Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grabek_radek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): waw
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 14:52
Temat postu:

mechanizm podnoszenia szyby


witam
Mam problem z mechanizmem do podnoszenia szyby lewej przedniej rozebralem i okazalo sie ze ten plastik na prowadnicy u gory jest polamany i teraz pytanie gdzie moge dostac taki plastik - bez kupowania calego mechanizmu bo wydaje mi sie ze to by bylo straszne Smile
a wiem ze taki plastik do scenic 2 mozna dostac przez hurtownie ROMIX


jesli ktos kupowal takie cos to prosze o odpowiedz
Powrót do góry
paw.guz

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAWIERCIE
Posiadane auto: MONDEO MK4 2009r 1.8 TDCi, VelSatis 2.0T 2002r
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 19:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Witam, ja miałem ten sam problem w SCENICU II, plastik (ten który jeździ po prowadnicy razem z szybą góra/dół) kupiłem w serwisie za 25zł (komplet na obydwie szyby) Jest to jedyna cześć mechanizmu którą można kupić osobną. Wszystkie inne są dostępne z całym mechanizmem koszt ok 1000zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
grabek_radek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): waw
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 21:28
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


a cos uzywanego nawewno gdzies sie to dostanie bo to by bylo zabardzo smieszne aby kupowac caly mechanizm przez taka glupote- cy jesli mi sie cos popsuje w silniku to odrazu musze kupowac nowy Wink
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 10:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Witam, ja 2 miesiące temu, po kupnie scenica miałem ten sam problem z szybą pasażera. Ten sam plastik na górnym końcu prowadnicy miał ułamane mocowanie i nie mogłem nigdzie w drzwiach znaleźć tego ułamanego fragmentu. Poradziłem sobie jednak za pomocą kleju POXILPOL. Obłożyłem klejem plastik maxymalnie jak się dało, tak aby nie przeszkadzał lince, dodatkowo uformowałem z kleju ogranicznik dla tego plastiku co suwa szybą tak aby za daleko się nie wysunął (podejrzałem go na fotce), poczekałem ok. dobę aż klej mocno zwiąże, trochę się namęczyłem z zamontowaniem końcówki linki bo to wchodzi naprawdę na mocny ścisk na samym końcu składania kompletu, podłączyłem na "sucho", sprawdziłem i mechanizm działał idealnie. Trochę się bałem tego ogranicznika z kleju że nie wytrzyma ale szybę i tak ograniczają drzwi. Jak do tej pory wszystko działa wyśmienicie. Linka była mocno pogięta, plastikowy ślimak też miał lekko zdeformowane rowki ale jakoś sobie poradziłem ze wszystkim. Linkę wyprostowałem prawie idealnie kombinerkami (przeginając w przeciwną stronę) a rowki poprawiłem trochę nożem, trochę śrubokrętem płaskim. Po naciągnięciu linki wszystko pracowało super. Koszt naprawy - 1/3 kleju i około 3 godz. pracy. Perspektywa wydania kilku stówek zmobilizowała mnie do pracy Wink . Zachęcam do spróbowania, w końcu jak coś jest zepsute to można to tylko naprawić. Ps. Na Allegro takie całe mechanizmy to koszt ok 250 - 350 zł. jak dobrze pamiętam. Satysfakcja z własnej naprawy - BEZCENNA. Daj znać jak sobie poradziłeś. Pozdrawiam i powodzenia.
Powrót do góry
grabek_radek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): waw
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 16:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


a wiec tak jeszcze tego nie zrobilem ale zamowilem ta cholerna czesc [url]http://www.allegro.pl/item702735709_renault_scenic_i_podnosnik_szyby_naprawa_gwaran.html
[/url]
jak cos to mozna zakupic koles chce 40 zl za sztuke trudno Wink jak juz jest jak czegos brakuje na rynku z tego co wiem to wszedzie w renowkach to siada nawet kolega mi mowil ze w lagunach to samo , jak dzwonilem do tego goscia to mowil ze od poczatku roku zrobil 140 cos sztuk tego mechanizmu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 16:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adam 13

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dęblin
Posiadane auto: scenic II 1.5 dCi
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 17:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Witam ja miałem ten sam problem zadzwoniłem do najbliższego serwisu i kupiłem komplet dwóch plastików na lewe i prawe drzwi za 30 zł różnica między serwisami w cenie jest około 2 zł. Nie ma różnicy czy to tył czy przód i teraz są wzmocnione.
Powrót do góry
grabek_radek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): waw
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 17:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Adam 13 hmmm z tego co wiem to w serwisie tego sie nie dostanie jedynie co sie dostanie to element plastikowy miedzy ta prowadnica a szyba, a mi chodzi o koncowki prowadnicy i to do scenic 1
Powrót do góry
Nippy

