Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) głośna skrzynia biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 21:45
Temat postu:

głośna skrzynia biegów


Witam wszystkich Forumowiczów! Mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy łożysk w skrzyni biegów - czy miał ktoś z tym problemy w masterze 2.8 i jakie były objawy ich uszkodzenia? Nie chodzi mi o łożysko na sprzęgle, tylko jakieś wewnątz skrzyni. Czy ich niesprawność może powodować hałas (huczenie, głośna praca skrzyni - olej w skrzyni sprawdzany) podczas jazdy, bez żadnych innych objawów? Pytanie drugie - czy ktoś zna jakiś dobry serwis od masterków we wrocławiu albo w okolicach? Dzięki i pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony przez presa dnia Sob 27 Sie 2011, 23:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 22:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Kolego popraw temat zgodnie z regulaminem.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 08:57
Temat postu:

Re: głośna skrzynia biegów


Łozyska w skrzyni biegów w masterku 2.8 dti to byla klasyka. Maksymalnie 200-250tys wytrzymywały. Objawy dokladnie takie jak piszesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:12
Temat postu:

głośna skrzynia


Hopkin, wymieniałeś je może? Ile tam jest łożysk i ile tak mniej więcej kosztuje ich wymiana?
Powrót do góry
gadu-gadu
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Do nowszego mastera komplet łozysk kosztuje cos okolo 1000pln do Twojego cena pewnie zblizona
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Wrz 2011, 11:42
Temat postu:

głośna skrzynia


no to mało sympatycznie Confused ale dzięki za info
Powrót do góry
gadu-gadu
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 00:35
Temat postu:

Re: głośna skrzynia


presa napisał:
Hopkin, wymieniałeś je może? Ile tam jest łożysk i ile tak mniej więcej kosztuje ich wymiana?


Wymienialem, wymienialem. Ale to bylo lata temu, takze nawet jakbym pamietal cene to i tak nieaktualne. Napewno nie byl to jakis szok bo bym zapamietal ( tak jak np zawor regulacji cisnienia na listwie za 450zł - kawałek sróbki z dziurka jakby sie wydawalo Smile ). Przypuszczam, ze tak jak kolega wyzej pisze przy obecnych cenach w 1000zl sie spokojnie zmiescisz razem z robocizna, takze nie ma co plakac... Auto jest auto i swoje trzeba w nie wlozyc - zwlaszcza jak juz ma swoje lata.
Powrót do góry
gadu-gadu
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 09:50
Temat postu:

głośna skrzynia


Hopkin masz racje, nie ma co beczeć. Tym bardziej, że moje autko ma już prawie 400 tysi i dopiero teraz ta skrzynia zaczęła szumieć Smile najważniejsze, żeby robota była na autku i koła sie kręciły.
Powrót do góry
gadu-gadu
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 21:04
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Dokładnie te samochody zarabiaja na siebie wiec wydawanie na czesci tak strasznie nie boli Wink jezeli chodzi o fachowca od skrzyn biegow to moge polecic p. Adama z Sobakowa (513 067 468) specjalizuje sie w skrzyniach biegow do dostawczych kiszki nie odwali a i ma sporo czesci zamienych wiec jakby cos jeszcze bylo na wykonczeniu to wymieni
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
emujulian

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Master 2.5 d 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2011, 11:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Panowie mam chyba podobny problem - Pomóżcie!

U mnie objawia się w ten sposób, że przy jeździe na biegu i mocniejszym dodawaniu obrotów, albo przy jeździe pod górę pojawia się metaliczny dźwięk jakby oderwanej blachy - rzężenie (ciężko mi to profesjonalnej nazwać).
Dźwięk jest dosyć głośny i w masterku można poczuć się jak w Starze. Efekt słyszalny na każym biegu, ustaje po wciśnięciu sprzęgła, jak się daje obroty z wciśnietym sprzęgłem to nic nie słychać.

