Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Relacja z zakupu i użytkowania Vel Satis 3.0 dci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 10:28
Temat postu:

Relacja z zakupu i użytkowania Vel Satis 3.0 dci


Chciałbym podzielić się opinią na temat samochodu Renault Vel Satis.
rok produkcji: 2006 (salon opuścił w 2007),
silnik: 3.0 dci
wersja: Iniciale
1. Zakup pojazdu
Pojazd kupiony w grudniu 2015 roku. Sprowadzony z zagranicy d pierwszego właściciela. Serwisowany w ASO Renault do 2015 roku. Bogata historia serwisowa potwierdzona w salonie Renault. Przebieg około 280.000 km.
Nie brałem pod uwagę zakupu tego modelu, ale gdy zacząłem oglądać poszczególne egzemplarze i przejechałem się pierwszy raz to już wiedziałem, że muszę sobie kupić takie auto.
Poszukiwania trwały kilka miesięcy i wynikały z kilku założeń:
Zakup auta po lifcie (uwaga nie wszystkie auta po lifcie mają zmiany w silniku i układzie dolotowym) oraz z silnikiem V6.

2. Użytkowanie pojazdu:
Auto mnie zaskoczyło pozytywnie. Fotele przednie są bardzo komfortowe (po 2 tygodniach jazdy ciężko było mi przesiąść się do innego auta, gdzie czułem się jak w foteliku dla dziecka). Miękko zestrojone zawieszenie może nie przypaść do gustu amatorom pokonywania górskich zakrętów jednak w większości sytuacji drogowych jest rewelacyjne i nastawione na komfort.
Silnik 3.0 dci posiadający 400 NM pozwala płynnie zmieniać pasy ruchu. Kierowca nie odczuwa szarpania ani mocy drzemiącej w aucie do momentu gdy ruszając na światłach nie spojrzy w lusterko wsteczne aby zobaczyć pozostające tam pojazdy.

3. Przeprowadzone wymiany i naprawy:
Po zakupie auta okazało się, ze nie działa klimatyzacja (w trakcie zakupu wydawało się, że działa). Problemem okazał się nieszczelny przewód klimatyzacji, który został wymieniony, klimatyzacja oczyszczona i nabita.
Wymienione zostały wszystkie filtry oraz olej w silniku.
Ostatnio (przy przebiegu 294000 km) wymienione zostało przednie zawieszenie: łączniki stabilizatorów, końcówki drążków kierowniczych, gumowe osłony, łożyska, poduszki i oryginalne amortyzatory Renault.

4. Planowane wymiany i naprawy w 2016 rku:
Wymiana tylnych amortyzatorów i łączników stabilizatorów ( wynika z chęci posiadania idealnego zawieszenia).
Kupiłem już nową chłodnicę wody, pompę wody oraz kompletny oryginalny rozrząd z myślą o jego wymianie w przyszłym roku.
Zdecydowanie polecam ten model samochodu innym planującym zakup.
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 21:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Relacja z zakupu i użytkowania Vel Satis 3.0 dci


Rok 2017 rozpocząłem od:
- wymiany kompletnego rozrządu z pompą wody,
- wymianą oleju w silniku na nowy wraz z filtrem oleju firmy Mann Filter
- zamontowaniu nowej chłodnicy wody wraz z wymianą płynu chłodzącego na nowy,
Sądzę, że prace zostały wykonane prawidłowo, gdyż nie ma żadnych niepokojących objawów.
Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest klarowny, nie ubywa go ani nie przybywa.
W okresie zimowym silnik auta na wolnych obrotach delikatne nierówno pracował i po diagnostyce okazało się, że nie wszystkie świece żarowe są sprawne. Zamówiłem już komplet nowych świec Denso DG-312, które zamierzam w najbliższym czasie wymienić w ASO Renault.
Jednocześnie wymyśliłem sobie montaż dodatkowego filtra paliwa między gruszką a oryginalnych filtrem paliwa Renault. Zdecydowałem się na filtr Meyle nr 3143230002. Myślę, że rozwiązanie to pozwoli na optymalne czyszczenie paliwa z jednoczesnym zapewnieniem jego prawidłowego obiegu. Chętnie zapoznam się z opiniami innych osób na ten temat.
pozdrawiam
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 20:34
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Relacja z zakupu i użytkowania Vel Satis 3.0 dci


