Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 00:23
Temat postu:

Wymiana modułu UPC


Witam,

mam problem i liczę na Waszą pomoc. W skrócie, w czym rzecz: pod koniec zeszłego roku zaczęły mi się problemy ze światłami, nie palił tylny lewy pozycyjny. Żarówki dobre, ale okazało się, że UPC wypalone na stykach. Decyzja - wymiana modułu UPC. Zakupiłem używkę, numer seryjny zgodny (teoretycznie) z moim oraz typem wyposażenia: 8200306031A S118399100J (UPC X84 N1). Wymiana w styczniu, problem rozwiązany. Po jakimś czasie przypadkiem zauważyłem, że nie palą mi światła przeciwmgielne przednie. Okazało się, że moduł był prawdopodobnie od jakiejś uboższej wersji bez antyfogów na przodzie, no trudno - przerobiłem antyfogi na światła dzienne. Aż tu zaczęło się lato i patrzę, że klima nie działa! Mechanik sprawdzał wszystko - na komputerze teoretycznie działa, ale fizycznie - nie. Podłączyliśmy stary moduł i klima działa. Wniosek? Czyżby moduł też nie obsługiwał klimy? Szybka akcja, zakup kolejnego modułu i zonk - tutaj też klima nie działa...

I teraz się pogubiłem, stąd poniższe pytania:

1) czy klimę trzeba jakoś uaktywnić clipem w tym module? Mechanik twierdzi, że moduł raczej jej nie obsługuje - jak jest naprawdę?

2) skoro miałem poprzednio wersję UPC X84 N1 i zakupiony też tak ma, to czy ta wersja faktycznie nie obsługuje klimy i antyfogów? Przecież w moim starym module klima działała ok, więc w czym problem?

3) jaki moduł muszę kupić, żeby te rzeczy działały na 100%? Posiadam Grand Scenic II 2006 r. 1.9 DCI, diesel. Czy ktoś wie jak odkodować oznaczenia z naklejki, aby wiedzieć, co dany moduł ma?

Pojawiło się podejrzenie, że zakupiony moduł ma podmienioną naklejkę z innego badziewia, ale dlaczego więc w obu taki zonk? Zbieg okoliczności?

Czy ktoś z Was miał podobne akcje z UPC i potrafi coś podpowiedzieć? Z góry dziękuję za ewentualne rady.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 23:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


ważne jest N1 N2 N3 te symbole okreslaja poziom wyposażenia musi się to zgadzać z twoim UPC
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 08:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


Problem w tym, że na moim starym module jest oznaczenie N1 i klima tam działała. Rozumiem, że N1 jest najniższym poziomem, czy jest jeszcze coś niżej? Kupując więc N1 klima powinna być. Chyba że może być N1 z klimą i N1 bez klimy? Jak to można sprawdzić?

[/img]
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 00:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


czy przed demontazem starego upc zapisano w klipie jego konfiguracje..? czy nowy skofigurowano wg poprzedniej
konfiguracji
czy wykonano polecenie clipem dotyczace przystosowania tego modulu do współpracy z innymi kalkulatorami..??
Powrót do góry
grigor80

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Grand Scenic II 2006 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wymiana modułu UPC


Witam,

czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jakie są różnice pomiędzy wersjami modułu UPC: UPC X84 N1, N2 i N3? Ostatnio szukałem nowego dla siebie, na naklejce na starym miałem N1 i taki kupiłem. Okazało się, że klima przestała działać. Po wstawieniu N2 klima znów ruszyła - wniosek z tego, że miałem pierwotnie moduł przerabiany (naklejka N1 a w środku N2). Wiem zatem, że różnica miedzy N1 a N2 to m.in. obsługa klimy. Nigdzie nie mogę jednak znaleźć infa zbiorczego, jakie są wszystkie różnice pomiędzy tymi wersjami N1 -> N2 -> N3. Na tej podstawie chciałbym ustalić, jaką właściwie wersje posiadałem. Jeśli jest to gdzieś na forum (ja nie znalazłem) - możecie podrzucić link? Z góry dzięki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 21:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

25 000

2011r.

240 000 km

śląskie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System