Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 22:12
Temat postu:

Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Witam Panowie.

Szukam pomocy bo nie wiem od czego zacząć (Trafic 2007 2.0TD sl27di 155 1996cc diesel)
Problemy:
- Ogólny brak mocy, ciężko przyspieszy.
- Kilka krotnie (raz na 50km) np: zatrzymuje się światłach, przy próbie ruszenia wciskam pierwszy bieg puszczam sprzęgło wciskam pedał gazu i szarpnie obroty wrócą do do 600 i tak przez 2 sec brak reakcji na wciskanie pedała gazu aż coś zaskoczy i wraca do normalnej pracy.
- Bardzo dużo pali mi na autostradzie okoł 10l a 100km czy to norma?(bez obciążenia) Także bez dobrego komfortu przyspieszania... w mieście nie jest tak źle ...
- Mam także problem z odpaleniem go na zimnym silniku nie startuje jak to na zwano "na cyk" pokręci i zapali, nowe świece zarowe skrócił troszkę czas kręcenia ale nie rozwiązały problemu. Na ciepłym pali na cyk bez problemu.
Oraz pali na tzw. opóźniony zapłon, pozwalam podgrzać się świecom i jest ok...
- Oraz mam problem z komputerem pokładowym nie pokazuje mi poziomu oleju i przebieg do serwisu i podczas uruchamiania wciskając przycisk na "wycieraczce" zawiesza się wyświetlacz i nie pokazuje mi nic ( przebiegu ...) po około 30 sec wraca do normy...
Poziom oleju jeszcze kiedyś pokazywał mi poziom oleju ale po wymianie oleju nie działa na wyświetlacza skala (wo gole brak skali) nigdy nie pokazał mi przebiegu do serwisu (mam go pól roku)
Chyba ktoś pogrzebał przy tych ustawieniach...


Jaki mam silnik, mam łańcuch czy pasek..

Od czego zacząć? jak to ugryźć...?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 22:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


masz silnik z lancuchem ktory lubi przeskakiwac, zapnij clipa to sie moze cos wyjasni, trudno pomoc nie dotykajac pacjeta
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 23:37
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Jaki kabel używasz do clipa? ale widze i kolega jest z Londynu z której części? Moze kolega prowadzi zakład i specjalizuje sie w tym typie samochodu i byłby wstanie postawić diagnozę? Zaprogramować nie które rzeczy..
Eee... chyba nie przeskoczy bo bardzo kulturalnie pracuje na biegu jałowym brak podejrzanych dźwięków...[/list]
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 00:37
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


mieszkam na sm1 a robie chwilowo na barking, nie prowadze dzialalnosci zwiazanej z pojazdami ale wyksztalcilem sie w tej dziedzinie i troche robilem az zjechalem na deszczowa kraine i jak 90% ruszylem w ulubiona przez polusow branze, elektronika samochodowa to moje hobby
kabel to raczej niewlasciwe okreslenie, jest to sonda
kabel mozesz kupic do vivaro ale parametrow silnika to nim nie podejzysz w przypadku m9r, ale ogarnie pozostale moduly + odczyt bledow ze wszystkiego poza polautomatem
zaprogramowac to masz na mysli bmw czy renowke? w traficu niewiele mozna zmienic a z bmw to raczej f seria bo e to trzeba miec pojecie z ncsem a esys z e niechce gadac
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 21:40
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


witam...
Czy możne ktoś jest na południu Londynu i by mógł postawić diagnozę może ktoś znasz?
Oczywiście kabel interfejs czy sonda wiadomo o co chodzi...
Widziałem na ebay.co.uk klona Sonda Can Clip 145 z chin czy coś takiego za okoł 80 warto to kupować? działa warte dla potrzeb domowych.

Oczywiście iż cudów nie dokonam i nie zaprogramuje tego czego niema... ale każda jednostka napędowa posiada swój mały komp. A chodziło o przywrócenie ustawień , przebiegu serwisu, wskaźnik oleju, i przypominanie o pasie bezpieczeństwa proste [cenzura]ły...

