Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 14:41
Temat postu:

Gdzie antena radia??


Część, słuchajcie mam problem z odbiorem radia FM. Nie odbiera żadnych stacji (choć raz 1 złapało ale z szumami).
Problemem jest z pewnością antena.
I teraz pytanie, gdzie ją znajdę??
W aucie mam fabryczną nawigacje carminat 8000 (działa, gps odbiera). Problemem jest jedynie odbiór fal FM.
Proszę o pomoc.
Dzięki
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 17:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


cześć

antena w Velku jest w tylnej klapie, nad szybą - zwykły drut miedziany....

Miałem ten sam problem. Okazało się, że padnięte było radio (jest pod tylną kanapą).

Najpierw sprawdź kable (od radia leci do kostki w prawym tylnym słupku, potem leci do panelu nawigacji w desce rodzielczej i wraca do kostki i potem do wzmacniacza w podsufitce, a na końcu do anteny - zwykły drut miedziany....
Sygnał z anteny FM jest wykorzystywany przez GPS do wyświetlania komunikatów dorgowych (u nas nei działa ten system niestety), dlatego takie prowadzenie kabli.
Uszkodzeniu ulega kabel (ktoś mógł go załamać), lub radio. Rzadko panel GPS (możesz zmostkować) lub wzmacniacz. Sprawdź zasilanie wzmacniacza.

Aby potwierdzić prblem anteny i jej instalacji najlepiej podepnij bezpośrednio do radia inną antenę Smile

powodzenia!
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
9 SATI 9

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 20:11
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


Najczesciej pada tuner pod kanapa...
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 21:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


Antena to ten plastikowy trojkąt na tyłu dachu ,ale klipem można wyczaić czy problem masz napewno z anteną,czy z tunerem ,ktory znajduje sie w radiu ,czy z końcówką mocy właśnie pod leweą stroną tylnej kanapy.
_________________
jarek
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 21:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


Plastikowy trójkąt, jak to kolega nazwał, to antena nawigacji. Dodać jeszcze należy że wersje poliftowe radio mają w schowku pasażera, nie pod kanapą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 18:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


grzesiekmet napisał:
cześć

antena w Velku jest w tylnej klapie, nad szybą - zwykły drut miedziany....

Miałem ten sam problem. Okazało się, że padnięte było radio (jest pod tylną kanapą).

Najpierw sprawdź kable (od radia leci do kostki w prawym tylnym słupku, potem leci do panelu nawigacji w desce rodzielczej i wraca do kostki i potem do wzmacniacza w podsufitce, a na końcu do anteny - zwykły drut miedziany....
Sygnał z anteny FM jest wykorzystywany przez GPS do wyświetlania komunikatów dorgowych (u nas nei działa ten system niestety), dlatego takie prowadzenie kabli.
Uszkodzeniu ulega kabel (ktoś mógł go załamać), lub radio. Rzadko panel GPS (możesz zmostkować) lub wzmacniacz. Sprawdź zasilanie wzmacniacza.

Aby potwierdzić prblem anteny i jej instalacji najlepiej podepnij bezpośrednio do radia inną antenę Smile

powodzenia!


Problem rozwiązany w części. Dostałem się do radia pod kanapą i wpiąłem zwykły kawałek drutu zamiast anteny. Radio zagrało pięknie Wink
Później próbowałem dojść do tego gdzie jest uszkodzenie, i doszedłem do tego że chyba rozłączyła się kostka pod podsufitką. Nie bardzo uśmiecha mi się tam grzebać, trochę za dużo roboty, więc raczej kupie jakąś zwykłą antenę i zostawię pod kanapą. No a na razie musi mi wystarczyć drut zamiast anteny Wink
Dzięki Panowie za pomoc.
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 09 Wrz 2016, 11:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


cześć

nie poddawaj się Smile
nie jest to jakaś bardzo straszna robota, Ale uwaga - ponieważ kabelek wędruje po całym aucie, problem może być gdzie indziej.....

Kostki przy prawym słupku:
otwierasz bagażnik, rozkręcasz plastiki po prawej stronie przy słupku, potem od strony drzwi spuszczasz fotel, ściągasz uszczelkę i wypinasz platkik na boku. I już.

Najłatwiej Ci się dostać do wzmacniacza - jak otworzysz bagażnik to wykręć jedynie 2 jasne, plastikowe haczyki do podwieszania zasłony tylnej szyby i lekko odegniesz podsufitkę. Zobaczysz kable i zielony plastikowy element - to jest właśnie wzmacniacz. Sprawdź zasilanie i wtyczki.

Do wyjęcia modułu GPS będziesz potrzebował bolców, ktore wkładasz w dziurki po obu stronach na panelu frontowym. Wtedy wysuniesz go i sprawdź czy kable są wpięte (możesz na krótko spiąć).

Przewody idą zasłonięte plastikiem, nad prawym progiem pod dywanikiem. Powinny być 3: GPS, i 2 przewody anteny. GPS jest cieńszy.

Wiesz, wtyczki same nie wypadają. Jeśli nikt nie grzebał to raczej nie to.

powodzenia.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
darryd

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Paź 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


witam,
dołączę do tematu...u mnie jest problem kiedy załączają się wentylatory od nawiewu to po chwili radio zaczyna szumieć i gubi stacje...wystarczy że wyłączę panel klimatyzacji na OFF i radio zaczyna grać z powrotem...spotkał się ktoś z czymś takim? Radio jest zwykłe, bez tego tunera w tylnej kanapie...
Powrót do góry
Tombogus

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 13:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


grzesiekmet napisał:

Najłatwiej Ci się dostać do wzmacniacza - jak otworzysz bagażnik to wykręć jedynie 2 jasne, plastikowe haczyki do podwieszania zasłony tylnej szyby

Jak wykręć? Tam nie ma żadnych śrubek. Delokatnie odchylam ale nie wychodzą. Można je siłowo czy jest jakiś patent? Nie chcę połamać.


P.S.
Ok, już wiem. Nie wykręć tylko wysuń. To są wsówki na zatrzaskach.
Powrót do góry
darryd

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 13:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


darryd napisał:
witam,
dołączę do tematu...u mnie jest problem kiedy załączają się wentylatory od nawiewu to po chwili radio zaczyna szumieć i gubi stacje...wystarczy że wyłączę panel klimatyzacji na OFF i radio zaczyna grać z powrotem...spotkał się ktoś z czymś takim? Radio jest zwykłe, bez tego tunera w tylnej kanapie...


znalazłem co to powoduje, otóż w załączonym trybie auto najwidoczniej w niższych temperaturach samoczynnie włączane jest grzanie lusterek i tylnej szyby, wystarczy że ręcznie na panelu je włączę, odczekam z 3sek i po wyłączeniu radio zaczyna znowu grać...
Powrót do góry
Tombogus

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 13:46
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Gdzie antena radia??


Doszedłem do tego samego wniosku. Wystarczy nawet na chwilkę włączyć i wyłączyć ogrzewanie. Trudno namierzalne to było bo to automatyczne załączanie ogrzewania nie jest nigdzie sygnalizowane.
Gdzieś widziałem post o tym jak ktoś naprawił przerwy w ścieżkach grzewczych szyby i problem zniknął. Wygląda więc to na tworzenie się pętli indukcyjnej w tylnej szybie, a że obok anteny FM to mamy co mamy Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

49 510

2020r.

94 460 km

mazowieckie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

38 900

2014r.

212 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 269 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System