Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Obroty po naciśnięciu hamulca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor37

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 22


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 12:05
Temat postu:

Obroty po naciśnięciu hamulca


Dzięki bardzo Wszystkim Kolegom za zainteresowanie tematem.
Silnik rozgrzany, obroty około 770, przy mocnym wciśnięciu (nie trzymaniu) i puszczeniu pedału hamulca, występuje wzrost obrotów do około 850, następnie spadek obrotów do około 600 (delikatne zatrzęsienie silnikiem) i silnik wraca do obrotów wyjściowych około 770. Jak dojeżdżam do świateł na jakimś biegu (powiedzmy 3 lub 4 ) zaczynam hamować wrzucam na luz i wtedy auto również spada do 600 obrotów na 2-3 sekundy i wraca do obrotów wyjściwych - ten objaw pojawia się rzadziej.
- odłączyłem wężyk który łączy serwo z kolektorem, przytkałem wlot kolektora palcem oraz wężyk do serwa, przy naciskaniu pedału hamulca nie ma najmniejszej zmiany obrotów, silnik pracuje równo.
Poza tym wszystko ok, silnik na postoju pracuje równo, niektórzy sugerowali czujnik nad pedałem sprzęgła, sprawdziłem działa (test działania tempomatu -wyłącza)
Ciekawi mnie, jak silnik w LIIphI 1,8 16V zachowuje się u Kolegów - na postoju, silnik rozgrzany, mocne naciskanie hamulca, czy są zmiany obrotów, itp.
Sprawdzałem serwo, przy wył. silniku nacisnąłem pedał który po 2-3 krotnym naciśnięciu stwardniał, trzymając naciśnięty pedał uruchomiłem silnik. Pedał zjechał znacznie w dół - z tego co opisują na forach objaw prawidłowy.
Dodatkowo po wyłączeniu silnika odpiąłem wężyk (łączący serwo z kolektorem) od strony serwa zakończony zaworem zwrotnym - było słychać wyraźne syknięcie.

filmik

https://www.youtube.com/watch?v=SCGsab4zung[/youtube]
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Obroty po naciśnięciu hamulca


Nie wiem co tam masz ale albo do czyszczenia przepustnica albo krokowy (silnik) do sprawdzenia
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

38 000

2013r.

209 000 km

śląskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System