A propo programowania w BMW e63 645i potrzebuje zaprogramować światła dzienne aby nie zapominać... Smile


Dzęki pozdro.[/list]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Tez mam clona clipa tylko z aliexpress, wazne by byla ostatnia wersja hardware
W bemce raczej ustawisz to na idrive, masz buisnes czy profa?niestety nieznam nikogo innego z clipem wiec kupilem na wlasny uzytek i czase ktos tam sie znajdzie z browarem do podpiecia
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 22:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Witam to kiedy na browara można się wpiąć i proszę o jaki delikatni namiar jak daleko . BMW mam idrive Pro chyba cc czy jakoś tak szeroko ekran ... Musze poszukać bo nie pamiętam tej opcji... dzięki wielkie... Pozdrawiam
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 22:18
Temat postu:

Brak mocy, długi czas odpalania na zimnym.


Witam

Kontynuując swoją przygodę z moim trafikiem w końcu muszę się wziąć za naprawę tego samochodu bo po tym jak utknąłem na autostradzie M4 i czekanu 6 godzina na AA powiedziałem nigdy więcej. Oczywiście zignorowałem przez dwa lata szarpanie na sprzęgle i stało się to co chyba każdego trafika czeka wymiana sprzęgła w całym zestawie +olej 3l za $250 sam wymieniałem cały dzień na to idzie. w warsztacie $500-550 ($UK)





Wracamy do mojego problemu już dawno poruszanego problem nadal istnieje czyli nadal jest problem z mocą i oraz porannym odpaleniem samochodu,

- co do braku mocy to jest mułowaty pali za dużo na autostradzie, czasem chcąc ruszyć np: czekając na światłach, po wciśnięciu gazu ( normalnie)obroty rosną do około 1200-1400 i nagle obroty spadną do 700, wciskają gas nie reaguje, dopiero po około 2-3sec wraca do normy. (jest to niebezpieczne bo chcąc uciec na rondzie lun innej podporządkowanej drodze może się to źle dla mnie skończyć jak mi padnie na środku drogi). Miałem wrażenie iż zależne to ,czy auto przed ruszeniem stoi pod górkę? ale to chyba nie reguła dzieje się to rzadko.

- z rozruchem na zimnym to kręci chwilę i zawsze odpali. A ciekawe jest to,(nie jest to reguła) jak go zostawię nie ruszanego na około 5 dni to przy pierwszym odpaleniu od razu łapie bez problemu lub dodatkowego kręcenia odpala. (świece żarowe dawno wymienione)


Aby poradzić sobie z problemem kupiłem interface CAN-CLIP v168 za UK$80 i mój pomysł to sprawdzenie całego okablowania w tym samochodzie. Nigdy wcześniej nie używałem clipa więc proszę o pomoc gdzie zacząć diagnozę.



Na samym początku pierwszego testu z clipem pojawiają się komunikaty oraz brak możliwości diagnozy tablicy rozdzielcza. (dodam iż mam wymontowane fabryczne radio, oraz nie pokazuje poziomu oleju na tablicy rozdzielczej?)
Dobra dla mnie wiadomość iż sonda komunikuje się z samochodem.
Jaki tym skrzyni biegów mam wybrać jak mam manuala?


Dzięki.
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Paź 2017, 20:53
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Rolling Eyes Nikt nie pomoże?
Powrót do góry
CrisELDi

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak moc, zamulony, odcinanie mocy podczas ruszania,...


Witam

Wracam do problemu o którym wspominałem , czyli brak mocy i nie pali na "cyk" na zimnym , choć już dawno nie miałem problemu z odcieniem mocy na kilka sekund.

Podłączyłem go clipa i niema błędy.

Zabieram się za uszczelnić osłonę łańcuch, więc mogę fizycznie sprawdzić stan łańcucha, czy potrzebuje dodatkowy sprzęty na test ustawienia czy wystarczy mi schemat ustawień rozrządu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTwingo

13 900

2008r.

179 000 km

małopolskie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultTrafic

32 499

2005r.

266 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System