Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Deaktywacja StopStart/StartStop (S&S) przez OBD2 via DDT4ALL



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trafikowy3

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Renault Trafic
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 10 Wrz 2020, 21:04
Temat postu:

Deaktywacja StopStart/StartStop (S&S) przez OBD2 via DDT4ALL


Cześć,
Sporo korzystam z forum więc postanowiłem trochę 'oddać' do społeczności.
W moim Traffic'u III (akurat mam dci 145) nie byłem w stanie wyłączyć Stop Start. Część z Was pewnie się nie zgodzi ze słusznością takiej decyzji (ekologia itp) ale ja doszedłem do wniosku że więcej kosztuje mnie paliwo, części, naprawy, wymiany niż jest pożytku z S&S. No i produkcja tych wszystkich częsciej wymienianych wymaga do produkcji dużo więcej CO2 niż oszczędza.
A krótko pisząc: uważam że pod płaszczykiem ekologii jest niezłe zagranie, skracające żywotność aut (i pomnażające zyski serwisów ...).

Czasami hobbystycznie gmeram w autcie przez interfejs OBD2 więc i tym razem tak postanowiłem temat załatwić.
Uruchomiłem na telefonie/laptopie program DDT4ALL i do dzieła. W terorii temat jest trywialny, są odpowiednie ustawienia do 'wyłączenia' Start Stop (a). W teorii. W praktyce ich aktywacja (wyłączenie SS) nie daje efektów. Auto nie reaguje na te opcje (są przynajmniej dwie, w dwóch różnych miejscach formalnie służące do deaktywacji S&S).
W CLIP'ie, tak prosto też się tego nie da zmienić, te opcje (przynajmniej u mnie) nie są edytowalne. Być może trzeba by było przeprogramować cały moduł - ale to dla mnie za trudne.

Zacząłem więc kombinować co tu zmienić w parametrach samego S&S żeby go skutecznie wyłączyć. Próbowałem różnymi parametrami i system w niektórych przypadkach potrafił po mnie 'poprawić' (!) żeby dalej działało. Ewidentnie komuś zależy żeby tego się nie dało wyłączyć (...).

Ale ostatnio udało mi się odszukać odpowiedni parametr (kombinowałem z aktywacją, temperaturami itp.). Działa ustawienie maksymalnej prędkości auta na 0km/h. Trochę nieintuicyjnie, ale wygląda na to że automat sprawdza czy prędkość jest _poniżej_. A poniżej 0km/h trudno stać w miejscu lub się toczyć (do przodu) Smile

To nie jedyne co się da ustawić za pomocą DDT4ALL ale jedynie to ustawienie sprawiło mi problem. Na formach Dustera jest sporo przydatnych wpisów jak narzędzie uruchomić, jakie są ekrany itp.

UWAGA: wprowadzasz zmiany na swoją własną odpowiedzialność. Ja przed modyfikacjami robię sobie foto ustawień. Poniższy screen jest z trybu demo, nie ma prawidłowych nastawów (wszystko jest na 0), więc i to istotne ustawienie, 'przypadkowo' też jest na 0.

Jak to zrobić w Trafic'u III (nazwy, wersje mogą się trochę różnić dla różnych wersji silnikowych). Uwaga: generalnie program nie wykrywa możliwości pracy na UPC-EMM, to ręcznie musiałem sprawdzić, oraz to na której wersji (u mnie SW8.5_V1.1) da się zapisać dane. Po zapisie auto-refresh nie działa, ale manualny refresh pokazuje już zmienione wartości.

W wersji desktop DDT4ALL, należy wybrać: UPC-EMM -> T4_EMM_DDT2000_SW8.5_V1.1 -> kliknąć ekran z kolejnego okienka -> [UPC-EMM] T4_EMM_DDT2000_SW8.5_V1.1 -> Ekran EMM_StartStop_Configuration <-- dla osób z Trafikiem ważne jest że trzeba szukać w UPC-EMM, dalej to co najwyżej metoda prób i błędów (gdzie się da czytać i modyfikować parametry)

Należy ustawić wartość VehSpeedStopAuto_max(km/h) na 0 i kliknąć "Send"

Oczywiście można zawsze kupić na aledrogo odpowiednią kosteczkę za 99PLN i wpiąć pod przełącznik.

Foto ekranu jest tu: https://pasteboard.co/JqtscU9.png

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

16 900

2011r.

257 932 km

łódzkie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultLaguna

29 500

2014r.

220 000 km

śląskie

RenaultScenic

26 900

2014r.

238 890 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System