Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Spadek napięcia?!?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzon_doe

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault, Scenic II, Grand, 1.6, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 22:52
Temat postu:

Spadek napięcia?!?


Cześć,

Zawitałem na forum z bardzo nietypowym problemem ale może znajdzie się ktoś kto miał podobnie i będzie mógł mi pomóc.
Krótki opis problemu: Hamując silnikiem na 2 biegu (tylko na nim) auto traci "napięcie" po wciśnięciu sprzęgła

Brzmi dziwnie ale niesie za sobą poważne konsekwencje. Ponieważ auto wyposażone jest w instalację LPG opisze jak zachowuje się na PB a jak na LPG.

1. Jazda na PB
Tak jak napisałem powyżej kiedy jadę na 2 biegu (hamując silnikiem) i wciskam sprzęgło następuje nagły spadek "napięcia". Zjawisko to najłatwiej zaobserować kiedy nawiew jest ustawiony na maksimum i wyraźnie słychać jak po wciśnięciu sprzęgła na ułamek sekundy następuje spadek przepływu, a nawet wyłączenie wentylatora. Oprócz tego zauważyłem delikatne przygasanie świateł, a także przerwy w pracy rejestratora OBD Road (kość do nagrywania parametrów pracy). Całość trwa ułamek sekundy i pozostaje bez wpływu na pracę silnika. Nie zauważyłem żadnych spadków mocy, obrotów czy innych niepokojących zjawisk. Co ważne, problem ten pojawia się najczęściej kiedy klimatyzacja jest włączona.
2. Jazda na LPG
Dokładnie jak powyżej ale skutki są poważniejsze. Sytuacja analogiczna: hamuje silnikiem na 2 biegu i wciskam sprzęgło, silnik wtedy momentalnie gaśnie a na wyświetlaczu pojawia się informacja "Select neutral". Jest to o tyle niebezpieczne że dzieje się np. przy prędkości 30-20 kmh. Zjawisko to występuje zawsze kiedy jest włączona klimatyzacja i intensyfikuje się (występuje częściej) kiedy nawiew jest ustawiony na maksimum. Tuż przed zgaśnięciem autem nie szarpie ani nic się nie dzieje. Co ciekawe czasami zdarza się że obroty lecą na 0 (na wyświetlaczu) na ułamek sekundy ale później się szybko podnoszą i auto nie gaśnie. Komputer gazowy miał ustawiane mapy wielokrotnie, regulacja nie przynosi efektów. Poza wymienioną sytuacją lub kiedy klimatyzacja jest wyłączona instalacja gazowa działa super. Nie traci mocy, jest bardzo elastyczny, ma dobre przyśpieszenie itd. Po montażu był problem taki że centralka LPG nie dostawała obrotów z ECU i gasł, później podłączono ją do 1 cewki i czyta z czasów wtrysku co rozwiązało problem gaśnięcia na cutoffie. W chwili obecnej radzę sobie tak że klime mam włączoną ale jak dojeżdżam do skrzyżowania to wyłączam Smile
Gazownicy zobowiązali się do regulacji ale wydaje mi się że to nie do końca kwestia LPG bo zanim ją zamontowano obserwowałem zjawisko jak w punkcie 1.

Dlaczego napisałem "napięcia", bo tak to wygląda, jakby na ułamek sekundy auto traciło zupełnie prąd: wyłącza się wentylator, kość rejestrująca obd itd. Tłumaczyłoby to również gaśnięcie na LPG, kiedy centralka na ułamek sekundy traci zasilanie głupieje i gasi. Wiem że na pokładzie jest przecież aku który powinien podać 12V bez problemu ale coś chyba nie sprzęga się jak powinno. Radio i inne odbiorniki prądu nie przejawiają żadnych oznak zaniku.

Z innych rzeczy to ostatnim czasie dość często padają cewki (od sierpnia wymieniłem 3). Poza tym nic się nie dzieje.

Wiem że opisałem to dość mgliście ale mam nadzieję że ktoś wpadnie na jakiś pomysł co to za cholerstwo...
_________________
Pozdrawiam
D_D
Powrót do góry
arekdiesel

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSZCZYNA
Posiadane auto: RENAULT GRAND SCENIC II 1,9dci 130KM 2006r,MEGANE 1.9DTI 2000r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 20:26
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Spadek napięcia?!?


Pierwsza moja myśl-to kończą się szczotki alternatora.U mnie przygasały światła.Jeśli auto ma przejechane 150 tyś.km, to trzeba to mieć na uwadze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

45 900

2017r.

95 000 km

wielkopolskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

91 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System