Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) program "polski vag"


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 12:35
Temat postu:

program "polski vag"


Witam
Mam pytanko- czy program polski vag działa również z Renault, chodzi mi o wyświetlenie ewentualnych błędów.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Nic z tego nie będzie, przykro mi Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Do diagostyki Renault tylko Clip,KTS,Lunch i pare innych markowych diagnoskopów.Niestety do domowego użytku nikt nie zaiwestuje 5-25 tyś PLN.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 07:33
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Dzięki. Troszkę szkoda
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 10:07
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


To dziwne, bo na allegro sprzedają kable od niecałych 30 zł z oprogramowaniem darmowym które ponoć obsługuje Renaulty. Nawet są zrzuty ekranu z wyborem modelu. Na przykład tu:

http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-vw-audi-seat-skoda-renault-cd-i1625368183.html

A konkretnie nawet nie chodzi o program "polski vag" a ddt2000 z którym sprzedawcy zarzekają się, że kable współpracują.

Dyskusja na temat na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1286164-0.html

Czekam właśnie na przesyłkę podobnego i mam nadzieję, że nie będzie problemu z moim renaultem.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 10:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gRRuby

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1620
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SCENIC II 1.9dCi '05
Piwa: 222/81
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Pytanie co to znaczy "że współpracuje". To że coś tam sczyta i coś pokaże to jedno, a wiarygodność tych informacji to drugie. Co pewien czas się pojawia tutaj dyskusja o tych interfejsach i zawsze konkluzja jest jedna: nic sensownego z tym się nie da zrobić.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Jednym słowem. Jaka kasa, takie odczyty.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
malymisiek

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: renault grand scenic '06 1,9dci FAP
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 18:26
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Witam!

Ostatnio przerabiałem temat takiego "polskiego Vag-a". Zatarła się sprężarka klimatyzacji i po wymianie chciałem skasować błąd klimatyzacji, bo się nie załączała. Myśle sobie prosta sprawa, wiec żeby nie jeździć daleko pojechałem do pierwszego lepszego warsztatu z wywieszką "diagnostyka komputerowa". Wyszedł gość właśnie z laptopem i kabelkiem, owszem połączył się, można było sobie pooglądać parametry w czasie rzeczywistym, na moje pytanie czy są zarejestrowane jakieś błędy - odpowiedź " nie nie ma żadnych błędów". Klimatyzacja dalej nie chodzi. Mówię do gościa "co pokazuje moduł klimatyzacji" - pokazuje " brak żądania załączenia klimatyzacji". A więc coś jest nie tak. Mówię do gościa, że ta jego diagnostyka coś nie teges - on do mnie, że 5 dych się należy, diagnostyka zrobiona, nie ma żadnych błędów. 5 dych wtopione, klimatyzacja dalej nie działa. Serwis renault wziął za diagnostykę i skasowanie błędu klimatyzacji bodajże 9 dych. Wnioski same się nasuwają.

pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 19:31
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Sensownie to można uszkodzić sterowniki lub soft bawiąc się wynalazkami za 100pln z allegro.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


To, że jakieś błędy zostały odczytane lub nie - moim subiektywnym zdaniem zależy tylko i wyłącznie od oprogramowania, jedno lepsze drugie gorsze.

A opinia, że kablem do 100 zł można sobie sterownik uszkodzić jest jak dla mnie całkowicie niedorzeczna i nigdy nie udowoniona.

Z elektronicznego punktu widzenia a taki z wykształcenia posiadam i wiedzy jaką mam na temat takich interfejsów, kabel służy do "znormalizowania" cyfrowego sygnału w transmisji szeregowej i tyle grubsza. Odczyt nie może być przekłamany "bo kabel jest tani". BZDURA

O komputerze do gazu pewnie napisali by co niektórzy podobnie. Kupiłem kabel na allegro za 30 zł robię dokładnie takie same rzeczy za które w warsztacie płaciłem jednorazowo 80.

