Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) głośna skrzynia biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 21:45
Temat postu:

głośna skrzynia biegów


Witam wszystkich Forumowiczów! Mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy łożysk w skrzyni biegów - czy miał ktoś z tym problemy w masterze 2.8 i jakie były objawy ich uszkodzenia? Nie chodzi mi o łożysko na sprzęgle, tylko jakieś wewnątz skrzyni. Czy ich niesprawność może powodować hałas (huczenie, głośna praca skrzyni - olej w skrzyni sprawdzany) podczas jazdy, bez żadnych innych objawów? Pytanie drugie - czy ktoś zna jakiś dobry serwis od masterków we wrocławiu albo w okolicach? Dzięki i pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony przez presa dnia Sob 27 Sie 2011, 23:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 22:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Kolego popraw temat zgodnie z regulaminem.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 08:57
Temat postu:

Re: głośna skrzynia biegów


Łozyska w skrzyni biegów w masterku 2.8 dti to byla klasyka. Maksymalnie 200-250tys wytrzymywały. Objawy dokladnie takie jak piszesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:12
Temat postu:

głośna skrzynia


Hopkin, wymieniałeś je może? Ile tam jest łożysk i ile tak mniej więcej kosztuje ich wymiana?
Powrót do góry
gadu-gadu
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Do nowszego mastera komplet łozysk kosztuje cos okolo 1000pln do Twojego cena pewnie zblizona
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Wrz 2011, 11:42
Temat postu:

głośna skrzynia


no to mało sympatycznie Confused ale dzięki za info
Powrót do góry
gadu-gadu
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 00:35
Temat postu:

Re: głośna skrzynia


presa napisał:
Hopkin, wymieniałeś je może? Ile tam jest łożysk i ile tak mniej więcej kosztuje ich wymiana?


Wymienialem, wymienialem. Ale to bylo lata temu, takze nawet jakbym pamietal cene to i tak nieaktualne. Napewno nie byl to jakis szok bo bym zapamietal ( tak jak np zawor regulacji cisnienia na listwie za 450zł - kawałek sróbki z dziurka jakby sie wydawalo Smile ). Przypuszczam, ze tak jak kolega wyzej pisze przy obecnych cenach w 1000zl sie spokojnie zmiescisz razem z robocizna, takze nie ma co plakac... Auto jest auto i swoje trzeba w nie wlozyc - zwlaszcza jak juz ma swoje lata.
Powrót do góry
gadu-gadu
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 09:50
Temat postu:

głośna skrzynia


Hopkin masz racje, nie ma co beczeć. Tym bardziej, że moje autko ma już prawie 400 tysi i dopiero teraz ta skrzynia zaczęła szumieć Smile najważniejsze, żeby robota była na autku i koła sie kręciły.
Powrót do góry
gadu-gadu
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 21:04
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Dokładnie te samochody zarabiaja na siebie wiec wydawanie na czesci tak strasznie nie boli Wink jezeli chodzi o fachowca od skrzyn biegow to moge polecic p. Adama z Sobakowa (513 067 468) specjalizuje sie w skrzyniach biegow do dostawczych kiszki nie odwali a i ma sporo czesci zamienych wiec jakby cos jeszcze bylo na wykonczeniu to wymieni
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
emujulian

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Master 2.5 d 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2011, 11:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Panowie mam chyba podobny problem - Pomóżcie!

U mnie objawia się w ten sposób, że przy jeździe na biegu i mocniejszym dodawaniu obrotów, albo przy jeździe pod górę pojawia się metaliczny dźwięk jakby oderwanej blachy - rzężenie (ciężko mi to profesjonalnej nazwać).
Dźwięk jest dosyć głośny i w masterku można poczuć się jak w Starze. Efekt słyszalny na każym biegu, ustaje po wciśnięciu sprzęgła, jak się daje obroty z wciśnietym sprzęgłem to nic nie słychać.

