Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 01:02
Temat postu:

turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


witam jako nowicjuszka oczywiscie tez chcialabym sie podzielic swoja historia dotyczaca scenica. Mam 1.9 dci, 125 KM, 2004r przejechane juz jakies 155tys km. Zaczelo sie od tego ze po przejechaniu jakichs 2000 km w ciagu 36 godz nagle zaczal miec problem z odpalaniem, nie bylo zadnych informacji na desce, aczkolwiek swiecil sie od jakiegos czasu check emmision, ale po podpieciu pod kompa okazalo sie to jakas [cenzura] ( jak to okreslil elektronik) no i jak juz zgasl to juz nie odpalil... hehlal, hehlal i nie zahehlal. laweta - mechanik - posprawdzal - zregenerowal wtryski i ... sie poddal bo nie wiedzial o co kaman. zawiozl autko do "znajomego" mechaniora, ktory po "stosownych" ogledzinach podal diagnoze, a mianiwicie: wymienil uszczelke pod glowica, przy czym dal glowice do planowania, bo 2 zawory cos tam Smile turbine bo bylo trzeba, bse, jakas wiazke w sikniku. bo taka byla potrzeba... a scenior dalej nie sie buntuje. niby odpala ale po 15 min gasnie i ...dalej nic. wiec mechanik madra glowa szuka dalej . i znalazl .... pierscienie... zrobil i czekam, co mi laskawie pan fachura powie. powiedzcie mi panowie czy to jakas bajka czy kobiety sie tak nabija w butelke?
Malo tego , dodam , ze moje cacko stoi na warsztacie juz...uwaga!!!! 6 tydzien:) co wy na to?
jakas rada? pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 02:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Bomba ci wybuchła w komorze silnika?
Zdajsie mechanicy nie są w stanie zlokalizować usterki i szukają na chybił-trafił.
Nie ma takiej opcji żeby tyle usterek wystąpiło na raz i każda z nich unieruchamia silnik.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 08:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


moze i wybuchla, nie mam zielonego pojecia i mysle, ze nawet jak odbiore autko to i tak niczego ciekawego sie nie dowiem, bo przeciez wszystko bylo waznie i podlegalo wymianie. Tylko zastanawia mnie jedno , idac do dentysty place za zeba , ktory mnie boli, a nie robi mi wszystkich do okola .... takze nie mam pomyslu co z tym dalej.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 10:54
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Zabrać scenica do innego mądrzejszego mechanika , bo z tego co piszesz wynika ,że zaraz sygnał dżwiękowy będą wymieniać.
Przykro nam z powodu niewykrycia usterki ,ale oni więcej psują niż naprawiają . Opis wygląda na samochód popowodziowy , a przecież takim nie jest . ?
Powrót do góry
sceniczek01

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce swietokrzyskie
Posiadane auto: Renault scenic RX4 1,9dci 2001r
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 12:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Zastanawia czy ci fachoffcy przed przystapieniem do roboty, uzywali clipa albo chociazby cisnieniomierza cylindrow skoro przy pierscieniach gmerali?
_________________
serdecznosci
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 12:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 13:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


po powodzi nie jest na pewno, a pod clipa byl podpiety, ale niby nic nie wyszlo, swiecil sie tylko check emmision ale to byla jakas drobnostka... cisnienie tez mierzyli i ti kilka razy, bo co sie udalo "ustawic" na dobre to po probie odpalenia znowu zanikalo tzn jak mi tlumaczyl z 28 spadlo na 14. tak na powaznie to nie jestem w stanie zapamietac tych wszystkich rzeczy , ktore mi tlumaczyl. a moze to poporostu bylo zamieszanie kobiecie w glowie zeby calkiem nie wiedziala co do niej rozmawia Smile
jade zaraz odebrac sceniora i napisze co i jak bo bede prosila o szczegolowe dane co w ogole przy nim zrobili
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 13:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


eeee a mozze oni tak od tylu to robili, bo to scenic irlandzki hehehe. a zabrac go do innego mechanika... mozna by bylo, ale to sie wiaze z tym, ze poki nastepny zrobi ogledziny i ustali co i jak to ja zbankrutuje, bo kazdemu z nich niestety trzeba zaplacic. czy nie trzeba?? Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Ja jakbym miał zapłacić mechanikowi za zrobienie auto to oczywiście bym zapłacił ale pod warunkiem że np: auto nie odpala ja mu je zaprowadzam i obieram odpalające a nie że on mi wymieni pół silnika i dalej muszę szukać mechanika który mi je odpali.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
ragnioq