Cóż, jak ktoś woli płacić za wizytę stówkę, czy choćby pół - proszę bardzo. Ktoś musi utrzymać zakład Smile
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:18
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Podepnij kabelek za 100pln znajdź program który obsłuży renault i udowodnij że działa ,a forum cię ozłoci.
Weź ELM i scantool (który się oczywiście komunikuje z nowszymi renault) i wykasuj błędy modułu AirBag.
Zrobisz to tylko raz (pierwszy i odtatni).
Markowy diagnoskop KTS 550 (20-25 tyś PLN) przy kasowaniu inspekcji w Volvo bardzo ładnie uszkadza soft sterujący deski.
Wiedza szkolna kolego to nie wszystko.Życie ją brutalnie koryguje.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:50
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


santaclaus21 napisał:

O komputerze do gazu pewnie napisali by co niektórzy podobnie. Kupiłem kabel na allegro za 30 zł robię dokładnie takie same rzeczy za które w warsztacie płaciłem jednorazowo 80.

A co ma komputer do gazu z tym wspólnego?
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


santaclaus21 napisał:
To dziwne, bo na allegro sprzedają kable od niecałych 30 zł z oprogramowaniem darmowym które ponoć obsługuje Renaulty. Nawet są zrzuty ekranu z wyborem modelu. Na przykład tu:

http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-vw-audi-seat-skoda-renault-cd-i1625368183.html

A konkretnie nawet nie chodzi o program "polski vag" a ddt2000 z którym sprzedawcy zarzekają się, że kable współpracują.

Dyskusja na temat na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1286164-0.html

Czekam właśnie na przesyłkę podobnego i mam nadzieję, że nie będzie problemu z moim renaultem.



Chyba nie przeczytałeś dokładnie wszystkich postów.
Oto pierwszy lepszy z elektrody:

"Od niedawna jestem właścicielem Renault Trafic 2003r 1.9dci - ostatnio znajomy podpiął mi autko pod elm 327 wykasował jakiś błąd i teraz zapaliła mi się kontrolka świec/lambda i elm podaje błąd podgrzewania sondy lambda.
Pytanie czy to autko ma can czy zwykłym kkl powinienem się do niego dobrać pod ddt???"

Tak własnie wygląda diagnostyka tymi programami.
Nawet w dieslu potrafi wykryć błąd sondy lambda (szkoda tylko że nie występuje).
Właściciele warsztatów to idioci.Kupują urządzenia po 5-30 tyś PLN zamiast kabelek i program za pare groszy z allegro.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 07:01
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


Nawet młotka trzeba wiedzieć jak używać prawda?

Na pierwszym odczycie byłem z tego co pamiętam u znajomego elektryka na laptopie + kablu. Nie wiem czy był z allegro czy nie ale odczytał błędy napinaczy pasów, wykasował błąd poduszki i odczytał kilka innych.

Nie było najmniejszych problemów z Renaultem.

Kabel działa z tego co piszą z rocznikami do 2004, z nowszymi może być problem - pracują chyba w innym standardzie.

Tak, jak przedmówca napisał posiadam raczej wiedzę książkową, przyjdzie kabel potestuję i będę z Wami dyskutował dalej.
Co do LPG, jaki to ma związek - napisałem. Niejeden by się spierał w przypadku komputerów LPG, że jest potrzebny wyspecjalizowany sprzęt do regulacji, że kable z allegro palą komputery samochodowe (?). Otóż ja owym kabelkiem już kilka razy kalibrowałem i grzebałem sobie w instalacji i wszystko działało. To tylko interfejs (przeważnie na MAX232), podobnie jak kabelek komputer <> telefon.

Uciekam już ze swoją wiedzą książkową Smile Zdam sprawozdanie za jakiś czas jak u mnie kabelek się sprawdził.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault ) program "polski vag"


"Nawet młotka trzeba wiedzieć jak używać prawda?"

Tu masz rację.Do diagnostyki sterowników trzeba mieć dużą wiedze.
Trzeba wiedzieć co z czego wynika i dlaczego odczyty parametrów są takie a nie inne.Zależności miedzy czujnikami są dość skomplikowane i usterka wcale nie musi znajdować w miejscu które wskazał komputer.
Żadna wiedza książkowa nie zastąpi w tym temacie wieloletniej praktyki.
Diagnostyka sterowników nie kończy się na odczycie i kasowaniu błędów jak niektórym się wydaje.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultCaptur

33 900

2013r.

104 000 km

pomorskie

RenaultGrand Espace

23 900

2010r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System