Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


to nic, obroty beda dzialac prawidlowo
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 08:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


ufolec napisał:
od trafica ale chyba widać po zegarach że od benzyniaka ?


U mnie w benzyniakach są inne
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 08:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Od 2006 sa z elektronicznym wskaznikiem temp i paliwa, w 03 tez mialem takie tylko mniejsza skala od obrotow tyle ze w uk jest duza roznica w cenie miedzy licznikami vivaro/trafic a clio i niektozi sprzedaja jako vivaro/trafic
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


to teraz pytanie , idąc za ciosem przy wymianie licznika z kompem i wiązek w drzwiach może elektryczne lusterka z czujnikiem temperatury będą działać ?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Co masz na mysli kolego?
Teoretycznie wiazka dochodzi tylko do otworu przy lusterku i moze reszta bylaby z lusterkami, ja se nie zmienialem ale w obecnym mam i czesto przydaje sie grzanie chociaz to kwestia szybek
Co do czujki temp to w oplu jest to lepiej rozwiazane bo siedzi on w zderzaku jak byc powinno a w traficu to wiecznie gnije w tym lusterku, jak chcesz to zalatw wtyczke z czujnikiem i 3 metry kabla do glosnikow i poprawimy blad konstruktora

Co tak go doposarzasz?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 14:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


najpierw ogarnę do końca szybki bo bez klimy, jak słoneczko przypraży to korbo tronik ... no nie wyobrażam sobie, może dostawię potem klimę, z tym licznikiem to w sumie wymysł ale jak sam będę mógł ogarnąć na ładniejszy nowszy z możliwością kompa to czemu nie zrobić już wszystkiego jak lusterka i temperaturę, a z temperaturą to kupiłem jakieś g...o i efekt kupy, nie ma to jak ori,

doposażam bo ostatnie auto jakie miałem bez szyb el. to maluch Rolling Eyes potem zawsze już na fullu, a tu trafic golas jak cholera, ale doceniłem go, szkoda że wcześniej nie kupiłem trafica, w vw zawiecha taka że jak w dziure się wjedzie to wrażenie że koło odpadło, porażka, nie miałem czasu szukać trafica na fulu po Polsce jeździć, a tu na podlasiu jak były fajne to albo krótkie, albo gnioty, albo takie że za 2tysie mógłbym zabrać i odbudować, a te co powinny koszztować max 18 tysi to krzyczeli po 20-25 tysi ehhh ta chciwość u nas jet przerażająca, więc kupiłem to co mam i myślę dokładać sukcesywnie ale to zobaczymy.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 15:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


No ja do swojego też dorzuciłem klimatyzację, do tego naszpikowałem go elektroniką i jestem (póki co) zadowolony. Dziś jadę z bratem po kolejnego trafika "do zabawy". I tak z g9u będzie kolejny benzyniak Razz
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 16:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


ja dziś byłem w niewodnicy sie grzebałem przy swoim, musimy się spiknąć podłączysz mi kompa ? na testy ? jak z ta klima? dużo roboty ? sam ogarnę ? a z tempomatem ? uruchomiłeś go ?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


TRzeba bylo vivaro w wersji sportive szukac, ja sporo szukalem az znalazlem i jedyne co dolozylem to zestaw glosnomowiacy, doswietlanie zakretow z follow me home, licznik z kompem kamerke cofania i pomalowalem tylne plastiki lamp pod kolor auta
Jesli ktos chce fajna furka stoi niedaleko mnie do przekladki i przerobienia na reczna skrzynie za za okolo 13k zl


http://www.kars.co.uk/used/vauxhall/vivaro/2-5cdti--146ps--sportive-van-2-9t-tecshift-automatic--gearbox-fault-/for-sale-in-chesham-buckinghamshire/aetv79306733/
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 10:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


ufolec napisał:
ja dziś byłem w niewodnicy sie grzebałem przy swoim, musimy się spiknąć podłączysz mi kompa ? na testy ? jak z ta klima? dużo roboty ? sam ogarnę ? a z tempomatem ? uruchomiłeś go ?


Ja mam jedynie opcoma, więc mogę sprawdzić/skasować ewentualne błędy. Co do klimy to roboty u mnie było trochę więcej niż "normalnie", ale to z racji tego, że benzyniaków praktycznie nie ma i musiałem kombinować nieco ze sprężarką, która i tak okazała się zła... mam od laguny, a muszę mieć od megane. Ta od laguny ma inny elektrozawór i cały czas wali na maksa przez co zamraża cały układ. Ale mniejsza ze sprężarką. Samo wstawienie nagrzewnicy to jakieś 3 godziny, do tego potrzebujesz panel z przyciskiem. Kostka do klimy powinna być fabryczna schowana za pokrętłami od nawiewów, więc trochę roboty odchodzi. Pod maską puszczenie przewodów zajęło mi jakieś 30 minut. Wrzucenie chłodnicy klimatyzacji jakieś 1,5 godziny. Reszta, czyli przykręcenie łapy do bloku, przykręcenie sprężarki, zmiana koła pasowego na pompie wspomagania i paska (bez klimy ma 5PK, a z klimą 6PK), oraz w moim przypadku przerobienie przewodu do pompy wspomy (brak do benzyniaków na allegro) to już nie była moja robota. Postawiłem to do warsztatu i mi wszystko tam wrzucili. Jak już fizycznie wszystko siedziało, to postawiłem do elektryka (Sławka) i dostawił mi przekaźnik, podłączył się pod instalację w samochodzie tak jak powinno być fabrycznie. Na koniec okazało się, że potrzebny jest jeszcze rezystor do wentylatora chłodnicy, który odpowiada odpowiednio za 1 i 2 bieg obrotów wentylatora, ale on kosztował 30zł na allegro nowy i siedzi na zatrzaskach, więc 2minuty i po sprawie. Wersja bez klimy ma tylko jedną prędkość wentylatora, aczkolwiek ten rezystor nie jest do niczego potrzebny, bo działa bez niego, ale wywala błąd drugiego biegu wentylatora przy podłączeniu do kompa.

