Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loki26

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: megan scenic 2.0Lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 18:16
Temat postu:

Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Witam
Postanowiłem podzielić się doświadczeniem przy wymianie rezystora nawiewu, ktorego jakiś czas temu naprawiałem. Dodaje pare zdjęć.

1. Zaczynamy od zdjęcia oslon po bokach deski
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c14b17332f844e71.html

2. odkręcamy śrubki pod nimi (bodajże Torx 4)
3. Nastepnie musimy podważyć deske by wyskoczyla z zatrzasków.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae3365d83de54665.html
Najlepiej wlożyć pomiędzy deski płaski śrubokręt i podważyć. Dość lekko wyskakuje. Wprawny zrobi to bez narzędzia, wybijając ją gołą ręką.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13fd843e6d704a18.html

4.Odsłania nam sie zawartość której musimy sie pozbyć. Aby usunąć rure nawiewu owinietą gąbką izolującą, najlepiej jest odkęciś śruby mocujace deske.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6db5be3852c61979.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b6ac70f317002c2.html
Wystarczy z jednej strony. Odchylając ja o m/w 2 cm zwiekszy nam sie miejsce na ręke i tym samym ułatwi demontaż i nałożenie jej spowrotem.

5. Po wyjęciu kanału nawiewu odslaniaja się interesujące nas elementy.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7e7729688b27d93.html
Mój rezystor był połączony (powiedzmy w taki sposób by utrudnic jego wymiane:)) przewodem którego wtyczka byla schowana gdzies pod dalszą częscią deski. Dlatego musialem zrobic jak na zdjeciu z niewielkimi mozliwosciami ruchu.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57c0c1543443c647.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a552d18b924ec6a.html
Uzyłem mocniejszego oprnika by sie tak szybko nie spalił. Kosztuje 4 pln. Najważniejsze, że działa!

[img][/img]
_________________
loki26
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
agir

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 195
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Ford Focus 1.8 TDCI Renault Scenic 1.5 dci 2007
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 21:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Nie jest to rezystor nawiewu tylko bezpiecznik termiczny ( domyślam się że to jest taki sam jak ten oryginalny pod względem temperatury i prądu - bo jak nie to możesz coś niechcący wyjarać ). Tak przy okazji to mam nadzieję że to połączenie nie będzie się bardzo grzać bo jak na mój gust jest bardzo liche - moja rada - połączenia wykonać z mostków listew zaciskowych na śrubki. No ale mimo wszystko szacun za wzięcie na klatę tego problemu !
Powrót do góry
loki26

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: megan scenic 2.0Lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 11:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Masz racje, to jest BEZPIECZNIK TERMICZNY ale użyłem bardziej potocznego okreslenia. Założyłem bardziej mocniejszy niż orginał z myślą o tym, ze w taki sposób nie spali sie tak szybko mają jednoczesnie nadzieję, ze nie spali sie też samochódSmile
Co do montażu to jak widac na załączonym obrazku, maksymalna prowizorka. To nie jest zgodne ze sztuką ale jest dość dobrze zawiniete wiec mysle że styki są wporządku. Dodam troche na swoje usprawiedliwienie, ze nie bylo komfortu w naprawie gdyż nie moglem tego wyciągnąć z deski. Pozdrawiam.
_________________
loki26
Powrót do góry
Pacooo

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Scenic 1.6 16v 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 02:03
Temat postu:

wentylator nawiewu...


loki 26 mam pytanie do Ciebie jak głęboko jest tam umieszczony wentylator? pytam,bo mimo przeczyszczonych odpływów gdzieś dostaje się woda i przy temp minusowych went nie chodzi bo zamarza...jak juz rusza to skrzypi jak diabli zanim sie rozrusza i potem juz kręci...pomyslałem że go spryskam Czymś co wypiera wodę, może pomoże i przy okazji trochę nasmaruje? pozdrawiam serdecznie Wink
Powrót do góry
loki26

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: megan scenic 2.0Lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 00:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Witaj. Z tego co pamiętam to ten wentylator jest dość głęboko ale możliwe że da się do niego dostac od spodu. Prawdopodobnie, bo były tak jakieś śrubki ale nie mialem powodu zaglądać do tego momentu bo zauważylem, ze przy włączeniu wentylatora tez mi dziwnie rzęzi ale z czasem przechodzi. Więc do Ciebie miałbym prośbe o opisanie tego zabiegu jesli uda Ci sie go zrobic. Pozdrawiam
_________________
loki26
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 00:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AndyQ

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska-Włocławek Anglia-Blackpool
Posiadane auto: Renault Grand Scenic Dynamique 1,5dci 2004
Piwa: 17/6
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 16:21
Temat postu:

Re: wentylator nawiewu...


