Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Clio 2 1.4 8v 99’ kreci ale nie pali immo wycięte



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koociak90

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault clio 2 1.4 8v 99’
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 15:24
Temat postu:

Clio 2 1.4 8v 99’ kreci ale nie pali immo wycięte


Witam, potrzebuje pomocy posiadam clio 2 1,4 8v benzyna 99’ jeżdżę nią od 8 lat co nieco jest w niej już wymienione po zakupie miałam problem z immo wiec został emulator wlutowany i soft zmieniony auto jeździło do czasu aż nie poszła uszczelka pod głowica wiec zamiast dać do plantowania kupiłam silnik z mniejszym przebiegiem. Po założeniu drugiego okazało się ze masy brak i nie chciało palić wiec zrobiłam zworę na przekaźnikach pod maska a żeby było bezpieczniej przerobiłam ja na zworę z bezpiecznikiem i autko śmigało cały czas. Wiadomo ze części które się zużywają na bieżąco są wymieniane ale nastał teraz kolejny problem. W czasie jazdy zaczął mi się dławić spadać z obrotów ja mu gaz a on krztusił się i tak jak by gasł i odpalał się sam przy 90km/h po kilku razach przeszło mu i odzyskał moc. Przejechałam następne kilka km i odmówił całkowicie zgasł. Ściągnęłam klemy z Akumulatora zostawiłam na chwile ale to tez nie pomogło z popychu z 2 tez nie chciał palić wiec wzięłam na hol po kilku km i próbach na 2 odpalił. Następnego dnia już nie odpala? Czy istnieje możliwość ze coś rozkodowało i immo może blokować czy raczej będzie to czujnik położenia walka rozrządu ? Ewentualnie czy podobne objawy może dawać pompa paliwa ? Auto stare to tez nie chce pakować kasy w części i żeby dalej stało może ktoś ma pomysł co to może być? Jeszcze spróbuje podpiąć pod komputer czy nie wyrzuci błędów... z góry Dziękuje za rady gdzie dalej szukać problemu.
Powrót do góry
grigor1976

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Kwi 2019
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: clio II
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 21:45
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio 2 1.4 8v 99’ kreci ale nie pali immo wycięte


Po włączeniu zapłonu (bez kręcenia rozrusznikiem) powinno być słychać pracę pompki paliwa (z tyłu) , jeśli ją słychać to dla pewności odłącz przewód paliwa od wtrysków i zobacz czy paliwo leci - może pompka pracować ale paliwa nie pompować - (zdarza się ,że wirnik pompki pęknie lub zaworek się zatnie , filtr się zapcha itp.)
Jeśli jednak paliwo jest , to może nie być "iskry" z trzech powodów ..

1. Brak zasilania cewki zapłonowej (usterka sterownika silnika , immobilizer blokuje np. z powodu awarii kluczyka )
2. Zepsuty czujnik położenia wału korbowego.
3. Uszkodzona cewka zapłonowa (sprawdź ją miernikiem albo zasil prostownikiem lub z akumulatora - impulsowo - czy
daje wysokie napięcie.
Powrót do góry
hlawa26

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Renault Clio II 1.4 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2020, 13:23
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio 2 1.4 8v 99’ kreci ale nie pali immo wycięte


Witam , mam podobny problem Clio II 1.4 8v - od jakiegoś czasu szarpie na niskich obrotach podczas przyspieszania a teraz przestał odpalać , wymieniłem świece , cewkę , czujnik położenia wału oraz pompę paliwa która dawała 0,5 bara ciśnienia , po wymianie pompy ( oczywiście ze względu na koszty na zamiennik ) silnik odpalił kilka razy i znów nie pali , zaczęły się dziać cuda - jak na starej pompie nawet na rezerwie nie zaświecała mi się kontrolka rezerwy tak na nowej pompie mam pół baku paliwa a pokazuje raz pół baku raz 1/4 a innym czasem rezerwę i zapala kontrolkę .
Może ma ktoś link do DDT2000 w polskiej wersji językowej , zaczyna mi już brakować cierpliwości i pomysłów , z góry dziękuję za pomoc .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

71 900

2018r.

60 000 km

pomorskie

RenaultCaptur

33 900

2013r.

104 000 km

pomorskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System