Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) Tempomat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2007, 00:32
Temat postu:

Tempomat


Witam, proszę o poradę lub nawet luźne wnioski, to będę testował.
Mam w mojej reni takie przyciski: jeden pomiędzy przyciskami od jazdy "zimowej" - śnieżynki i ogrzewania tylnej szyby, po przyciśnięciu którego zaświeca się w nim lampeczka i .... NIC. Przycisk ma ikonę w kształcie wężyka (jak sinus) zakończonego grotem strzałki. Na kierownicy znajdują się inne przyciski wyglądające bardzo podobnie, ale bez światełek i z "+", "-" oraz oznaczenia "O/R" - w sumie cztery przyciski.
I teraz pytanie:
Jak z tego korzystać Question Rozumiem, że jest to tempomat. Że trzeba bryczkę rozbujać do 50 km/h i co dalej Question

Pomóżcie, proszę, piszcie nawet najprostsze rzeczy, bo pod latarnią najciemniej i im dłużej patrzę, tym mniej widzę.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
babaczd

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Wrz 2007, 09:33
Temat postu:

TEMPOMAT


Witam Wojtku.
Należy zacząć od tego, że musisz mieć włącznik tempomatu (a nic o tym nie piszesz - w Polsce zdarzają sie dziwne sytuacje z autami - szczególnie po naprawach Smile ).
W związku z tym, to że masz funkcje obsługi tempomatu nie musi oznaczać że go posiadasz, choćby dlatego że mogłeś mieć wymienioną kierownice - komentarz nawiązuje do poprzedniego zdania.
Zakładam jednak że wszystko jest OK i masz tempomat.

1. Włączasz przycisk tempomatu - jest gdzieś wśród innych przycisków, włączenie na pewno potwierdzi zapalona kontrolka przy zegarach lub na wyświetlaczu komputera ( nie wiem jak jest u Ciebie).

2. Włączenie tempomatu nie powoduje jego działania - tu zaczynają być potrzebne przyciski przy kierownicy "+", "-", "O", "R".

3. Wciśnięcie "+" przy włączonym tempomacie powoduje przejście auta w stan jazdy "na tempomacie" z taką prędkością jaka była w chwili wciśnięcia "+".Oczywiście kolejne przyciskanie "+" powoduje wzrost prędkości, a "-" zmniejszanie prędkości.

4. Przycisk "O" powoduje przejście ze stanu jazdy na tempomacie do trybu jazdy manualnej - pedał gazu.

5. Przycisk "R" powoduje przejście do jazdy na tempomacie z trybu manualnego z ostatnio zapamiętaną prędkością.

Dodatkowo Wojtku podpowiem, że jeżeli masz ESP auto na pewno będzie na nierównościach, zakrętach, gwałtownych wzniesieniach lub po wjechaniu na przeszkodę lub kałuże wychodzić z trybu TEMPOMAT. Jest to całkowicie normalne i związane z pracą kontroli trakcji - chodzi tu o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów żeby Ci auto nie gnało np. 200 km/h jak wjedziesz w kałuże bo tragedia gotowa.
Dodatkowo na stronie http://www.babacz.user.icpnet.pl/ masz fotkę.
_________________
Laguna II 3.0 V6 GT 210KM automat
Megane I 2.0 115KM automat
Powrót do góry
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2007, 22:30
Temat postu:

tempomat


Witam, włączam specjalnym przyciskiem i NIC. No cóż. Mam nadzieję, że to tylko błahostka, np. źle podłączona wtyczka lub zły styk i nic więcej. Dzięki za poradę i wyjaśnienie jak to powinno działać.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
babaczd

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2007, 13:55
Temat postu:

Tempomat


Witam Wojtku!
Jeśli będziesz miał jakieś pytania, a ja z doświadczeń empirycznych będę umiał pomóc to na pewno podpowiem, a ty pytaj.

Pozdrawiam Darek
_________________
Laguna II 3.0 V6 GT 210KM automat
Megane I 2.0 115KM automat
Powrót do góry
huncio

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Hrubieszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 12:40
Temat postu:

Re: ( Renault ) Tempomat


mam ten sam problem, nie dziala mi tempomat.
Gdzies wyczytalem ze przyczyna maga byc zle styki w kierownicy. Przyciski na kierownicy wtedy nie dzialaja.
Nie dziala mi tez klakson na kierownicy, dziala ten w przelacznikow kierunkowskazow.

Czy ktos juz rozbieral kierownice i naprawial te styki?

Jak sprawdzic czy samochod ma kontrole trakcji?

Espace III 98 r 3.0 V6 LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2007, 23:46
Temat postu:

Re: ( Renault ) Tempomat


Huncio, Kolego, rozbierałem kierownicę, ale niestety nic więcej. Robiłem to bardzo ostrożnie, żeby przypadkiem nie pogorszyć sprawy, w końcu tempomat, mimo że pożyteczny, to nie jest konieczny. Nic nie wywąchałem i "naprawa" skończyła się złożeniem wszystkiego do kupy. Jest jak było. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Prosto się ją rozbiera. Trzeba dysponować kluczem typu torx i to dość długim. Łby śrub znajdują się "od spodu", trzeba przekręcić kierownicę i trochę pokombinować, aż się trafi kluczem w łeb. Trochę taka kombinatoryka, ale dziecinnie proste.
Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie

RenaultTalisman

71 900

2018r.

60 000 km

pomorskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System