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚWIĘTOKRZYSKIE.OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Posiadane auto: 1,9 dci 2002 scenic
Piwa: 8/21
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


jak pisza koledzy jezeli autko nadal nie pali jak powinno wiec zmiana mechaniora. a jak odemnie to kasy by nie wyrwali bo fra---je---ra to niech szukaja w domu pozdr . na tym forum jest duzo facetow co maja łeb do aut wiec napewno ktorys ci powie co jest nie tak , a zeby autko dzialalo pozd
_________________
"Warto jest pomagać"
Powrót do góry
komunikator tlen - status
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 19:31
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


witam ponownie, wlasnie wrocilam moim cacuniem, ale niestety to juz nie jest to autko, ktore bylo przed. na biegu 3 strasznie muli, przy hamowaniu trzesie sie kierownica - strasznie drga.poza tym swieci sie jak wczesniej check abs, ale na to znalazl odpowiedz , bo mam wymienic czujnik od absow z tylu, check emmision, ale fakt swiecil sie wczesniej - musze wymienic zawor egr i dodatkowo zapalil mi sie jeszcze check indjecion czy cos takiego. i powiedzcie mi teraz chceck injecion moze sie swiecic po regeneracji wtryskow? dostalam karteczke co bylo zrobione : regeneracja (zawory,gniazda)cokolwiek to znaczy Smile , planowanie glowicy, uszczelki (kolektorow,glowicy, miski olejowej) oczywiscie filtr oleju, komplet pierscieni i modul bsc dodatkowo byly jeszcze regenerowane wtryski u tego mechanika poprzedniego, ktory niestety nie podolal, ale nieststy nie pokazal mi certyfikatu , ze taka rzecz miala miejsce;) pomozcie , bo ja juz nie mam pomyslu co w ogole robic
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sceniczek01

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce swietokrzyskie
Posiadane auto: Renault scenic RX4 1,9dci 2001r
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 19:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Jesli drgan na kierownicy nie bylo wczesniej,to sprawdz czy kola sa dobrze dokrecone Exclamation Zakladamy ze mechanicy nie ruszali tarcz ham.oraz polosi...Co do wymiany samych pierscieni bez szlifu,to ja jestem sceptycznie nastawiony,to jest wg MNIE niefachowa naprawa,tak bardziej na handel...
_________________
serdecznosci


Ostatnio zmieniony przez sceniczek01 dnia Czw 24 Lut 2011, 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 19:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


zapomnialam jeszcze dodac , ze turbina tez byla w regeneracji Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sceniczek01

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce swietokrzyskie
Posiadane auto: Renault scenic RX4 1,9dci 2001r
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 20:08
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Kopcil,bral olej,turbina byla mokra,gwizdala?Cos to za duzo tego na raz Confused
_________________
serdecznosci
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
melissca

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: renault scenic II 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 20:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


no wlasnie, ze nie kopcil , nic sie nie dzialo, przed wyjazdem sprawdzalismy olej , bylo prawidlowo. w drodze do domu jak juz pisalam wczesniej mial problemy z odpalaniem, a wiadomo zatrzymac sie trzeba bylo na tankowanie i takie tam Smile, i jak juz dojechalismy do domu czylo po ok 2000km jak zgasilismy to dopiero rano sprawdzilam poziom oleju i bylo na koncowce bagnetu i juz nie odpalil ;( ale nic sie z nim nie dzialo, nie spadal z mocy, nie kopcil wszystko wedlug mnie bylo ok
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 21:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina,zawory na glowicy, bse, pierscienie i wiele innych r


Koleżanko jeżeli to nie tajemnica to ile zgarnęli za taki dziwny remoncik??
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

79 990

2020r.

12 000 km

śląskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System