Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Zapala się spirala świec oraz STOP (tryb awaryjny)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DRIVER77

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Renault Master 2.5DCI 115 ps +chip (150 PS)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Kwi 2017, 23:27
Temat postu:

Zapala się spirala świec oraz STOP (tryb awaryjny)


Witam.
Od jakiegoś czasu moje wozidło dręczy nie lada problem. O ile jazda po mieście nie stanowi problemu,o tyle autostrada oraz górki są sporym wyzwaniem.
Master 2007r 2,5 DCI 115PS +chip (150PS). Egr zaslepiony i wywalony kompem.
Podczas jazdy załadowany na autostradzie lub pod górki przy mocniejszym wciśnięciu gazu zapala się kontrolka świec żarowych,oraz taki zygzak (zintegrowane razem). Czuć wtedy spadek mocy. Po chwili zapala się czerwony STOP i wóz wpada w tryb awaryjny (max 110 km/h) po prostej. Pod górkę trza go pchać. Pomaga restart kluczykiem podczas jazdy. Niekiedy pomaga nawet na 200-300km,a czasem problem wraca po 5 km. Byłem u pewnego magika ale jego wiedza ogranicza się do podłaczenia kompa,skasowania błędów i wymianie wszystkiego pokolei. Nie pamiętam kodu błędu bo go usunął. Natomiast wiem że był związany z regulacją ciśnienia paliwa. Wiem ze na listwie (rampie) jest czujnik ciśnienia,oraz bodajże zawór bezpieczeństwa. Ale i w pompie takze siedza jakieś zawory. Nie wiem czego mam się dotknąć i gdzie szukać winowajcy tegoż zamieszania. Moze ktoś borykał się podobnym problemem,coś doradzi,pomoże lub poleci kogoś kto ogarnia temat CR. Niestety takowego magika u nas brak. I wiem że jak oddam do pierwszego lepszego to poza wydrenowanym portfelem i tak zostane z niesprawnym autem pod płotem. Szukam kogoś w opolskim/sląskim. Posiadam zdolnosci manulane i wiele moge zrobić samemu,ale jak coś jest mi obce to nie dotykam tego. Wymieniony filtr paliwa,przewody elektryczne wygladają ok,przewody paliwowe również. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
pawelt1104

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miechów
Posiadane auto: Renault Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 21:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Zapala się spirala świec oraz STOP (tryb awaryjny)


U mnie było dokładnie to samo.

Przytrafiła mi się kiedyś taka historia:
Jeździłem z tym problemem po różnych pseudomechanikach i nikt do końca nie wiedział o co chodzi. Pomysły były różne: turbina, listwa wtryskowa, komputer itp.
Pojechałem kiedyś do wulkanizacji na wymianę opon która zaczęła bawić się w lekką mechanikę. Stwierdziłem że zapytam, a co mi szkodzi. Chłopaczek podpiął komputer i stanowczo stwierdził ŚWIECE ŻAROWE!!! Pomyślałem sobie co za brednie, co mają świece do tej przypadłości?
Gość mi mówi że jest prawie pewny że świece są przyczyną, zresztą co mi szkodzi? i tak jedna czy dwie są do wymiany a to 35zł za sztukę. No to wymieniamy
O jakie było moje zdziwienie jak się okazało że problem znikł
Nie twierdzę że u Ciebie jest to samo ale jest to jakaś mocna wskazówka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultClio

2 222

2000r.

18 200 060 km

lubelskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie

RenaultMegane

19 900

2009r.

184 200 km

łódzkie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System