A tempomatu nie uruchomiłem, bo nie mam clipa... jeszcze :/
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


To co zrzutka na clipa ? Czasem falują obroty i chcę sprawdzić czy zawór na pompie cr czy zawór na listwie, kupiłem oba, czekam tylko na kuriera z paczką, chciałbym się z tobą spiknąć bo chciałbym kilka tematów omówić, a widzę że wiedza i doświadczenie twoje jest wielkie,
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 14:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Z tą moją wiedzą to się pospieszyłeś. Ja wiem tyle ile mi się samemu udało zrobić/zdiagnozować/przeżyć. Z wykształcenia jestem niepełnym analitykiem, pracuję w farmacji a o motoryzacji wiem tyle, co udało mi się podpatrzyć u braci (mechaników/blacharzy/lakierników). Fakt, przepracowałem swego czasu parę lat z nimi w zakładzie, ale żeby samemu coś zdiagnozować to bym raczej się bał. Z resztą wychodzę z założenia, że lepiej jest się zapytać 5 razy niż raz dać za przeproszeniem dupy.
Co do podłączenia to nie ma problemu - mogę się podpiąć. Będziesz tam widział wszystkie parametry pracy silnika i podzespołów, ale jakie powinny być wartości nominalne czy graniczne to Ci nie podpowiem Razz Zawsze można zrobić loga i uśmiechnąć się do wojtekcichy Wink
Odnośnie samej mechaniki to mój brat ma kilkadziesiąt lat doświadczenia, więc ja się opieram zawsze na jego opiniach. Na szczęście mam do niego blisko, bo mieszka piętro niżej. Tak czy inaczej na tyle na ile mogę to pomogę. Teraz czeka mnie składanie trafika, więc popołudniami jestem w domu jak nic. A jako, że dziś jest dobra pogoda, to zdejmę tylny zderzak i odepnę całkowicie wiązkę od haka, a przynajmniej ją przedzwonię bo wciąż brakuje mi przeciwmgielnego. Przy okazji zmienię zderzak na poliftowy (mamnormalny, bo po kupnie auta dostałem na światłach w zadek).
Powrót do góry
kamil1100r

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Trafic 1.9 dni
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Cze 2017, 08:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Witam podpinam się pod temat ja U siebie założyłem.zegar ADAC EU i manetkę od trafika i u mnie nie dziala wyświetla się tylko stan licznika i nie idzie zrobić twardego resortu licznika po naciśnięciu na guzik od kompa na manetkę zero reakcji może ktoś coś podpowiedzieć co zrobić gdzieś przeczytałem że jakiś kabelek trzeba przeciągnąć i podłączyć w kostkę od manetki ale nigdzie niema żadnego schematu ani opisu pomoże ktoś co już to przerabial pozdrawiam
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 04 Cze 2017, 20:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


w opisie masz 1.9 dni
podejzewam ze miales wskazowkowe zegary od paliwa i temp a wsadziles z diodami i stad taki final
Powrót do góry
Robert_999

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zagranica
Posiadane auto: Vivaro 2.5CDTi ; Vivaro 1.9CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 10:06
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) pytanie o licznik


Zegary są różne nawet jeśli mają oznaczenie AVBT ,STD.....

Oznaczenie konkretnego modelu z kompem, ESP, kalkulacja zużycia paliwa, prędkości itp. Wszystko jest w eepromie.
Trochę zabawy ale jest mozliwość
Jeśłi masz jakiś programator do eep albo coś do robienia korekty licznika to możesz próbować wgrać cały eeprom do licznika. TYLKO NAJPIERW ZAPISZ KOPIE CAŁEGO EEPROMU
Ewidentnie ktoś wymienił licznik. Możesz sprawdzić jakie błędy ma. Pewnie ci pokaże niewłaściwą konfiguracje Dash.Kominikacja CAn lub jeszcze coś ciekawego.
Miałem ten sam problem. Uszkodzone zegary wymieniłem na identyczny z tymi samymi naklejkami i niestety teraz świeci mi sie ESP bo licznik z auta z tym systemem a w moim zwykły sterownik ABS.
Nadal szukam właściwego ale to nie jest takie łatwe. I tanie ....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

21 900

2009r.

91 371 km

łódzkie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System