Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mlody8mlody

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Renault master 2, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2020, 17:30
Temat postu:

Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Witam, wyrzuca mi płyn przez korek. Poprzedni właściciel wymieniał zbiorniczek ja po pierwszym wyrzuceniu zmieniłem korek. Plyn wyrzuca na trasach nie jak jeżdżę wokół komina. Sprawdzałem tym płynem na obecność spalin ale nie pokazał nic ale na postoju, czy tam jeździe w mieście nie wyrzuca. Wskaźnik temperatury dojdzie do połowy i nic się nie dzieje stoi na połowie. Czyżby jeszcze inny korek kupić. Czy jakieś pomysły.
Pozdrawiam Master 2, 2.5, 2008 r.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Wto 01 Gru 2020, 10:53
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Korki są różnych kolorów bo to oznacza różne ciśnienia musisz mieć właściwy kolor dla swojego modelu. Sprawdź czy masz na wszystkich odpowietrznikach spuszczone powietrze z układu.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Firkus

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Szukam
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Gru 2020, 14:32
Temat postu:

Re: Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Mlody8mlody napisał:
Plyn wyrzuca na trasach nie jak jeżdżę wokół komina. Sprawdzałem tym płynem na obecność spalin ale nie pokazał nic ale na postoju, czy tam jeździe w mieście nie wyrzuca. Wskaźnik temperatury dojdzie do połowy i nic się nie dzieje stoi na połowie.
Jaki masz poziom płynu w zbiorniczku przy zimnym układzie i przy ciepłym jak jeździsz po mieście? Nie wiem jakie trasy robisz po mieście ale może wtedy układ nie rozgrzewa się tak jak w trasie.

Ostatnio zmieniony przez Firkus dnia Sob 13 Mar 2021, 18:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mlody8mlody

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Renault master 2, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2020, 22:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Na zimnym mam przy kresce min. Jak sprawdzałem układ na obecność spalin to poziom minimalnie się podniósł. I nic poza tym. Po mieście robię 30 km. Dzisiaj np miałem na zimnym na kresce po przejechaniu 20 km podniósł się o jakieś 3 cm i już było ciśnienie i trochę wurzucilo płynu ale postalem 30 min i jechalem dalej. Dałem ogrzewanie na maksa bo zimno było i temperatura na wskazniku była na połowie i po 5 km temperatura na wskazniku poszła na 1/3 I dopiero zaczęło grzać. Jutro spróbuje odpowietrzniki namierzyć i zobaczę czy coś poleci powietrze.
Powrót do góry
Mlody8mlody

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Renault master 2, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2020, 00:10
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Dobry, powietrza nie uswiadczylem , jedynie tylko że nagrzewa się do połowy skali w tym czasie słabo grzeje i spada na 1/3 Na wskazniku i lepiej grzeje i znów idzie do połowy skali i już stoi. Ale nie wiem w którym momencie wyrzuca płyn. Bo dalej to robi. Termostat włożyć nowy? Czy spróbować nie dolewać bo zawsze co zajrzę to 2 cm od dna zbiornika jest. Może taki niski poziom musi być i wtedy zaobserwować czy całkowicie zniknie czy już będzie taki sam ciągle. ? Temat rzeka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Gru 2020, 00:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mlody8mlody

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Renault master 2, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2021, 22:19
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Witam, powracam do tematu. Wymieniony termostat. Sprawa wygląda teraz następująco w trasie po starcie temp rośnie aż wejdzie na maksa oczywiście komunikat stop itp ale to jest na krótko zaraz wraca na połowę i tak już jest. Inna wersja jest taka że rośnie do połowy spada na 1/4, znów rośnie do połowy i tak sobie skacze. Jak już wcześniej pisałem sprawdzałem tym płynem w U rurce na postoju nie było. Teraz jeszcze słyszałem że jest jakiś elektroniczny test płynu na obecność spalin. Bo może przy wyższych obrotach się przedostaje do płynu chlodzacego. Jeszcze co zauważyłem zaraz po trasie świeżo po zgaszeniu jest ciśnienie w układzie. Stan płynu jest prawie brak odkrece korek ciśnienie zejdzie plyn rośnie do stanu normalnego. Jutro jeszcze zobaczę jaki będzie na zimnym. Dzisiaj też musiało trochę wyrzucić płynu bo widać w zakamarkach silnika że stoi. Jeszcze coś może komuś przyjdzie co może być. Pozdrawiam
Powrót do góry
Jurkin

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Master 2.2 dci 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2021, 16:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Wyrzuca plyn przez zbiorniczke


Witam, odpowiedź może i spóźniona, i silnik 2.2, ale objawy były podobne, była uszkodzona pompa wody.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

55 900

2020r.

112 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

32 900

2013r.

205 000 km

śląskie

RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultScenic

18 900

2008r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System