Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bilders

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzyżów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2020, 20:08
Temat postu:

Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.

Posiadam Trafica/ Vivaro 2.5 cdti z skrzynią techift. Mój problem polega na tym że skrzynia nagle zaczęła wariować (do tej pory wszystko działało bez zastrzeżeń ) skrzynia nie może wbić biegu N potrzebnego do odpalania ,rozrusznik nie startuje słychać tylko charakterystyczne pykanie przekaźnika. Po kilkunastu minutach bawienia lewarkiem udaje się wbić N i auto odpala normalnie ,biegi do przodu wchodzą normalnie auto jeździ jak przed awarią tylko że bardziej przeciąga biegi i nie działa ręczna zmiana . Bieg R wsteczny nie wchodzi -znowu pykanie lewarkiem po kilkanaście razy wskakuje-działa. Bieg N bardzo ciężko wbić. Z racji że samochód jest mi niezbędny codziennie opatentowałem że po przytrzymaniu lewarka w lewą stronę auto o dziwo odpala normalnie ale z biegiem wstecznym i N jest coraz trudniej. Dodam że na lewarku czasem pojawia się opór przy wbijaniu na R. Proszę o pomoc gdyż lokalni mechanicy proponują mi tylko przekładkę na manuala... Płyny i oleje w skrzyni są ok.
Powrót do góry
Korneliusz11

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Primastar 1,9 diesel
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Sty 2020, 15:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


No a jak tam jest z cięgłami ? Jak w manualu ?

Bo to z kolei znane są przypadki że te linki wyskakują ze swoich kulistych gałek i tracisz w ogóle sterowanie skrzynią .
Sam tak mam i pomogło przywiązanie linek opaskami / strapami , trytkami , jak tam zwał /
Są w sprzedaży wyroby rzemieślnicze blokujące taki wypadanie linek - na allegro.
Ale nie wiem jak jest to w przypadku automatu.
Twoje odkrycie że jak przydusisz ten lewarek to wchodzą biegi mi to zasugerował.
Sprawdź dokładnie w dwie osoby czy to przełożenie linkami z lewarka na skrzynię jest poprawne i dokładne.
Jedna osoba rusza lewarkiem druga musi tam pod maskę wcisnąć głowę , poświecić i sprawdzać.
Dobrze by był to ktoś kto wie jak to tam działa.
Powrót do góry
arsen

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: FIAT DOBLO JTD 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lut 2020, 11:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


Witaj
Ten posiadam ten wynalazek , tam nie ma żadnych linek robot siedzi bezpośrednio na skrzyni .
Musisz jechać na diagnostykę clipem do renault zrobić adaptację odczytać błędy i uważać na peseudo fachowców .
Ciężko powiedzieć co u siebie się dzieje czy sterownik a może robot .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultClio

21 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System