Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Wymiana żarówek i wkładki zamka R.Clio I



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosz83

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Reanult Clio I, 1.2 KAT, 1171, 1993 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 02:50
Temat postu:

Wymiana żarówek i wkładki zamka R.Clio I


Witam serdecznie,
Niedawno kupiłem Renault Clio I z 1993 roku. Jestem bardzo zadowolony, ale parę rzeczy jest do zrobienia. M.in. muszę wymienić wkładkę zamka od strony kierowcy, a mówiąc szczerze nie chcę zabierać się do tego na "czuja". Byłbym wdzięczny za sugestie jak zdjąć klamkę, pokrętło i całą osłonę, tak żeby jej nie uszkodzić. Poza tym na osłonie od klamki jest śruba, która ma pięć ramion, a nie cztery. I druga rzecz: chciałbym wymienić żarówki na tablicy rozdzielczej, zarówno od kontrolek, pokręteł nawiewu i temperatury oraz wskaźników. Proszę o sugestię jakie typy żarówek muszę kupić, ile i jak w ogóle ugryźć odkręcanie tablicy.
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Aha, to moje pierwsze auto, więc nie opanowałem jeszcze do końca nazewnictwa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 11:57
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Wymiana żarówek i wkładki zamka R.Clio I


Co do drzwi: Te śrubki to torxy. Kupisz je w każdym sklepie z narzędziami. Żeby zdjąć boczek przedni trzeba odkręcić kieszeń na 4 śrubach, klamkę na jednej śrubie podważyć płaskim śrubokrętem taką osłonkę, która jest na uchwycie do trzymania drzwi; pod ta osłonka są dwie duże śruby. Korbkę od szyby zdejmuje sie poprzez wsuniecie płaskiego śrubokręta pomiędzy takie nóżki którymi jest ona osadzona na metalowym trzpieniu. Nie wiem jak Ci to dokładnie opisać. Korbka ma takie plastikowe nóżki (cztery) i jest wsadzona na wcisk. Sprawa polega na tym, żeby te nóżki rozchylić śrubokrętem, wtedy wystarczy lekko pociągnąć korbkę i powinna zejść.
Potem też przy pomocy śrubokręta należy podważyć ten plastikowy trójkacik osłaniajacy mocowanie lusterka i po tym wszystkim możesz zdjać boczek. Boczek trzeba pociagnać najpierw do siebie, potem do góry.

Co do żaróweczek to jest troche rozkręcania. Tablica jest na 4 śrubkach, ale żeby się do nich dostać to należy zdemontować plastik, który jest nad nogami kierowcy i i górna część konsoli. Pokrywa konsoli jest na 5 wkrętach; 3 pod szybą na wylotach nawiewu i dwie po bokach widoczne po otwarciu drzwi.

Żeby dostac sie do pokręteł nawiewu trzeba wykręcić uchwyt radia (4 śrubki) i w odkręcić interesuący Cię panel. Jest on na 2 srubkach. Zegarek powinien dać sie wysunać po wyjeciu panelu nawiewu.
Żaróweczki to zwykłe; 1,2 watowe przekręcane w plastikowej obudowie (chyba to typ R5 nie pamiętam dokładnie).

Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartosz83

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Reanult Clio I, 1.2 KAT, 1171, 1993 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 16:15
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Wymiana żarówek i wkładki zamka R.Clio I


Dzięki serdeczne za sugestie, dziś spróbuję zawalczyć Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartosz83

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Reanult Clio I, 1.2 KAT, 1171, 1993 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 17:14
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Wymiana żarówek i wkładki zamka R.Clio I


Witam,
No i zawalczyłem i nie udało się. Odkręciłem cały bok, jeśli chodzi o korbkę, to rzeczywiście był problem przez chwilę. Ale niestety wkładki zamka nie wymieniłem. Jest tak głęboko umiejscowiona, że nawet jej nie widzę. Próbowałem ją wypchnąć. Doszedłem do takiego wniosku, po budowie nowej wkładki. Ale niestety nie udało się. Chyba się nie obejdzie bez mechanika Sad Ale teraz przynajmniej wiem, jak odkręcić cały bok
Pozdrawiam serdecznie Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultZoe

94 990

2022r.

17 000 km

śląskie

RenaultCaptur

55 900

2019r.

15 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System