Jestem po wizycie w dwóch warsztatach w Olsztynie w tym jeden specjalizujący się w Renault i dalej jest to samo. Sprawdzone zostało wszystko po spodem w tym tłumik i inne elementy na wierzchu, wylany i ponownie zalany olej do skrzyni.

Fachowiec specjalizujący się w renówkach wymienił rolkę prowadzącą paska i pasek wieloklinowy, bo trochę głośno pracowała rolka, ale to w ogóle nie ten temat - dalej jest jak było wcześniej, tylko pierwsze złotówki poszły.

Moje pytanie czy od razu kierunkować się na skrzynię ( skrzynia ma taką przypadłość , że zgrzyta przy wrzucaniu jedynki, ale unikam tego zgrzytania poprzez wrzucanie najpierw dwójki potem jedynka) czy może bardziej sprzęgło?
I w końcu ile można z tym jeździć? Auto ma przejechane 190 tysięcy. Rocznik 2004, skrzynia 6 biegowa.
Powrót do góry
nitroxin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: masterati 2,5 DCi, Jumper 2,2 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 16:14
Temat postu:

głosny pod obciążeniem


Twoje auto pod obciążeniem wydaje uciążliwy mataliczny, jakby cieńsza blacha o grubszą hałas? Dosisk i tarcza sprzęgła może nie zagrzana, niezużyta ale elementy tłumiące jak i wszystkie nity zmęczone i pod obciążeniem je słychać.
Powrót do góry
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


przebiegem sie kolego nie sugeruj bo ten rocznik może miec już kolo 800 tys Wink wkoncu to samohody do pracy a nie do kosciola Smile
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
money555

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): TORUŃ
Posiadane auto: RENAULT MASTER II 2.8 DTi & Volvo S80 2.4 140 KM R5 20V
Piwa: 0/16
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 22:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Witam.

Może jeszcze ktoś pamięta te silniki i skrzynie...

Ja jeżdżę dużo swoim 2.8 i niestety gdy zdecydowałem się na wymianę skrzyni trafiłem na partacza (z Występu, Potulice, Kuj-Pom dla przestrogi)!

Ale od początku...
Poprzednio miałem skrzynie, na której przy 100 km/h miałem ok. 2000 obrotów. Dla mnie skrzynia super ale czasami z trochę cięższym ładunkiem musiałem więcej jeździć na 4 biegu po trasie, chociaż na autostrady cudna to była skrzynia.
Rozleciała mi się w niej piątka i kupiłem nową skrzynię (ponieważ do tamtej był problem z piątym biegiem, a mi zależało na czasie). Dostałem rzekomo trzynastkę gdzie obroty przy 100 km/h wychodziły coś ok. 2400.
Następnie skrzynia regenerowana wymagała ponownej naprawy i już po naprawie wyszło, że przy 100 km/h mam ok. 2600 obrotów (swoją drogą ciekawe co "fachowiec" wymienił, że tak zmieniły się obroty). Kiepsko, bo na autostradzie, ekspresówce nie poszaleję, a, że dzięki "fachowcowi" moja skrzynia w krótkim czasie znowu hałasuje (i to wcale nie łożyska, a jej inne elementy-wiem to, bo rozpoznaje już hałas łożysk i ten taki nie jest).

Moje pytanie, bo chce kupić z innej firmy skrzynie regenerowaną i oni mi proponują popularną trzynastkę jednak nie mam już pojęcia ile one miały obrotów przy dużych prędkościach? Zależy mi na w miarę szybkiej skrzyni, dobrze aby przy ok. 100 km/h nie przekraczać 2250 obrotów (czyli pierwszej kreski po 2000).
Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakim oznaczeniem szukać skrzyni? Ja mam u siebie opony 205/75 R16 ale to chyba nie robi wielkiej różnicy.

Auto z 2001 rok. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie

RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

31 800

2012r.

200 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System