Pacooo napisał:
loki 26 mam pytanie do Ciebie jak głęboko jest tam umieszczony wentylator? pytam,bo mimo przeczyszczonych odpływów gdzieś dostaje się woda i przy temp minusowych went nie chodzi bo zamarza...jak juz rusza to skrzypi jak diabli zanim sie rozrusza i potem juz kręci...pomyslałem że go spryskam Czymś co wypiera wodę, może pomoże i przy okazji trochę nasmaruje? pozdrawiam serdecznie Wink

Zapomnij o dostaniu się do wentylatora od spodu. Jest mocowany śrubami od góry pod deską i wysuwa się go w górę.
Jeśli chcesz spryskać sam wentylator i sprawdzić czy jest tam woda to jeśli masz szczupłą rękę to dostaniesz się do niego tylko spod maski. Wyjmij filtr pyłkowy i w tym otworze masz wentylator. To jedyna droga bez rozbierania deski.
Powrót do góry
Pacooo

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Scenic 1.6 16v 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 16:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Witam...kiedys pewien mechanik wyjmował mi ten wentylator troche sie nastękał zanim go zamontował z powrotem(ciężki dostęp) ja niestety mam kawał łapy i jej nie wsune tak jak mówiłeś Sad ...pomyslałem jeszcze o jednej rzeczy mianowicie karcher....zdjac koncowke wlozyc do dziury odpływu i pojechać cisnieniem moze wtedy wyleca pozostałosci z odpływu i woda juz nie bedzie sie dostawać,a ta co jest wyschnie...i tyle...Co o tym sadzicie? Confused
Powrót do góry
soad79

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Renault scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sie 2013, 21:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Witam wszystkich.
Podobnie jak moi poprzednicy nam problem z nawiewem. Rozebrałem podszybie ale nie dogrzebałem się do samego termika.... Sprawę odłożyłem na "potem". Dzisiaj wsiadam do samochodu a nawiew śmiga pięknie i ładnie Smile. Moja radość nie potrwała. Przejechałem kawałek zgasiłem brykę i nawiew padł. Chodzi jak chce, albo jest albo nie ma, czy przyczyną może być dalej termik czy może coś jeszcze?
Powrót do góry
konol

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): DWR
Posiadane auto: Renault Scenic II 2.0T 2oo5
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 09 Maj 2014, 22:26
Temat postu:

Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


dzieki koledzy za pomoc.rezystor wymieniony i klima chula jak ta lala:D duze,zimne i z pianką....
Powrót do góry
strazak5431

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: renault scenic 1.4 16v rok.2000
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 22:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


brak zdiec na fotosiku,,jak kolega wymienia ten bezbiecznik......macie jakies fotki ??jak wymienic bezpiecznik termiczny?
Powrót do góry
loki26

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: megan scenic 2.0Lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 06 Cze 2015, 10:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Demontaż deski i wymiana rezystora, Megane Scenic


Niestety nie posiadam już zdjęć. Ja zrobiłem na swoim przypadku (bo spodziewam się, że ktos może mieć inne urządzonko z innymi możliwościami) tak, ze zawinąłem końcówki rezystora równolegle na juz istniejący. podobnie jak zawija się np, kable elektyczne. Zwracając uwage na odpowiedni kierunek, strone bo nie jest to obojętne, poprostu muszą być skierowane w tą sama strone zeby dzialał. Wiem, ze takie zawijanie według wielu jest mało profesjonalne ale najwazniejsze, ze DZIAŁASmile w razie czego posze o kontakt. Pozdrawiam
_________________
loki26
Powrót do góry
strazak5431

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: renault scenic 1.4 16v rok.2000
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 19:17
Temat postu:

rezystor nawiewu


wkońcu udało mi się dostac do tego ,rezystora nawiewu.Nie ukrywam że troche sie namęczyłem,ciężko było wydostać rure nawiewu by sie dostać do rezystora....teraz tylko wymiecic te bezpieczni termiczny i mam nadzieje że będzie wszystko ok....jak ędzie działać to postaram sie włożyc kilka zdięc z opisem,,może komuś się to przyda..pozdrawiam Laughing Cool [img][/img]
Powrót do góry
lanot

Debiutant



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 2,0 dci 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 14:11
Temat postu:

Re: rezystor nawiewu


strazak5431 napisał:
wkońcu udało mi się dostac do tego ,rezystora nawiewu.Nie ukrywam że troche sie namęczyłem,ciężko było wydostać rure nawiewu by sie dostać do rezystora.... (...) postaram sie włożyc kilka zdięc z opisem,,może komuś się to przyda..pozdrawiam Laughing Cool [img][/img]


Chciałem pomóc przy wymianie wentylatora w Scenicu I. Może ktoś podrzucić opis lub lepiej zdjęcia, w jakiej kolejności co odkręcać, by dostać się do wentylatora?
_________________
Lanot
_______________
Najlepsze auto to to, w którym dobrze czuje się Twoja żona... Wink
Powrót do góry
LCFR

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 307sw 2.0 hdi 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 02:40
Temat postu:

Re: rezystor nawiewu


lanot napisał:
strazak5431 napisał:
wkońcu udało mi się dostac do tego ,rezystora nawiewu.Nie ukrywam że troche sie namęczyłem,ciężko było wydostać rure nawiewu by sie dostać do rezystora.... (...) postaram sie włożyc kilka zdięc z opisem,,może komuś się to przyda..pozdrawiam Laughing Cool [img][/img]


Chciałem pomóc przy wymianie wentylatora w Scenicu I. Może ktoś podrzucić opis lub lepiej zdjęcia, w jakiej kolejności co odkręcać, by dostać się do wentylatora?


I jak kolego, udało się? Patrząc na datę tego posta domyślam się że nie potrzebujesz już info jak się do tego dostać? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże


RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie

RenaultMegane

22 900

2011r.

147 000 km

śląskie

RenaultScenic

9 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

21 900

2007r.

196 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System