Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Sterowanie szyb i lusterek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tombogus

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Wrz 2018, 11:46
Temat postu:

Sterowanie szyb i lusterek


Witam. Dwa problemy, być może ze sobą połączone.
1.
Po wymianie joya od lusterek (zamiast z białym podłączyłem z czarnym gniazdem) pojawił mi się problem z opuszczaniem lusterka kierowcy. Wszystkie kierunki działają tyko w dół nie można opuścić. Prawe działa poprawnie. Przywołanie z pamięci opuszcza lusterko. Tylko z joya nie działa.
Oczywiście po stwierdzeniu tego faktu odłączyłem czarny i z dwóch (w moim wyłamany był sam joy) złożyłem działający biały. Niestety objawy już pozostały.

2.
Po jakimś czasie pojawił się problem ze sterowaniem szyby kierowcy. Najpierw domykanie z pilota wariowało. Szyba ruszała do góry i w pewnym momencie stawała i cofała się trochę w dół. Po kilku razach dochodziła do góry. Czasami domykała się poprawnie.
Potem przestała otwierać i zamykać się płynnie z włącznika w drzwiach. Tylko skokowo jakby była nie przyuczona. Czasami łapie płynne otwieranie ale zamyka się tylko skokowo. Nie domyka się już wogóle z pilota. Pozostałe szyby pracują prawidłowo.

Teraz zauważyłem z rana, że lewe lusterko nie odparowało. Prawe odparowało. Wygląda więc, że doszła jeszcze awaria ogrzewania lusterka. Być może nie działało też wcześniej ale do tej pory nie było pogody wilgotnej więc mogłem nie zwrócić uwagi. Wiosną jeszcze działało więc może to ma związek z pozostałymi problemami.

Teraz pytanie, co byście obstawiali? Gdzie są zaszyte informacje o pracy szyb i lusterek? UCH? Wszystkie problemy dotyczą drzwi kierowcy.
Czytałem wiele mitów o module komfortu ale się już pogubiłem co to za moduł. Wszyscy twierdzą, że jest pod fotelem a google wywala zdjęcia modułu za bezpiecznikami. To jest Chyba właśnie UCH?
Powrót do góry
mironeks

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 13:09
Temat postu:

Re: Sterowanie szyb i lusterek


Tombogus napisał:

2.
Po jakimś czasie pojawił się problem ze sterowaniem szyby kierowcy.


Miałem podobne objawy z szybą vw Koleosie. Naprawiło się samo, po tym jak rozłączyłem klemę minusową akumulatora na 2 dni w czasie jego ładowania [10 godz.] A dlaczego 2 dni? - przypadek, nie śpieszyło mi się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 269 km

śląskie

RenaultGrand Espace

23 900

2010r.

220 000 km

śląskie

RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System