Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 11:55
Temat postu:

Zepsuty mechanizm szyby przód


Witam.
Kilka dni temu wracając wieczorem przy pierwszych mrozach chciałem odsunąć szybę kierowcy.Usłyszałem tylko naprężenie przymarzniętej szyby więc natychmiast odpuściłem zsuwanie.Niestety na następny dzień upewniwszy się, że wszystkie szyby odmarzły przy próbie zsunięcia usłyszałem już tylko pracę silniczka i chrobotanie z okolicy drzwi.Dzisiaj dobrałem się do mechanizmu i widzę, że wisi jakaś pęknięta linka a w okolicy silniczka nazwijało się splątanej linki i to ona chrobocze, oczywiście odsuwanie szyby nie działa.

Teraz moje pytanie. Czy warto inwestować w zestaw naprawczy tego typu http://allegro.pl/reanault-vel-satis-podnosnik-szyby-linka-zestaw-i2776894678.html? Dużo jest pracy z wymianą tego ustrojstwa?
Czy lepiej kupić używany mechanizm? Mając zestaw narzędzi i chęci dam radę wymienić sam ten mechnizm?
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 12:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Ja kupiłem zestaw naprawczy, jest OK Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ordi25

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin-Koszalin
Posiadane auto: Vel Satis 3.0
Piwa: 23/4
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 14:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Rolling Eyes
_________________
Vel Stanisław Smile


Ostatnio zmieniony przez Ordi25 dnia Wto 04 Gru 2012, 14:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 14:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


MareckiEl napisał:
Ja kupiłem zestaw naprawczy, jest OK Smile

A możesz powiedzieć jak wygląda procec wymiany?Bo przeglądam to forum już troche czasu i widzę, że wiedze masz sporą więc i umiejętności pewnie wyższe od moich a chciałbym wymienić te linki samodzielnie Smile
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 14:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Jak masz nie daleko do Warszawy,to podjedz do kolesia na Saską Kępę.Od 50 do 120zł w zależności od uszkodzenia reperuje te prowadnice,mechanizmy itp......
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 14:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 16:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


bronekpoland napisał:
Jak masz nie daleko do Warszawy,to podjedz do kolesia na Saską Kępę.Od 50 do 120zł w zależności od uszkodzenia reperuje te prowadnice,mechanizmy itp......

Niestety ale do Warszawy mam ponad 100km w jedną stronę i szkoda zachodu.
Może ktoś się jeszcze wypowie czy warto kupować zestaw naprawczy linek czy lepszą opcją będzie cały mechanizm używany.Chciałbym to zamówić dzisiaj albo najpóźniej jutro, żeby przed weekendem wszystko doszło i żebym w sobotę mógł się za to zabrać.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 17:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Powiem szczerze ,zakładał mi to mechanik Smile nie chciałem aby mi części zostały po skończonej pracy . Jedno jest pewne ,mechanizm należy raz na dwa lata przesmarować ,to gwarantuję długą żywotność .
Powrót do góry
velek

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: vel satis 3.5V6 Initiale 2003
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Czynność wymiany nie jest zbyt trudna. Jak się da to opuść szybę do połowy.

Ściągasz panel drzwi - dwie śruby - pierwszą za klamką otwierającą drzwi i drugą za plastikiem rękojeści drzwi ( jest na zatrzaskach ) - następnie odrywasz cały panel drzwi - jest na zatrzaskach - odłączasz lampkę drzwi, kabel od kostki opuszczania szyby oraz zdejmujesz linkę z klamki otwierania drzwi. Następnie nożykiem odklejasz matę wygłuszenia.

Odczepiasz 2 zatrzaski od mechanizmu szyby na dolnej krawędzi szyby. Odkręcasz jak pamiętam 4 śruby trzymające mechanizm - zdejmujesz szybkę z kołków na dole ( z tych co zdjąłeś zatrzaski ) i podnosisz szybę do góry - blokujesz jakimś kijkiem aby Ci nie spadła. Odpinasz kostkę od silnika szyb i wyjmujesz cały mechanizm.

Zakładasz nowy - czynności odwrotne i po sprawie.

Have Fun Smile
Powrót do góry
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 01:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


velek napisał:
Czynność wymiany nie jest zbyt trudna. Jak się da to opuść szybę do połowy.

Ściągasz panel drzwi - dwie śruby - pierwszą za klamką otwierającą drzwi i drugą za plastikiem rękojeści drzwi ( jest na zatrzaskach ) - następnie odrywasz cały panel drzwi - jest na zatrzaskach - odłączasz lampkę drzwi, kabel od kostki opuszczania szyby oraz zdejmujesz linkę z klamki otwierania drzwi. Następnie nożykiem odklejasz matę wygłuszenia.

