Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morek

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: renault trafic 2.0 dci 12/2007po liftingu
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Gru 2010, 23:56
Temat postu:

Wtryski uszkodzone


Witam
Nie wiem czy to koniec moich problemów ale liczę na profesjonalizm mojego mechanika. Wg. niego uszkodzone mam dwa wtryski- 1 daje na przelewy(uszkodził mi listwę powrotów-na serwisie Reno 270zł)- powód złe paliwo, drugi też przez paliwo ale w dużej mierze uszkodzony poprzez dostanie się wody, nie wiem skąd(podobno z podszybia)- gdzieś z zewnątrz nie z paliwa. Aby sprawdzić problem z wtryskami dokładnie poprzez profesjonalny warsztat który zajmuje sie wtryskami - to szukać ze świeczką, podobno drogi sprzęt do takich wtrysków- najtaniej zakupić używkę i wymienić, tylko znaleźć używany i dobry- ryzyko, nówka min. 1200zł/szt. Pozostało mi zakupić używke- udało się za 300zł/szt. Zobaczymy czy to koniec mojej historii, mam nadzieje. Czy ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem. Ps. aha nie przedstawiłem objawów mojego auta przed diagnozą- 1) ciężko pali, nie ważne czy zagrzany-pali za 5-6 razem(a na mrozie to nie da rady odpalić nawet-akumulator kaput), 2) gaśnie podczas jazdy szczególnie gdy mamy do czynienia z mieszaną jazdą-inną niż na autostradzie. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 00:25
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone


Czegoś tu nie rozumiem.
Zapytaj mechanika co brał i daj znać.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 09:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone


.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone


zmien warsztat i to szybko jak wtrysk mogl uszkodzic przelewy?
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
morek

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: renault trafic 2.0 dci 12/2007po liftingu
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 21:04
Temat postu:

wtryski


po prostu we wtrysku znajdują się zaworki które nadmiar wtryskiwanego paliwa wyrzucają na powroty- i po prostu taki nawalił i w ten sposób uszkodził listwę powrotów. Podejrzewam że ma racje ponieważ on nawet nie wiedział o tym fakcie-dodatkowo powiedział który wtrysk 4 ostatni i akurat od tego wtrysku pękł mi ten wężyk- coś w tym jest. Diagnostyka wykazuje błąd z przepływem paliwa-no chyba fakt ponieważ na 1 wogóle nie dawało. W piątek będę miał autko więc się okaże czy mam dobrego mechaniora.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 14:28
Temat postu:

Re: Wtryski uszkodzone


morek napisał:
..Nie wiem czy to koniec moich problemów ale liczę na profesjonalizm mojego mechanika. Wg. niego uszkodzone mam dwa wtryski- 1 daje na przelewy(uszkodził mi listwę powrotów-na serwisie Reno 270zł)- powód złe paliwo, drugi też przez paliwo ale w dużej mierze uszkodzony poprzez dostanie się wody, nie wiem skąd(podobno z podszybia)- gdzieś z zewnątrz nie z paliwa. ... Pozdrawiam


To możliwe.To jakaś wada konstrukcyjna w tych 2.0.
KToś tu kiedyś pisał ,że nawet mu w Warszawie gdzieś zrobili to na zasadzie naprawy pogwaranycjnej - wada fabryczna.
Powrót do góry
morek

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: renault trafic 2.0 dci 12/2007po liftingu
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 02:05
Temat postu:

Wtryski panowie


A jednak panowie- no niestety wtryski mi padły 2 szt i to nie prawda że mówią sprzedający części - kupuj w komplecie z jednego 4 szt ponieważ bo to, bo tamto ... bla bla bla..... bo dobry mechanik wie który jest padnięty i wie że którego zmienić o nie ma żadnej reguły, wszystko do regulacji- problem jest taki iż one są takie drogie ponieważ to są pompowtryski i żaden poczciwy mechanior nie ma do tego sprzętu aby go naprawił-jestesmy zmuszeni do ich kupna(szukałem speców od wtryskiwaczów wszelakich- i RADZĄ : sprawdzaj na silniku-ten -dobry, 2-ten prawie dobry-jeszcze pochodzi, 3 - ooo kaput i 4 .......). Dałem za 2szt 700 zł + 250 mech ale teraz wszystko w porzadku. Chociaż jeszcze 3 z wtrysków z deka coś nawala (mechanik mi mówił - daje lekko na przelew) owszem wiedziałem ale jestem zmuszony. A propos co to za szpece AUTOMANICyyy w opisie na forum, że o takich rzeczach nie wiedzieli-to sobie wyobrażam co oni radzili innym - ja pisze he he z doświadczenia jakie miałem i tyle, a gwiazdki same przyjdą. Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
Brzdąc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 23:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone


Mam właśnie to samo. Sad
Powrót do góry
Crazy Horse

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): pruszków
Posiadane auto: trafic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 16:16
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wtryski uszkodzone


To ja pisałem Wink

Moje auto mialo nieoczekiwane spdki obrotów, 3h zero objawów i raptem 1sek spadek obrotów. W Alejach w Wawie wiedzą co z tym robić.

Mogliby pusicc proste info po PL serwisach, ze jesli cos nie bangla z wtryksami to maja zaczac od sprawdzenia, czy samochod ma "poprawione", uszczelnione podszybie i naprawy szły by szybciej ! ! !

Po serwisie wszystko działa ok, choć ostatnio ot tak zapaliła sie kontorlka wtryskówmi SERV Smile

Paliło się chwile, zajezdzam na stacje, tankuje i nie odpala, kreci ale nic, przy ok 10probie zapalił, kontrolka dalej świeci i w końcu gaśnie.
Świece nie dawały oznak do niepokuj, nawet w najgorsze mrozy tej zimy silnik odpalał, najwyżej czasem po drugim grzaniu.

Obecnie 10dni po ok 2h świeceniu kontorlki nie ma żadnych objawów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

29 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 900

2009r.

105 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

71 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System