Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) 3,5 V6 problem z ASB



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tombogus

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Wrz 2018, 13:35
Temat postu:

3,5 V6 problem z ASB


Mam pogłębiający się problem z pracą skrzyni SU1 i pewne teorie. Ciekaw jestem Waszych opinii na temat objawów. Więc po kolei.

Skrzynia od początku szarpała przy przełączaniu z 3 na 4 bieg (okolice 50km/h) ale dopiero po rozgrzaniu. Na zimno chodziła płynnie na wszystkich biegach. Miała jednak objaw nietrzymania przy ruszaniu. Pod górę potrafiła staczać auto. Trzeba było depnąć w gaz, żeby zaczęła ciągnąć. Jak już ruszyła to szła poprawnie.
Od pewnego czasu zauważyłem, że zaczęła jakby się ślizgać do 4 biegu. Po przejściu na 4 i 5 bieg jakby pracowała poprawnie. Szarpanie z 3 na 4 jakby zelżało ale potrafi szarpnąć mocniej. Szarpanie to natomiast występuje tylko przy delikatnej jeździe. Jeśli przycisnę mocniej gazem to przełącza płynne. Generalnie skrzynia lubi głębiej wciśnięty pedał gazu i wtedy chodzi płynnie.
Pojawił się również słyszalny świst przy ruszaniu od zera i jak ruszę to dalej już nic nie świszczy.
Wrzucenie D na postoju przy gorącej skrzyni powoduje załączenie ze zwłoką i szarpnięciem. R nie ma tego objawu. Na zimno nie ma szarpnięcia ani zwłoki.

Bywa, że w korku, na światłach następuje zasprzęglenie z wyraźnym szarpnięciem.

Do tej pory wymieniłem olej statycznie co nic nie pomogło oraz dynamicznie co też nic nie dało. Spuszczony olej był czarny jak smoła.

Moje teorie krążyły do niedawna wokół kosza forwardu pierwszego (pęknięty kosz lub tłok) ale teraz coraz bardziej obstawiam konwerter, który nie wytwarza wystarczającego ciśnienia. Podobno właśnie walnięty konwerter tak olej masakruje.

Jakie jest Wasze zdanie?
Powrót do góry
darryd

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) 3,5 V6 problem z ASB


w tej skrzyni najsłabszym ogniwem są elektrozawory jak i cały sterownik...najtańszym sposobem będzie chyba regeneracja lub wymiana na nowy, można to zrobić bez rozbierania i wyciągania skrzyni...mnie też to czeka...koszt koło 1800 zł bez oleju i robocizny, czas wymiany około 2h...podobno fachowcami w tych sterownikach są goście z midparts.pl, na youtube nawet mają film z urządzenia kalibracyjnego tego sterownika...
http://midparts.com.pl/pl/p/AF2333AW55-50-ZESTAW-DO-NAPRAWY-STEROWNIKA-TRANS-GO/3467
POMAGA: Corrects/Prevents/Reduces: Opóźnienie/uderzenie w trakcie ruszania, 4-3 i 3-2 uderzenia/przeciągięcia; 2-3 & 3-4 przeciągnięcia, zanik kick-down, ślizganie konwertera.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultLaguna

38 900

2012r.

170 000 km

śląskie

RenaultKangoo

19 900

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System