór i ciągnąć...

A teraz problem mam inny, bo zauważyłem brak świateł stopów. Pewnie coś przegniło. Po tej wcześniejszej przygodzie wyciętą mam kostkę, ale drugi raz nie chcę płacić czterech stów, tym bardziej, że chodzi tylko o światła stopu.

Mam zdemontowaną podłogę przednią, chcę usunąć fotele i podłogę z tyłu. Czy ktoś robił to ostatnio i mógłby dać kilka rad, a najlepiej udostępnić kontakt telefoniczny, bym mógł od razu zapytać podczas roboty?

Proszę o wskazówki dotyczące wypinania foteli przednich, schowków tylnich, chyba trudniej się demontuje podłogę z tyłu, prawda?
Powrót do góry
fourmi

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault Scenic II, 1,9 dci, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 00:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Sam sobie odpowiem:

Fotele tylne wypina się składając i ustawiając w pozycji złożonej, następnie poprzez przyciśnięcie czerwonych przycisków z obu stron.

Fotele przednie nie wypinałem z wtyczek, podłoga odeszła po nachyleniu ich do przodu (wyłączyłem wcześniej akumulator).

Po usunięciu foteli wyciągnąłem listwę plastikową pod fotelami, odkręciłem poprzeczną belkę i wyciągnąłem do przodu schowki poziome (zaczepy należy dociskać do wewnątrz jednocześnie delikatnie pociągając do przodu.

Lekkie wysunięcie umożliwi wyciągnięcie podłogi. Następnie wyciągnąłem schowki w podłodze (zaczepy do środka, delikatnie unosząc listwę do góry). Aby wyciągnąć plastikową zabudowę podłogi zdemontowałem boczne plastiki przy drzwiach oraz lekko wyciągnąłem uszczelki przy drzwiach na dole.

Poszło łatwo. Suszy się. Jutro szukam przegnitego kabla (póki co nie widzę).
Powrót do góry
Felixor

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Renault Megane I, 1.6, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lip 2015, 14:13
Temat postu:

Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Ja chciałbym bardzo serdecznie podziękować użytkownikowi jackow1 za tą instrukcję z 31 Maj 2010. Minęło już 5 lat od momentu jak ją napisał a ona cały czas jest bardzo przydatna. Miałem problem z tym, że woda zbierała się z przodu auta od strony pasażera. Dokonałem wszelkich czynności zgodnie z postem zaglądam i co widzę:


Po udrożnieniu rurki woda spłynęła jak z prysznica Smile
Do teraz zastanawiam się w jaki sposób dostał się tam kamień, który był sprawcą całego zamieszenia...

Jeszcze raz dzięki!
Powrót do góry
witek100

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: SCENIC II 1,9 dCi LE 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 21:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Opis demontażu podszybia z wycieraczkami jest super. Chciałbym jednak coś dorzucić do tematu bo ten przypadek przerabiałem dwukrotnie. Pierwszy raz (auto było chyba jeszcze na gwarancji) zgłosiłem się do serwisu autoryzowanego i zrobili (na moich oczach - poprosiłem o taką możliwość) dokładnie to samo co opisał jackow1. Przyczyną były igły sosnowe - wakacje nad morzem a na jesieni woda w kabinie. Kiedy przytrafiło mi się to po raz drugi postanowiłem podejść do sprawy samodzielnie i wykonałem to samo jednak kiedy czyściłem owe kanały odprowadzające wodę (są to specjalnie ukształtowane rury gumowe, które kończą się nad tylną częścią przedniego nadkola - bliżej słupka drzwi - i są niewidoczne bez zdjęcia nadkola) zauważyłem, że przyczyną braku odpływu wody z podszybia nie było zapchanie ich wlotu przy podszybiu a zakorkowany ich wylot. Wylot tych kanałów zakończony jest czymś w rodzaju zaworu zwrotnego, który jest nasunięty na koniec owej gumowej rury a wykonany jest również z gumy. Zastanawiałem się po co producent zastosował te końcówki, może aby zapobiec powrotnemu przedostawaniu się kurzu i błota spod kół do podszybia. Ponieważ długość tej rury (całego kanału) jest stosunkowo duża uznałem, że nie ma takiego zagrożenia i można się pozbyć tych końcówek. Tak zrobiłem i do dzisiaj problem zapychania się odpływów wody z podszybia nie powrócił a minęło już kilka ładnych lat. Sugeruję więc aby przy wykonywaniu takiego czyszczenia odpływów zdjąć część nadkola i usunąć blokujące końcówki kanałów odpływowych. W praktyce może się okazać, że wystarczy wyłącznie usunąć te kocówki bez potrzeby demontażu osłony podszybia i wycieraczek aby udrożnić kanały odpływowe i usunąć kocówki. Potwierdzeniem tej ostatniej tezy może być zdjęcie jakie mario_78_78 przedstawił w swoim poście z 07 czerwca 2010 i zatytułował "Podszybie". Widać na nim górną końcówkę kanału odpływowego całkowicie czystą i nie zapchaną a woda stoi i nie spływa, bo zator jest na końcu tego kanału za nadkolem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
makitorun

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 2008 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 22:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Witam.
Opis skuteczny na tyle, że można z czołówką po ciemku to zrobić.
Tak jak kolega Witek100 napisał, zatkana rurka odpływowa.
Wycieraczki montujcie przy zamkniętej masce, wtedy można wycieraczki swobodnie podnieść i zamocować ramię na trzpieniu. Położenie wycieraczek proponuję wykonać taśmą papierową na szybie, wtedy łatwiej wrócić do oryginału.

W sumie, to kształt końca węża gumowego pozwala na dołożenie wokół koszyk/siatkę, która ograniczy dostęp grubych śmieci do odpływu, a pozwoli swobodnie spływać wodzie.
Następnym razem...
Powrót do góry
sdn

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Renault
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 23:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Osobiście uważam że nie trzeba robić według opisu można zacząć od demontażu nadkola i wyczyszczeniu wpierw samych rurek, bo u mnie było tak że pierw wyczyściłem z góry chociaż zbyt dużo brudnego nie było, ale skończyło i tak się demontażem nadkoli z tegoż względu że sama rurka była zatkana.

Jeżeli ktoś to robi sam niech pamięta o moim zdaniem najważniejszych rzeczach, o których koledzy pisali.:
- uważać na plastikowe zaczepy przy demontażu największego elementu podszybia(u mnie ktoś wcześniej grzebał i mam 4 złamane)
- przy okazji można nasmarować mechanizmy wycieraczek(demontaż 3 śruby i jedna wtyczka)
- przy okazji można zdemontować blachy osłaniające silnik i wymienić filtr kabinowy
- bez ściągacza cieżko bedzie amatorowi zdemontować wycieraczki, mimo iż miałem sciagacz(firmy toya, nie polecam cieżko z dojściem i trzeba było kombinować) użyłem bardzo dużo siły aby ściagaczem je sciągnąć.

Jako ciekawostkę zamieszczam zdjęcie umiejscowienia rurki pod nadkolem.

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże


RenaultLaguna

19 900

2010r.

222 000 km

łódzkie

RenaultKadjar

49 900

2016r.

193 215 km

śląskie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System