Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) DCI czy DTI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adju

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Scenic RT 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 12:34
Temat postu:

DCI czy DTI


Witam jestem nowym userem na forum i stoję przed decyzją zakupu Scenica 1,9 z 2000/2001 roku i mam dylemat czy kupic DTI czy DCI rózne opinie krąża.
_________________
adju
Powrót do góry
irekaro

Dyskutant



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice

Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


to zależy od kogo. jak w komisie to w ogóle bym nie kupował. stary silnik jest trwalszy ale słabszy i więcej pali ( zdaje się, że cichszy ). nowy to wiadomo, tyle że wybredniejszy i wrażliwszy (np; na przegrzania )
Powrót do góry
gadu-gadu
irekaro

Dyskutant



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice

Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


i jeszcze jedno, doradzam benzyne. te obecne ceny ON...... poza tym benzyniak na zime lepszy- szybciej się nagrzewa.
Powrót do góry
gadu-gadu
malum

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Megane II 1,9 DCI 120KM 2003 oraz Renault Scenic II 1,9 dCi 130KM 2006 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 12:33
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


irekaro napisał:
i jeszcze jedno, doradzam benzyne. te obecne ceny ON...... poza tym benzyniak na zime lepszy- szybciej się nagrzewa.


Totalna bzdura!
Ropa rzeczywiście jest droższa niż w ubiegłych latach, ale:
1. PRzy silniku o mocy 120KM przyspieszającym do setki w 10sek w dislu silnik średnio spala 5,5l, a w benzynie 12, czyli masz koszt eksploatacji o ponad połowę niższy
2. W dislu masz znacznie wyższy moment obrotowy, więc i osiągi w porównywalnych silnikach znacznie lepsze.
3. Miałem już samochody benzynowe, na gaz i disle i dzisiaj TYLKO kupuję disle, zimą odpalają bez najmniejszego problemu, nagrzewają się znacznie szybciej i dynamiką biją benzynę na głowę.

Wady?
1. Droższy w kupnie
2. Ciut głośniejszy, choć obecne disle w DCI pracują prawie bezgłośnie, różnica jest praktycznie jedynie na biegu 1 i 2, natomiast na biegu 6 czy 5 silnika nie słychać, do uszu dobiega jedynie szum opon
Powrót do góry
gadu-gadu
irekaro

Dyskutant



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice

Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 16:01
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


z tego co ja zauważyłem to starsze diesle są cichsze od DCI. z zapalaniem w zime się zgodze, ze zapalają jak benzynowe czyli dobrze. za to z nagrzaniem ich jest makabra, jest to podyktowane tym, że mają większą sprawność i trzeba przejechać naprawdę wiele kilometrów by był ciepły- czyli ciepło w aucie. co do spalania to ja mam espace z 2 litrowym silnikiem o mocy 140 KM i pali od 6.5 do 9.5 benzyny zima po mieście.silnik jest prosty jak budowa cepa a nie jak diesle. co chwile czytam jak to się turbo psuje, wtryski, EGR...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 16:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malum

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Megane II 1,9 DCI 120KM 2003 oraz Renault Scenic II 1,9 dCi 130KM 2006 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 22:55
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


irekaro napisał:
z tego co ja zauważyłem to starsze diesle są cichsze od DCI. z zapalaniem w zime się zgodze, ze zapalają jak benzynowe czyli dobrze. za to z nagrzaniem ich jest makabra, jest to podyktowane tym, że mają większą sprawność i trzeba przejechać naprawdę wiele kilometrów by był ciepły- czyli ciepło w aucie. co do spalania to ja mam espace z 2 litrowym silnikiem o mocy 140 KM i pali od 6.5 do 9.5 benzyny zima po mieście.silnik jest prosty jak budowa cepa a nie jak diesle. co chwile czytam jak to się turbo psuje, wtryski, EGR...


Chyba kolego trochę przesadziłeś:
Tu są dane techniczne twojego samochodu - silnik 2.0 120KM:
http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=812&model=584&typ=18849
spalanie w cyklu miejskim prawie 13 litrów przy przyspieszeniu 12,4 sek do setki.
Tu dla porównania DCI 2.0 175KM:
http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=812&model=584&typ=18859
Możemy dyskutować o jakości silników, ale tu masz czarno na białym różnica w spalaniu 50% i przyspieszenie lepsze o prawie 3sek, czyli do setki w 9,8sek
Moja wypowiedź dotyczyła jednak Laguny II DCI 1,9 120KM:
http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=812&model=587&typ=19103
Co do głośności pracy, to nie jest mój pierwszy samochód i nie pierwszy disel. Nie ma porównania w głośności pracy silnika, w DCI jest cisza. Może to kwestia lepszego wygłuszenia, ale DCI ma znaczną przewagę nad swoim poprzednikiem.
No i wreszcie nagrzewanie... Od kilku lat pokonuję każdego dnia taką samą trasę, i powiem tyle, w benzynie miałem w samochodzie po 10 min jazdy, w dislu po niespełna 5 min. Nie wiem jak rozwiązana jest kwestia grzania, ale ja bardziej chwalę disla.
Podsumowując, aktualnie mam 3 disle, Megane II 1.9 DCI 120KM, Lagunę II 1,9 DCI 120KM i Fiata Punto 1,9 JTD i nie dam złego słowa powiedzieć na żaden z tych samochodów, a na benzyniaki i owszem, ciągłe wycieki oleju, falowanie obrotow, problemy z elektryką i elektroniką i można jeszcze tak długo wymieniać. Tu odpukać jest wszystko OK!
Powrót do góry
gadu-gadu
zbejn

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: VW TOURAN 2007 1.9TDI DSG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 22:38
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


hmm Panowie a czy w 2000 roku lub w 2001 były już w scenicach silniki DCI Idea
Powrót do góry
mareni29

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2008, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


Witam. Ja posiadam scenica z 2000r. z silnikiem 1.9DCI więc w 2001 tym bardziej te silniki występują. A tak na marginesie to ja również miałem kilka aut z różnymi silnikami i od jakiegoś czasu jeżdżę tylko dieslem i bardzo sobie chwalę.
Powrót do góry
bartuświelki

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: TYLKO RENAULT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Gru 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


zdecydowanie DCI cichy , oszczędny , jak ktoś potrafi zadbać o niego to bezawaryjny oczywiście niema porównania do mojego 3.0V6 zdecydowanie bez gazu ale jest to jakaś opcja Laughing Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Dorotka1988

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Renault Scenic 1,9 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Gru 2008, 17:19
Temat postu:

Re: ( Renault ) DCI czy DTI


Witam, moje autko to renault scenic 1,9 DCI. I mam pytanie jaka jest różnica miedzy silnikiem DCI a DTI?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultLaguna

23 600

2008r.

219 000 km

śląskie

RenaultLaguna

26 900

2010r.

190 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 999

2008r.

191 297 km

świętokrzyskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultKadjar

49 900

2016r.

193 215 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System