Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 08 Wrz 2017, 22:42
Temat postu:

Wyciek z maglownicy


I stało się wyła mi czasami pompa wspomagania szczególnie jak auto było załadowane . Miałem na dniach wymienić pompę
a tu eksplodowała maglownica , część silnika od tyłu zalana . Przekładnia wcześniej była sucha zero wycieków . Olej wyciekł przez prawą osłonę . Może jakoś na sucho dojadę 5 km do warsztatu bo bez kanału maglownicy raczej nie wymienię . Jaką firmę polecacie do regeneracji ???
http://tufotki.pl/SSr4m
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 07:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Ja w swoim Trafiku robiłem tutaj http://regeneracja-maglownic.pl/
Właśnie miesiąc temu skończyła mi się gwarancja (dają 2 lata). No nie zrobiłem przez ten czas za dużo bo 60 tys ale jak na razie wszystko o.k. Wtedy kosztowało mnie to 8 stów plus przesyłka 2 x 30,- . Jak zależy Ci na czasie to odeślą Ci zaraz inną - gotową, jak wolisz to czekasz 1-2 dni na swoją.
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


W poniedziałek będę dzwonił do tej firmy. Dzięki za namiary .
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 14 Wrz 2017, 21:10
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Maglownica zregenerowana ale auto nie skończone ponieważ pompa też do wymiany , pełno opiłków w zbiorniczku na spodzie.... niezły wydatek mnie czeka Sad
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 09:52
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Cześć. Widzę, że idziesz dokładnie "moją ścieżką". Po wymianie maglownicy trochę pojeździłem i okazało się, że pompa też do wymiany. Kupiłem tutaj https://www.wajbex.pl/czesci-samochodowe/pompa-hydrauliczna-ukladu-kierowniczego-renault-trafic-ii-autobus-jl-2-0-dci-115-jl0h-2006-08-,8A-93-4752-19857-2-12.aspx. Do ceny trzeba doliczyć kaucję, którą Ci zwracają jak odeślesz starą (odsyłają to gdzieś do fabryki bodajże TRW) tak więc nie licz na to, że jak wymontujesz swoją i ją oddasz od razu z zamówieniem to zapłacisz "gołą" cenę. Na kasę trzeba trochę poczekać.
Ja po zamontowaniu nowej pompy zrobiłem taki myk, że do zbiorniczka wyrównawczego wsadziłem mały magnesik neodymowy. Trzyma się sam na bocznej ściance, bo jest tam metalowa opaska, która trzyma zbiorniczek. Oprócz tego na wszelki wypadek po 2 tys km wymieniłem olej we wspomaganiu. Wiadomo, na początku zanim wszystkie stykające - współpracujące części się dotrą degradacja jest największa a potem to wszystko krąży po układzie. Teraz magnesik wszystko wyłapuje i "mam spokojną głowę".
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 09:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 27 Wrz 2017, 22:05
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Pompa i maglownica wymieniona na razie wszystko dobrze.... zostało mi tylko to szarpanie budą na boki od prędkości 60 do 120km przy przyśpieszaniu albo przy podjeździe pod górę czuć wibracje w kabinie . Poduszki - opony - geometria ok . mechanik obstawia prawą półoś ale luzy są minimalne nie wiem czy od tego takie wibracje
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Ja chyba tego trafika oddam na złom . Dzisiaj po zrobieniu trasy 600 km nakręcając już pod domek straciłem wspomaganie
Wychodzę z auta śmierdzi olej , otwieram maskę cały silnik zalany olejem!!! Pompa strzeliła od strony dekla . Masakra !!!
Maglownica regenerowana , pompa też tylko w innej firmie . Dzwonie do gościa od pomp wyśle mi bez problemu ale mówi że będzie to samo ponieważ jak on twierdzi blokuje rozdzielacz się na maglownicy . Faktycznie wspomaganie było ale przy kręceniu kierownica czuć było mrowienie na kierownicy . W czasie jazdy było ok . Firma która regenerowała maglownice twierdzi że rozdzielacz jest raczej dobry tylko coś z przewodami nie tak . Gościu mówił że maglownice testują na stanowisku pod ciśnieniem i mało prawdopodobne żeby rozdzielacz padł po miesiącu. Facet od regeneracji pomp mówił że często wywala dekiel od pompy w modelu trafic i master podobno taka przypadłość przy skręcie na maxa . Czy miał ktoś taki przypadek ???
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 19:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


Jestem po wymianie pompy wspomagania . Rozebranie przodu to mały pikuś z tym ile miałem czyszczenia , alternator zalany olejem , wentylatory ogólnie cały przód . Pompa straciła szczelność od strony dekla . Nowa zamontowana , ale dalej jest mrowienie na kierownicy jak kręcę na postoju . Wibracje są przenoszone na karoserię czasami . W czasie jazdy wspomaganie pracuje prawidłowo . W czwartek będę sprawdzał jeszcze łożyska amortyzatorów ale podczas kręcenia kołami dotykając sprężyn nie czuć przeskoków typowych przy skończonym łożysku .
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 19:07
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wyciek z maglownicy


2 pompa po regeneracji i znowu cieknie !!! Firma która regeneruje twierdzi że na duże ciśnienie w układzie i rozwala pompę . Dzwoniłem do 8 innych firm zajmujących się regeneracją i twierdzą że to bzdura Pompa zawór który reguluje ciśnienie . Przewody maglownica sprawdzona . kupował ktoś zamiennik miedzy 250 a 400 zł ???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

119 990

2021r.

16 000 km

śląskie

RenaultThalia

7 900

2008r.

92 281 km

śląskie

RenaultLaguna

13 400

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System