Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) check injection i symbol klucza modus 1.5 dci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romanoitaliano

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 14:37
Temat postu:

check injection i symbol klucza modus 1.5 dci


Może ktoś z Was zna ten problem...

W modusie 1.5 dci zapalił się podczas jazdy powyższy komunikat oraz pomarańczowy symbol klucza na desce.
Podłączałem elm 327 i 3 programy do kasowanie błędów- pomimo połączenia , żaden błędów nie widzi...
Odłączyłem akumulator na 2h i po ponownym podłączeniu błąd jest, przyciskiem w manetce do kasowania serwisu też nie da się skasować.

Auto jeździ w zasadzie normalnie, nie dymi, poza tym,że czasami na biegu jałowym co jakieś 30-40 sekund na nie dokońca rozgrzanym silniku- na rozgrzanym w pełni jeszcze nie sprawdzałem, bo teraz dopiero temu się przyjrzałem obroty potrafią spaść o 50 obr i lekko silnik się przydusi- ledwo wyczuwalne.
silnik ciepły nie dymi, zimny trochę zadymił dziś ale raczej jest to jasny dym na pewno nie ciemny. Ale na dworze jest -3 i auto stało całą noc.
Przebieg to 180 tyś wygląda na oryginalny. Od początku posiadania czyli od 2 lat przez 15 tyś przejechane tym samochodem tankowana tylko i wyłącznie verva diesel - żadne inne paliwo. samochód jeżdżony i w trasie i w mieście ale częściej dłuższe dystanse
świece żarowe sprawdziłem i są ok. Zapala zimny czy ciepły bardzo ładnie.
Moje podejrzenie pada na filtr paliwa czy to możliwe?
Powrót do góry
TomModi

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Modus, '06. 1.5 dci 86 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2019, 00:38
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) check injection i symbol klucza modus 1.5 dci


Filtr paliwa warto co jakiś czas wymienić. Szczególnie w przypadku diesla. Z paliwem różnie może być...
Ja stosuję zgodnie z zasadą wyłącznie zwykły diesel, kupowany na zaufanej stacji. Nie kupuję taniego, zgodnie z zasadą, że tanio równa się drogo;) Uważam, że ten komunikat dotyczy jakiegoś problemu związanego z wtryskiem paliwa. Czy do końca? Tego nigdy nie wiemy. Świece żarowe to raczej inny temat; gdy któraś nie działa to silnik (zwłaszcza w ujemnej temperaturze) będzie z początku klekotał, nim załapie zapłon na wszystkie cylindry. Tyle mojej wiedzy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

6 990

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System