Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irek3rz

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault master 2.3dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2020, 23:18
Temat postu:

Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Witam. Master2.3dci 125km 2016rok .Niestety problem wystąpił nagle. W trakcie porannego rozruchu rozrusznik obrócił pół obrotu i zamilkł . Mimo wymiany akumulatora nadal rozrusznik nie kręci. Swiatełka na zegarach nie przygasają tak jakby nie było sygnału na rozrusznik. Po odpaleniu na lince po przejechaniu ok 1km wyskoczyl błąd brak ładowania akumulatora. Zmierzyłem napięcie na kablu do odpalania i ładowania pod maską i ładowanie jest w porządku. Na klemach niestety nie ma ładowania.Masa sprawdzona jest od aku do budy. Po sprawdzeniu braku ładowania aku znalezlismy przyczynę upalony kabel zasilania. Po naprawie kabla niestety dalej rozrusznik się nie odzywa . Gdzie szukać dalej czy macie jakieś sugestie lub ktoś spotkał sie z takim problemem? Pozdrawiam i prosze o pomoc..
_________________
Dziś Ty mi jutro ja Tobie...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 11:43
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Masa do silnika od nadwozia. Może puszcza tylko mały amperaż
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
irek3rz

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault master 2.3dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 22:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Masa faktycznie ledwo się trzymała utleniona była i łamała się w rękach.Wymienilśmy ją . ładowanie ok 13.4v .Swiece zarowe nie grzeją,brak rozrusznika po kluczyku. Jutro jedzie do serwisu na diagnostykę. Dam znać co dalej.
_________________
Dziś Ty mi jutro ja Tobie...
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 16 Sty 2020, 12:26
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Przeczytaj mój temat odnośnie usterki ładowania / wariowania wycieraczek. W zasadzie to ostatnie wpisy, bo to była przyczyna awarii. U mnie również jedna ze świec nie grzała, bo jak się okazało przewód był cały zaśniedziały. W tej całej wiązce było sporo korozji i temu też nie miałem ładowania.
Powrót do góry
irek3rz

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault master 2.3dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Sty 2020, 18:28
Temat postu:

Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Panowie silnik odpalił po wymianie modułu BSM lub jak to inaczej zwą BSI ten pod zbiorniczkiem wyrównawczym . Masa faktycznie sie urwała od silnika do nadwozia była wymieniona wcześniej .Świece zarowe grzeją już. ładowanie silnika teraz raz 13,4 v raz 14,4 .wydaje mi się że coś nie tak jest z alternatorem lub dalej w kablach coś nie gra. Pytanie czy takie skoki w ładowaniu są ok? Aku niedoladowany. Gdzie jeszcze kable mogą być zaśniedziałe? Czy z powodu urwanej masy mogło uszkodzić alternator lub jakiś mostek prostowniczy. Moduł bsm uszkodziło napewno to była przyczyna braku rozruchu po stacyjce....
_________________
Dziś Ty mi jutro ja Tobie...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Sty 2020, 18:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 18 Sty 2020, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


To coś pod zbiorniczkiem to moduł USMx. Przeczytaj mój post wyżej, gdzie proponowałem zajrzeć do mojego tematu, bo być może wymiana tego modułu była zbędna.
Powrót do góry
irek3rz

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault master 2.3dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2020, 01:16
Temat postu:

Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Czytałem historię Twojej walki z usterkami .Jestem pełen podziwu zaangażowania i wysiłku który włożyłeś. Posprawdzam w najbliższym czasie reszte kabli i masy.Na razie jest wszystko ok . oprócz tych wahań napięcia ładowania. Żadnych błędów na razie nie ma nic nie świeci. Chce wykluczyc uszkodzenie alternatora i regulatora napiecia. Dlatego pytam czy wahania ladowania od 13.3 v do 14.6 są prawidłowe...
_________________
Dziś Ty mi jutro ja Tobie...
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 19 Sty 2020, 12:34
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak rozruchu. Rozrusznik milczy mimo naładowanego akumulato


Te auta mają inteligentny system ładowania, który sam się dostosowuje do aktualnych danych z regulatora/akumulatora/modułu USMx. Odpowiada za to ten właśnie nieszczęsny moduł USMx. Innymi słowy jeżeli akumulator potrzebuje doładowania to ładowanie się zwiększa. Jak już go doładuje to odciąża alternator i ładowanie spada.
Powrót do góry
darek1054

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubochnia
Posiadane auto: Master III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Mar 2023, 15:52
Temat postu:

Moduł usm


U mnie był uszkodzony moduł usm ten przy silniku pod zbiorniczkiem płynu, objaw był taki ze nie świeciły się kontrolki na desce po przekręceniu zapłonu i samochód nie zapalał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

24 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 267 km

śląskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System