Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) program "polski vag"


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 12:35
Temat postu:

program "polski vag"


Witam
Mam pytanko- czy program polski vag działa również z Renault, chodzi mi o wyświetlenie ewentualnych błędów.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Nic z tego nie będzie, przykro mi Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Do diagostyki Renault tylko Clip,KTS,Lunch i pare innych markowych diagnoskopów.Niestety do domowego użytku nikt nie zaiwestuje 5-25 tyś PLN.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 07:33
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Dzięki. Troszkę szkoda
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 10:07
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


To dziwne, bo na allegro sprzedają kable od niecałych 30 zł z oprogramowaniem darmowym które ponoć obsługuje Renaulty. Nawet są zrzuty ekranu z wyborem modelu. Na przykład tu:

http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-vw-audi-seat-skoda-renault-cd-i1625368183.html

A konkretnie nawet nie chodzi o program "polski vag" a ddt2000 z którym sprzedawcy zarzekają się, że kable współpracują.

Dyskusja na temat na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1286164-0.html

Czekam właśnie na przesyłkę podobnego i mam nadzieję, że nie będzie problemu z moim renaultem.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 10:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gRRuby

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1620
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SCENIC II 1.9dCi '05
Piwa: 222/81
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Pytanie co to znaczy "że współpracuje". To że coś tam sczyta i coś pokaże to jedno, a wiarygodność tych informacji to drugie. Co pewien czas się pojawia tutaj dyskusja o tych interfejsach i zawsze konkluzja jest jedna: nic sensownego z tym się nie da zrobić.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Jednym słowem. Jaka kasa, takie odczyty.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
malymisiek

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: renault grand scenic '06 1,9dci FAP
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 18:26
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Witam!

Ostatnio przerabiałem temat takiego "polskiego Vag-a". Zatarła się sprężarka klimatyzacji i po wymianie chciałem skasować błąd klimatyzacji, bo się nie załączała. Myśle sobie prosta sprawa, wiec żeby nie jeździć daleko pojechałem do pierwszego lepszego warsztatu z wywieszką "diagnostyka komputerowa". Wyszedł gość właśnie z laptopem i kabelkiem, owszem połączył się, można było sobie pooglądać parametry w czasie rzeczywistym, na moje pytanie czy są zarejestrowane jakieś błędy - odpowiedź " nie nie ma żadnych błędów". Klimatyzacja dalej nie chodzi. Mówię do gościa "co pokazuje moduł klimatyzacji" - pokazuje " brak żądania załączenia klimatyzacji". A więc coś jest nie tak. Mówię do gościa, że ta jego diagnostyka coś nie teges - on do mnie, że 5 dych się należy, diagnostyka zrobiona, nie ma żadnych błędów. 5 dych wtopione, klimatyzacja dalej nie działa. Serwis renault wziął za diagnostykę i skasowanie błędu klimatyzacji bodajże 9 dych. Wnioski same się nasuwają.

pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 19:31
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Sensownie to można uszkodzić sterowniki lub soft bawiąc się wynalazkami za 100pln z allegro.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


To, że jakieś błędy zostały odczytane lub nie - moim subiektywnym zdaniem zależy tylko i wyłącznie od oprogramowania, jedno lepsze drugie gorsze.

A opinia, że kablem do 100 zł można sobie sterownik uszkodzić jest jak dla mnie całkowicie niedorzeczna i nigdy nie udowoniona.

Z elektronicznego punktu widzenia a taki z wykształcenia posiadam i wiedzy jaką mam na temat takich interfejsów, kabel służy do "znormalizowania" cyfrowego sygnału w transmisji szeregowej i tyle grubsza. Odczyt nie może być przekłamany "bo kabel jest tani". BZDURA

O komputerze do gazu pewnie napisali by co niektórzy podobnie. Kupiłem kabel na allegro za 30 zł robię dokładnie takie same rzeczy za które w warsztacie płaciłem jednorazowo 80.

