Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Układ chłodzenia Thalia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin1976

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2008, 18:30
Temat postu:

Układ chłodzenia Thalia


Witam.
Mam następujące pytanie- zgodnie z książką przeglądów, płyn do układu chłodzenia powinienem wymienić co 4 lata lub 120 tys km. Tymczasem poziom poniżej minimum pojawił sie juz po 2,5 roku uzytkowania samochodu.
Czy w związku z tym, jest to spowodowane jakimś problemem (usterką) z silnikiem czy też jest to możliwe (przejechałem do tej pory 32 tys km).

pozdrawiam i dziękuję
Marcin
Powrót do góry
darkus77

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 16:57
Temat postu:

Cieknie mi płyn chłodniczy


Witam.
Moja Thalia 1,4 ma przejechane 104000 km. Zimą też uciekał mi płyn chłodniczy ale nie mogłem zlokalizować gdzie bo żadnych wycieków na zewnątrz nie było. Okazuje się że w tym modelu Thali rozszczelnia się nagrzewnica z której cieknie do kabiny (po stronie pasażera), zauważysz jak zdejmiesz dywanik gumowy, następnie wykładzinę pod wykładziną jest takie wyciszenie (gąbka + guma) sprawdź pod nią czy nie jest tłusta blacha jeśli tak to właśnie tam cieknie. Mam właśnie taką usterkę później poinformuję co zrobiłem. Wiem tylko tyle, że tak na szybko pomija się duży układ czyli zamyka się dopływ płynu do nagrzewnicy jak wiadomo nie mamy wtedy ciepłego powietrza w kabinie ale coś za coś. Ponoć nowa nagrzewnica kosztuje 150 Pln ale roboty jest dużo bo trzeba zdemontować cały kokpit. W łódzkim renomowanym serwisie renault zażyczyli sobie za wymianę nagrzewnicy + robocizna 750 Pln. Jeżeli pisze bzdury to proszę mnie poprawić, jeżeli ktoś już rozwiązał ten problem to będę wdzięczny za szczegółowy opis bądź namiary na dobrych mechaników w łodzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomas4

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: THALIA 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Paź 2008, 16:11
Temat postu:

Ubytki płynu z układu chłodzenia Thalia 1.4/8V


Witam i potwierdzam usterkę,jestem po wymianie nagrzewnicy oraz chłodnicy.Przy około 112.000tys, rozszczelniło się jedno i drugie.Przypuszczam że wymiana płynu to spowodowała.Wymieniałem nagrzewnice jakieś 6 godzin,nie jest to lekka robota ale da się zrobić,potrzeba dużo cierpliwości.Odłączyć akumulator,odczekać co najmniej 10min,aby poduszki się zdezaktywowały,odkręcić wycieraczki i plastiki z podszybia,tam trzyma się cały moduł ogrzewania.Trzeba się zabrać do rozbierania deski!!!Miałem minimalny ubytek płynu,którego nie mogłem zlokalizować do momentu w którym zaczęły lekko parować szyby przy włączonym ogrzewaniu oraz pojawił się specyficzny zapach płynu chłodzącego w aucie.Życzę powodzenia!!!
Powrót do góry
Tomas4

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: THALIA 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Paź 2008, 16:19
Temat postu:

Ubytki płynu z układu chłodzenia Thalia 1.4/8V


Co do wypowiedzi kolegi darkusa,wszystko się zgadza poza jednym że nagrzewnica pracuje w małym układzie a nie dużym,można by zdemontować przewody doprowadzające płyn do nagrzewnicy,tylko będzie kłopot z ich zaślepieniem ponieważ zakończone są szybko złączami,ale trzeba próbować.Powodzenia!!!
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2008, 16:32
Temat postu:

Ale to nie są odpowiedzi na pytanie tak do końca


Jeśli w 2,5 roku ubyło kilka setek płynu chłodzącego to raczej nie ma się czym martwić. Dolej sobie płynu i spoglądaj częściej na jego poziom. Jeśli ubywa bardzo powoli dolej do płynu dobrego środka do uszczelniania układów chłodzących - polecam STP kosztuje około 20 zł
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 19 Paź 2008, 16:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jan-wojciech

Dyskutant



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Renault thalia 1/4
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 13:52
Temat postu:

Małe wycieki płynu chłodzącego


Witam właśnie u mnie występuje coś podobnego przeciętnie co dwa miesiące muszę dolać trochę płunu.Byłem u mechanika dolał mi buteleczkę jakiegoś płynu na uszczelnienie,ale to chyba nic nie pomogło.Dodam że ta wykładzina od strony pasażera jest też wilgotna i to dziwne parowanie szyb zimą też u mnie występowało.Jednak chyba czeka mnie wydatek i to nie mały a mże coś jeszcze poradzicie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
andmot

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2001 r;fiat DOBLO 1.6 16V 2005 r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Pią 05 Cze 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Układ chłodzenia Thalia


miałem podobny problem po przejechaniu około 6000 km; auto było prawie nowe!!! w moim przypadku pomogło wlanie płynu do uszczelniania chłodnic; jeżeli komuś ten myk nie pomoże, a nie chce aby było mokro pod nogami pasażera, to polecam moje rozwiązanie - plastikowa reklamówka wsadzona pod nagrzewnicę od strony pasażera ze szmatką na wierzchu; wystarczy co jakiś czas szmatkę wykręcić z płynu i można jeździć; aby szmatkę umieścić pod nagrzewnicą trzeba odgiąć plastikową osłonę nad tunelem - wyskakuje z zatrzasku Laughing oczywiście trzeba trochę płynu dolać do zbiorniczka wyrównawczego Wink trochę śmiszny ten sposób, ale mnie pomógł, więc polecam Confused
_________________
Pozdrawiam, andmot
Powrót do góry
Jarek59

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Thalia II 1.4 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 16:15
Temat postu:

Re: Ubytki płynu z układu chłodzenia Thalia 1.4/8V


Tomas4 napisał:
Odłączyć akumulator,odczekać co najmniej 10min,aby poduszki się zdezaktywowały,odkręcić wycieraczki i plastiki z podszybia,tam trzyma się cały moduł ogrzewania.Trzeba się zabrać do rozbierania deski!!!

Co konkretnie trzeba zdemontować w desce rozdzielczej. Czy wystarczy jakąś część, czy trzeba wybebeszyć cały przód? Very Happy
Gdzie szukać tych śrubek?

Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
Borovit

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Fiat punto 1 1,2+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Układ chłodzenia Thalia


witam u mnie tez występuje taki problem więc może jakiś manual ze zdjęciami co i gdzie odkręcić i rozebrać
_________________
Borovit
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 14:49
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Układ chłodzenia Thalia


.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultKadjar

55 900

2015r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultScenic

55 500

2018r.

250 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System