październik 2017
z tylnego zawieszenia dobiegały odgłosy pukania i obawiałem się najgorszego,
na szczęście winowajcą okazały się tylne łączniki stabilizatora, które zostały wymienione na nowe firmy Sasic,
dodatkowo została wykonana geometria kół,
podczas powyższych prac okazało się, że należy wymienić gumową osłonę półosi, gdyż się zużyła i pękła,
ujawniła się również usterka foteli polegająca na braku grzaniu fotela kierowcy i pasażera (po włączeniu przycisków lampka kontrolna świeci, ale fotele nie grzeją) - może ktoś mądry podpowie co zrobić ?
w przeciwnym razie czeka mnie wizyta w ASO Renault
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Lut 2018, 13:39
Temat postu:

styczeń 2018


początek roku 2018 okazał się okresem kilku awarii:
w okolicy 2400 obrotów auto dławiło się i traciło moc,
przy próbie gwałtownego przyspieszania czasami pojawiał się komunikat o błędzie wtrysku paliwa.
W związku z powyższym udałem się do ASO Renault w Długołęce, gdzie przeprowadzono pełną diagnostykę komputerową auta (można skorzystać z podstawowej lub pełnej, różnią się ceną i zakresem diagnozy).
W tym miejscu muszę przyznać, że byłem miło zaskoczony zarówno profesjonalizmem pracowników serwisu jak i niewygórowanymi kosztami. Przedstawiono mi wydruki komputerowe z diagnozy auta, opisano problem oraz wyjaśniono technologię naprawy na którą wyraziłem zgodę.
Auto przeszło profesjonalne czyszczenie układu wtryskowego. Dodatkowo zweryfikowano działanie podgrzewania foteli.
Dodatkowo zalecono czyszczenie kierownicy zmiennej geometrii turbosprężarki. Czynność ta została wykonana poza ASO, które nie wykonują takich czynności.
W chwili obecnej auto odzyskało wigor i ponownie cieszę się z jazdy moim Vel Satisem.
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 15:28
Temat postu:

użytkowanie Vel Satis - lipiec 2018


Z uwagi na fakt iż auto nie sprawiało problemów zostało nagrodzone wymianą oleju silnikowego wraz z filtrem oleju, powietrza, paliwa i przeciw pyłowego.
Przy okazji wymiany klocków hamulcowych na tylnej osi wymieniono płyn hamulcowy DOT-4 w układzie hamulcowym. Wcześniej dałem się skusić na reklamę klocków nowego producenta niemieckiej myśli technicznej i wiem, że ponownie tego nie zrobię. Teraz Raźniej Wszystkim tarczą hamulcowym mającym sprawdzone klocki hamulcowe jednego producenta. Szczególne uznanie należy się klockom ceramicznym tej firmy, które sprawdzają się w 100% na przedniej osi pojazdu.
Obecnie auto jest po przeglądzie technicznym i oby tak dalej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 15:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 14:46
Temat postu:

Sierpień 2018 roku – okres niespodzianek - Vel Satis


Powrócił temat dławienia się auta i utraty mocy podczas mocnego przyspieszania. Auto zostało naprawione w renomowanym zakładzie specjalizującym się w układach wtryskowych diesel w Sobótce, który szczerze polecam. (Przeprowadzona została diagnostyka oraz wymienione zostały zawory paliwa Denso na pompie wtryskowej).
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2018, 20:52
Temat postu:

relacja z użytkowania auta październik - listopad 2018 roku


Mamy prawie listopad 2018 roku i chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że modele Renault Vel Satis z silnikiem 3.0 dci można kupić za 50% wartości z porównywalnymi pojazdami innych marek, bo inaczej nigdy nie miałbym możliwości docenić walorów Renault.
Powrót do góry
Muerde

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 3.0 dci, 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 23:51
Temat postu:

relacja z użytkowania auta Vel Satis 3.0dci - grudzień 2018r


Spalanie realne (mierzone w ostatnim czasie):
trasa (autostrada, prędkość 110 - 130 km/h) = 6 litrów / 100km
miasto (korzystając z elastyczności auta w miarę przepisów) = 11 litrów / 100km
trasa (drogi krajowe, jazda w terenie górzystym) = 7,5 litra / 100km
Najbliższe czynności serwisowe:
wymiana elementów przedniego zawieszenia (wymieniam wszystko, aby mieć spokój w dłuższym okresie czasu):
wahacze oryginalne 280zł. sztuka Renault
końcówki drążków kierowniczych 60 zł. sztuka Sasic
drążki kierownicze 120zl. sztuka Renault
Łącznie koszt części 920zł. (ktoś powie, że to drogo?)
(amortyzatory i łączniki są "świeże", dlatego nie ma potrzeby ich wymieniać)
Obowiązkowa geometria podwozia i w drogę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultMegane

13 800

2008r.

250 000 km

pomorskie

RenaultMegane

19 900

2009r.

184 200 km

łódzkie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System