Cóż, jak ktoś woli płacić za wizytę stówkę, czy choćby pół - proszę bardzo. Ktoś musi utrzymać zakład Smile
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:18
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Podepnij kabelek za 100pln znajdź program który obsłuży renault i udowodnij że działa ,a forum cię ozłoci.
Weź ELM i scantool (który się oczywiście komunikuje z nowszymi renault) i wykasuj błędy modułu AirBag.
Zrobisz to tylko raz (pierwszy i odtatni).
Markowy diagnoskop KTS 550 (20-25 tyś PLN) przy kasowaniu inspekcji w Volvo bardzo ładnie uszkadza soft sterujący deski.
Wiedza szkolna kolego to nie wszystko.Życie ją brutalnie koryguje.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:50
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


santaclaus21 napisał:

O komputerze do gazu pewnie napisali by co niektórzy podobnie. Kupiłem kabel na allegro za 30 zł robię dokładnie takie same rzeczy za które w warsztacie płaciłem jednorazowo 80.

A co ma komputer do gazu z tym wspólnego?
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


santaclaus21 napisał:
To dziwne, bo na allegro sprzedają kable od niecałych 30 zł z oprogramowaniem darmowym które ponoć obsługuje Renaulty. Nawet są zrzuty ekranu z wyborem modelu. Na przykład tu:

http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-vw-audi-seat-skoda-renault-cd-i1625368183.html

A konkretnie nawet nie chodzi o program "polski vag" a ddt2000 z którym sprzedawcy zarzekają się, że kable współpracują.

Dyskusja na temat na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1286164-0.html

Czekam właśnie na przesyłkę podobnego i mam nadzieję, że nie będzie problemu z moim renaultem.



Chyba nie przeczytałeś dokładnie wszystkich postów.
Oto pierwszy lepszy z elektrody:

"Od niedawna jestem właścicielem Renault Trafic 2003r 1.9dci - ostatnio znajomy podpiął mi autko pod elm 327 wykasował jakiś błąd i teraz zapaliła mi się kontrolka świec/lambda i elm podaje błąd podgrzewania sondy lambda.
Pytanie czy to autko ma can czy zwykłym kkl powinienem się do niego dobrać pod ddt???"

Tak własnie wygląda diagnostyka tymi programami.
Nawet w dieslu potrafi wykryć błąd sondy lambda (szkoda tylko że nie występuje).
Właściciele warsztatów to idioci.Kupują urządzenia po 5-30 tyś PLN zamiast kabelek i program za pare groszy z allegro.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 07:01
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Nawet młotka trzeba wiedzieć jak używać prawda?

Na pierwszym odczycie byłem z tego co pamiętam u znajomego elektryka na laptopie + kablu. Nie wiem czy był z allegro czy nie ale odczytał błędy napinaczy pasów, wykasował błąd poduszki i odczytał kilka innych.

Nie było najmniejszych problemów z Renaultem.

Kabel działa z tego co piszą z rocznikami do 2004, z nowszymi może być problem - pracują chyba w innym standardzie.

Tak, jak przedmówca napisał posiadam raczej wiedzę książkową, przyjdzie kabel potestuję i będę z Wami dyskutował dalej.
Co do LPG, jaki to ma związek - napisałem. Niejeden by się spierał w przypadku komputerów LPG, że jest potrzebny wyspecjalizowany sprzęt do regulacji, że kable z allegro palą komputery samochodowe (?). Otóż ja owym kabelkiem już kilka razy kalibrowałem i grzebałem sobie w instalacji i wszystko działało. To tylko interfejs (przeważnie na MAX232), podobnie jak kabelek komputer <> telefon.

Uciekam już ze swoją wiedzą książkową Smile Zdam sprawozdanie za jakiś czas jak u mnie kabelek się sprawdził.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


"Nawet młotka trzeba wiedzieć jak używać prawda?"

Tu masz rację.Do diagnostyki sterowników trzeba mieć dużą wiedze.
Trzeba wiedzieć co z czego wynika i dlaczego odczyty parametrów są takie a nie inne.Zależności miedzy czujnikami są dość skomplikowane i usterka wcale nie musi znajdować w miejscu które wskazał komputer.
Żadna wiedza książkowa nie zastąpi w tym temacie wieloletniej praktyki.
Diagnostyka sterowników nie kończy się na odczycie i kasowaniu błędów jak niektórym się wydaje.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultArkana

88 888

2023r.

20 000 km

lubelskie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System