Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) MASTER III 175KM adblue 18> Brak wskaźnika temperatury płynu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gisler_71

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Master III 175 adblue
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Gru 2019, 13:08
Temat postu:

MASTER III 175KM adblue 18> Brak wskaźnika temperatury płynu


Witam . Być może kogoś z posiadaczy nowych Masterów III 175 KM z ADBLUE również irytuje brak wskaźnika temperatury silnika, płynu chłodzącego. Poeta , twórca w miejscu wskaźnika umiejscowił wskaźnik poziomu płynu adblue. Nie ma sensu dyskutować O wyższości świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi, więc przejdę do rzeczy . Jeśli posiadasz w swoim Masterze system Media Nav. , możesz pokusić się o ustawienie za pomocą tip tric's lub "clipa" (czyli oryginalnego systemu diagnostycznego Renault) wyświetlanie wartości tej temperatury w miejscu gdzie zazwyczaj wyświetlana jest temperatura zewnętrzna. Jest to o tyle nie warte zachodu, ponieważ znowu mamy coś za coś, a poza tym w większości przypadków panowie w serwisanci robią zazwyczaj duże oczy niczym kot Garfield i człowiek czuje się jak [cenzura] , który chce wiedzieć z jaką temperaturą pracuje jego silnik, czyli jak dostosować jazdę do załadunku ,ukształtowania terenu, temperatury zew. i tp .Ja zaryzykowałem kupując bardzo ładny i zegar, wyświetlacz LCD podłączony pod OBD. Wszystko okazało się działać więcej niż super. Do dyspozycji jest kilka ekranów z zestawem różnych modułów, które możemy sami dowolnie komponować i swobodnie przełączać się między nimi. Typowy moduł to zegar temperatury płynu, temperatury oleju, procent doładowania , TEMPERATURY EGR , i chyba równie istotne przy "inteligentnym" systemie zarządzania energii w Masterze, wartość ładowania alternatora. Dodatkowo jest oczywiście prędkość obr silnika i prędkość jazdy, czas od ostatniego uruchomienia silnika , graficznie wyświetlany alarm niskiej temperatury silnika , tak jak w Renault Clio III czy innych. Zegar czasu, graficznie o każdej pełnej godzinie załącza Daje kukułkę . Jest również funkcja kasowania i rozpoznania błędów OBD ( nie testowane ) i kilka innych użytecznych funkcji Dołączam link na youtobe i chętnie odpowiem na inne pytania. https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=iAvpSw1Loxs&feature=emb_logo . Mam nadzieję że będzie to dla kogoś przydatne.
_________________
\"Co dwie głowy, to nie jedna\"


Ostatnio zmieniony przez Gisler_71 dnia Nie 01 Gru 2019, 13:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 01 Gru 2019, 13:38
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) MASTER III 175KM adblue 18> Brak wskaźnika temperatury płynu


"Kokoś" to nie rusza jak masz problem ze sprzedażą to wydaj na marketing a nie jedź po taniości
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Gisler_71

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Master III 175 adblue
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Gru 2019, 14:02
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) MASTER III 175KM adblue 18> Brak wskaźnika temperatury płynu


Yamacho

Sorry nie chciałem Cię kolego urazić tą niefortunną literówką. Nie posiadam w sprzedaży takowych i nie zajmuję się również dystrybucją tego typu. Sam od kilku miesięcy poszukiwałem czegoś co rozwiązało by mój problem. I postanowiłem się podzielić swoją wiedzą Forum ma pewne założenia i zadałem sobie trud aby zapoznać się z jego regulaminem. Dzięki postawie takiej jak twoja,nasze fora krajowe nie przypominają już tych z początku lat 2000, gdzie liczba użytkowników była nieporównywalnie mniejsza a obieg informacji lepszy , a i uzyskana z tego realna korzyść nieoceniona. Kompletnie nie trafiłeś w ocenie. A na co mam wydać kasę to pozostaw już mojej decyzji, bo sam masz mentalność sprzedawcy 6 kategorii
_________________
\"Co dwie głowy, to nie jedna\"
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 12:10
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) MASTER III 175KM adblue 18> Brak wskaźnika temperatury płynu


Każdy moduł OBD II to jako APK -a to daje
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultTrafic

32 499

2005r.

266 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System