Odczepiasz 2 zatrzaski od mechanizmu szyby na dolnej krawędzi szyby. Odkręcasz jak pamiętam 4 śruby trzymające mechanizm - zdejmujesz szybkę z kołków na dole ( z tych co zdjąłeś zatrzaski ) i podnosisz szybę do góry - blokujesz jakimś kijkiem aby Ci nie spadła. Odpinasz kostkę od silnika szyb i wyjmujesz cały mechanizm.

Zakładasz nowy - czynności odwrotne i po sprawie.

Have Fun Smile

Mechanizm już zamówiłem (ostatecznie zdecydowałem się na używkę a nie zestaw naprawczy) więc jak tylko przyjdzie biore się za to i Twoja wypowiedź na pewno mi pomoże, dzięki.W razie czego będę pytałSmile
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 09:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Tylko przed założeniem przesmaruj mechanizm aby ładnie chodził, będziesz miał problem z głowy na dłuższy czas Very Happy
Powrót do góry
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 19:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


velek napisał:
Czynność wymiany nie jest zbyt trudna. Jak się da to opuść szybę do połowy.

Ściągasz panel drzwi - dwie śruby - pierwszą za klamką otwierającą drzwi i drugą za plastikiem rękojeści drzwi ( jest na zatrzaskach ) - następnie odrywasz cały panel drzwi - jest na zatrzaskach - odłączasz lampkę drzwi, kabel od kostki opuszczania szyby oraz zdejmujesz linkę z klamki otwierania drzwi. Następnie nożykiem odklejasz matę wygłuszenia.

Odczepiasz 2 zatrzaski od mechanizmu szyby na dolnej krawędzi szyby. Odkręcasz jak pamiętam 4 śruby trzymające mechanizm - zdejmujesz szybkę z kołków na dole ( z tych co zdjąłeś zatrzaski ) i podnosisz szybę do góry - blokujesz jakimś kijkiem aby Ci nie spadła. Odpinasz kostkę od silnika szyb i wyjmujesz cały mechanizm.

Zakładasz nowy - czynności odwrotne i po sprawie.

Have Fun Smile

Jeszcze dopytam - trzeba wyjmować szybe, żeby wywlec mechanizm czy da radę wyjąć go przez szczeliny w poszyciu drzwi?
Powrót do góry
velek

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: vel satis 3.5V6 Initiale 2003
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Szybę podciągasz ręcznie do góry na maksa, podpierasz czymś aby Ci nie spadła i wyjmujesz mechanizm przez dziurę na dole Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jurand78

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 KAT, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 22:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


Jeśli ktoś z kolegów przerabiał ostatnio zestaw naprawczy podnośnika na przód, prosiłbym o informację o miejscu zakupu. Osobiście zakupiłem zestaw ze strony http://allwaro.pl/. Niestety mechanizm pracował niecałe 3 tygodnie, po czym zerwał się oplot jednej z linek, co zaowocowało ponowną blokadą mechanizmu. Poza tym jakość sanek z tworzywa i współpracujących z nimi zatrzasków jest dość kiepska. Oryginału w polskim magazynie Renault niestety nie ma, więc skazany jestem na zestaw naprawczy a tu niestety króluje chińszczyzna Sad
Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 08:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zepsuty mechanizm szyby przód


jurand78 napisał:
Jeśli ktoś z kolegów przerabiał ostatnio zestaw naprawczy podnośnika na przód, prosiłbym o informację o miejscu zakupu. Osobiście zakupiłem zestaw ze strony http://allwaro.pl/. Niestety mechanizm pracował niecałe 3 tygodnie, po czym zerwał się oplot jednej z linek, co zaowocowało ponowną blokadą mechanizmu. Poza tym jakość sanek z tworzywa i współpracujących z nimi zatrzasków jest dość kiepska. Oryginału w polskim magazynie Renault niestety nie ma, więc skazany jestem na zestaw naprawczy a tu niestety króluje chińszczyzna Sad

Niestety coraz mniej oryginalnych części do naszych samochodów. Ostatnio przez ASO chciałem zamówić rurę dolotową do turbiny i nawet we Francji już jej nie ma (dobrze, że mechanik miał głowę na karku i dorobił). Nawet jest problem ze zwykłymi żarówkami C7W (skończyło się na kupnie LEDów, które pasują jak pięść do oka). Jak w ASO się spytałem o dostępność, to zrobił duże oczy i pytał się do jakiego samochodu... Ale kilka części sprowadzili z Francji, więc może tą drogą pójść.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

49 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

20 900

2010r.

162 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System