Jestem po wizycie w dwóch warsztatach w Olsztynie w tym jeden specjalizujący się w Renault i dalej jest to samo. Sprawdzone zostało wszystko po spodem w tym tłumik i inne elementy na wierzchu, wylany i ponownie zalany olej do skrzyni.

Fachowiec specjalizujący się w renówkach wymienił rolkę prowadzącą paska i pasek wieloklinowy, bo trochę głośno pracowała rolka, ale to w ogóle nie ten temat - dalej jest jak było wcześniej, tylko pierwsze złotówki poszły.

Moje pytanie czy od razu kierunkować się na skrzynię ( skrzynia ma taką przypadłość , że zgrzyta przy wrzucaniu jedynki, ale unikam tego zgrzytania poprzez wrzucanie najpierw dwójki potem jedynka) czy może bardziej sprzęgło?
I w końcu ile można z tym jeździć? Auto ma przejechane 190 tysięcy. Rocznik 2004, skrzynia 6 biegowa.
Powrót do góry
nitroxin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: masterati 2,5 DCi, Jumper 2,2 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 16:14
Temat postu:

głosny pod obciążeniem


Twoje auto pod obciążeniem wydaje uciążliwy mataliczny, jakby cieńsza blacha o grubszą hałas? Dosisk i tarcza sprzęgła może nie zagrzana, niezużyta ale elementy tłumiące jak i wszystkie nity zmęczone i pod obciążeniem je słychać.
Powrót do góry
xtr

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: master XII 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


przebiegem sie kolego nie sugeruj bo ten rocznik może miec już kolo 800 tys Wink wkoncu to samohody do pracy a nie do kosciola Smile
_________________
Nigdy więcej Renault Wink
Powrót do góry
money555

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): TORUŃ
Posiadane auto: RENAULT MASTER II 2.8 DTi & Volvo S80 2.4 140 KM R5 20V
Piwa: 0/16
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 22:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) głośna skrzynia biegów


Witam.

Może jeszcze ktoś pamięta te silniki i skrzynie...

Ja jeżdżę dużo swoim 2.8 i niestety gdy zdecydowałem się na wymianę skrzyni trafiłem na partacza (z Występu, Potulice, Kuj-Pom dla przestrogi)!

Ale od początku...
Poprzednio miałem skrzynie, na której przy 100 km/h miałem ok. 2000 obrotów. Dla mnie skrzynia super ale czasami z trochę cięższym ładunkiem musiałem więcej jeździć na 4 biegu po trasie, chociaż na autostrady cudna to była skrzynia.
Rozleciała mi się w niej piątka i kupiłem nową skrzynię (ponieważ do tamtej był problem z piątym biegiem, a mi zależało na czasie). Dostałem rzekomo trzynastkę gdzie obroty przy 100 km/h wychodziły coś ok. 2400.
Następnie skrzynia regenerowana wymagała ponownej naprawy i już po naprawie wyszło, że przy 100 km/h mam ok. 2600 obrotów (swoją drogą ciekawe co "fachowiec" wymienił, że tak zmieniły się obroty). Kiepsko, bo na autostradzie, ekspresówce nie poszaleję, a, że dzięki "fachowcowi" moja skrzynia w krótkim czasie znowu hałasuje (i to wcale nie łożyska, a jej inne elementy-wiem to, bo rozpoznaje już hałas łożysk i ten taki nie jest).

Moje pytanie, bo chce kupić z innej firmy skrzynie regenerowaną i oni mi proponują popularną trzynastkę jednak nie mam już pojęcia ile one miały obrotów przy dużych prędkościach? Zależy mi na w miarę szybkiej skrzyni, dobrze aby przy ok. 100 km/h nie przekraczać 2250 obrotów (czyli pierwszej kreski po 2000).
Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakim oznaczeniem szukać skrzyni? Ja mam u siebie opony 205/75 R16 ale to chyba nie robi wielkiej różnicy.

Auto z 2001 rok. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

46 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

82 990

2021r.

33 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 900

2009r.

105 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

9 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System