Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 14:00
Temat postu:

Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


Witam wszystkich! Potrzebuje pomocy i odpowiedzi na pytanie gdzie tak naprawdę może tkwić problem. Opisze go od początku. Zaczęło sie od tego, ze po zgaszeniu silnika czułem zapach spalonego plastiku, ogólnie elektryki. Trwało to na pewno dłużej niż kilkanaście dni. Pierwszym objawem było zgasniecie przedniej prawej lampy, a dokładnie światła mijania, szybka diagnoza u elektryka, przepalone piny na gnieździe w skrzynce bezpieczników pod maska. Lampa działa, śmierdzi dalej. Kolejny objaw - nie mogę odpalić benzyny na zimnym, na nieco ciepłym na gazie odpala. Diagnoza spalony przekaźnik pompy paliwa. I kolejny raz po przejechaniu ok. 300 km znów smród i znów nie mogę odpalić na benzynie. Prosze zatem o pomoc co moze byc przyczyna, podejrzewam ze drugi raz spalił sie przekaźnik, smród dochodzi mniej więcej z lewej strony podwozia, ale mogę sie mylić. Jestem juz w takiej kropce, nie mogę znaleźć rozwiązania i żadnej konkretnej podpowiedzi tu na forum, odwdzięczę sie każdemu kto podpowie jaka moze byc przyczyna takich objawów w tym modelu. Jeszcze raz powiem, ze jest to grand scenic z 2004r. 2.0 benzyna 16V z gazem. Dziękuje z góry za cenne rady, pozdrawiam!
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 19:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


Wybebesz i dokładnie pooglądaj moduł UPC obok akumulatora, tylko w ten sposób ustalisz, skąd śmierdzi i co się kopci.
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


Dokładnie jak kolega pisze wyżej. Też od tego kompa bym zaczął. Wypnij wtyczki i sprawdź piny i zobacz czy tam gdzieś nie było zwarcia i plastikowe kostki się nie nadto piły. Powodzenia w szukaniu
Powrót do góry
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 10:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


dzięki wszystkim, jakoś mnie ciągnie do pompy paliwa mimo wszystko, czy możliwe, gdyby kończyła życie, że pali mi ten przekaźnik...? tam w skrzynce bezpieczników, nie jest źle...
Powrót do góry
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 10:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


nadtopiło się jedno , dokładnie piąte gniazdo we wtyczce brązowej, podejrzewam, że to właśnie jest od zasilania pompu, tylko skąd te zwarcia tak naprawdę, co je może powodować, bo same z siebie się raczej nie biorą...?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 10:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lis 2017, 12:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


Witam ponownie! Rozebrałem wczoraj pół samochodu, od skrzynki z bezpiecznikami po pompę i jedno co zauważyłem istotnego, o czym pisaliście, że płyka od bezpieczników była mówiąc krótko lutowana i podtopiony jest jeden "rezystor" luty pod jakimś przekaźnikiem z kolei. Teraz pytanie: wymieniać, naprawiać, jeśli wymieniać to na nową czy używana i czy ta płytka jest przyczyną tych wszystkich usterek, a głównie nie podawania paliwa na wtryski, co skutkuje nieodpalaniem na benzynie, jak myślicie?
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 28 Lis 2017, 13:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


instalacja oryginalna jest tak zaplanowana ze nic nie powinno sie dziac i wszystko jest tak zabezpieczone ze zadnego swadu spalenizny miec nie powinenes a bezpieczniki od razu powinny reagowac

chyba ze były modyfikacje ..jak ładowarki usb czy swiatła dzienne lub przetwornice 230v czeto wlacza sie takie urzadzenia niewlasciwie

rdziłbym od kontroli takich rzeczy a pozniej mas na samochodzie tych elektrycznych bo ich brak powoduje kradziez tej masy przez inne urzadzenie a nawet z + podłaczonego przez inne urzadzenie elektrycy wiedza o co chodzi
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 21:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


igors napisał:
nadtopiło się jedno , dokładnie piąte gniazdo we wtyczce brązowej, podejrzewam, że to właśnie jest od zasilania pompu, tylko skąd te zwarcia tak naprawdę, co je może powodować, bo same z siebie się raczej nie biorą...?

Podaj oznaczenie na UPC tego złącza i numer pinu.
Powrót do góry
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 16:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


dziękuję, podobno się te moduły (płytki) potrafią skończyć, może kiedyś sie do niego dostała wilgoć i dlatego się spalił, dokładnie to przy brązowej wtyczce i jakieś dwa przekaźniki rezystory, nie wiem jak to nazwać, pytanie czy wymiana na sprawny moduł pomoże, nadtopione wtyczki będą wymienione...
Powrót do góry
igors

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Grand Scenic 2.0 16V 2004 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 13:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z przekaźnikiem pompy paliwa Scenic II 2.0 16V lpg


modul upc wymieniony, silnik odpala na benzynie, jezdzi, wszystko gra, tylko zostal smrod spalonego plastiku, nie wiem wtyczki, pojawiajacy sie po zgaszeniu auta... jest tak zawsze od wymiany modulu, pytanie skad ten zapach...?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

25 000

2011r.

240 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System