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic IIph1 1,9 dci
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 02:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Jakiś czas temu opadła mi tylna szyba w Sceniku, a po dwóch tygodniach - druga - też z tyłu. Przy pierwszej szybie załamałem się, bo wyczytałem, że wymiana prowadnicy w ASO kosztuje 1500 zł. Znalazłem na forum namiar do gościa z Warszawy, który naprawia uszkodzone prowadnice. Pęknięty plastik (element prowadnicy) sprzedaje po 100 zł + ew. koszt naprawy. Znalazłem jeszcze jednego gościa na Allegro (mail do niego to kasia77w@interia.pl), który również sprzedaje plastikowe zapinki do prowadnic (54 zł z przesyłką) lub je też naprawia za 150 zł. Jeśli ktoś jednak czuje się na siłach, to jedną prowadnicę szyby można wymienić za ok. 10 zł. W tym celu należy zakupić w ASO komplet nowych, wzmocnionych metalowymi elementami i śrubkami spinek (ok. 20 zł netto), po czym przystąpić do rozkręcania drzwi.
W tym celu odkręcamy śrubkę na dole przy głośniku, śrubkę przy klamce i śrubkę przy przycisku do sterowania szybą. Te ostatnie są pod zaślepkami, które należy delikatnie podważyć śrubokrętem. Odłączamy kable od przycisku sterowania szybą, delikatnie i z wyczuciem wyjmujemy z zatrzasków tapicerkę. Jednocześnie przekładamy klamkę przez otwór na nią. Naszym celem jest dostanie się do śruby znajdującej się mniej więcej na środku drzwi w okolicy przycisku sterowania szybą. Można ją również odkręcić nie zdejmując całkowicie tapicerki. Zdejmowanie tapicerki jest najtrudniejszą rzeczą i trzeba robić to naprawdę z wyczuciem, by nie połamać zatrzasków. Można wspomóc się śrubokrętem naciskając na zatrzaski, by ułatwić im wyjście. Po odkręceniu tej środkowej śruby unosimy cały bok do góry, a następnie ciągniemy do siebie. Następnie odpinamy wszelkie kabelki i wyjmujemy je z osłonek. Po tych czynnościach mamy dostęp do szyby i prowadnicy. Prowadnica przykręcona jest 3 śrubami. Oczywiście odkręcamy je i wyjmujemy prowadnicę przytrzymując jednocześnie szybę. Teraz przystępujemy do wymiany plastikowej zapinki. Nakładamy zapinkę na prowadnicę i przymocowujemy do niej linki. Nakładamy plastikowe kółko z drutem na prowadnicę luzując je maksymalnie, tak by móc nałożyć na nie linkę. Po nałożeniu linki napinamy dłuższą część drutu, tak by zatrzasnął się na metalowym wycięciu w prowadnicy. Przy nakładaniu linki pomocne może być podłączenie sterownika, by móc odpowiednio ustawić sobie spinkę na prowadnicy. Jeśli linka jest poplątana wcześniej trzeba odkręcić też tę część prowadnicy, na którą jest nawinięta, ponownie ją nawinąć i skręcić prowadnicę. Jeśli prowadnica jest naprawiona przykręcamy ją ponownie i osadzamy na niej szybkę, tym razem przykręcając metalową śrubką. Wymiana prowadnicy trwa mniej więcej godzinę i nie należy do skomplikowanych czynności, bo jeśli ja ją wymieniłem, to podejrzewam, że zrobi to każda inna osoba (smykałki do napraw samochodów nigdy NIE MIAŁEM) Smile

Powodzenia!


Ostatnio zmieniony przez Nippy dnia Pon 02 Gru 2013, 14:42, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wystawiono 6 piw(a)
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 15:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Dziękujemy , piwo poleciało za tak szczegółowy opis Exclamation
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 17:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Dobra robota kolego Nippy, ode mnie też poszedł browarek. Pzdr.
Powrót do góry
matjas3000

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 1,6 THP 2012r.
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 18:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Nippy napisał:
...... Jeśli linka jest poplątana wcześniej trzeba odkręcić też tę część prowadnicy, na którą jest nawinięta, ponownie ją nawinąć i skręcić prowadnicę.


w jaki sposób nawinąć te linki aby wszystko sprawnie działało? i w jaki sposób nałożyc końcówki linek na plastiki? szkoda że zdjęcia Twoje nie działąją bo pewni coś tam bym na ten temat znalazł
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


matjas3000. Co konkretnie ci się stało z podnośnikiem szyby. Widzę że odgrzebałeś dwa stare tematy.
Powrót do góry
matjas3000

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 1,6 THP 2012r.
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 21:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


wacio1967 napisał:
matjas3000. Co konkretnie ci się stało z podnośnikiem szyby. Widzę że odgrzebałeś dwa stare tematy.


starałem sie dotrzeć do osób ktore też miały z tym problem...

co mi sie stało? otóż jakieś dziwne trzaski z tylnych drzwi, nastepnie szyba poszła w dół i koniec. Po rozebraniu boczka moim oczom ukazał sie popękany ślizg i całkowicie poplątane linki na silniczku. Jutro zadzwonie do serwisu i zapytam o ślizgi bo z tego co sie doczytałem na forum powinni te cacka posiadać. Pozostaje wiec temat linek i sprzegniecia wszystkiego do kupy
Powrót do góry
art350

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 328
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Megane Scenic II 1,9dCi 2004r.
Piwa: 6/19
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 22:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Najlepiej robić to w dwie osoby,a nawinięcie linek nie wiem jak inni,ale ja z ojcem zrobiliśmy metodą prób i błędów i było za pierwszym razem dobrze.O spinki plastikowe pytaj w ASO komplet 26 zł kosztuje. Very Happy
_________________
art350
Powrót do góry
gadu-gadu
Nippy

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic IIph1 1,9 dci
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 23:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) mechanizm podnoszenia szyby


Odświeżyłem linki, a jak nawinąć napisałem wyżej, lepiej nie potrafię.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultMegane

76 990

2021r.

34 000 km

śląskie

RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System