Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 17:16
Temat postu:

Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Witam,

Dziekuje za podpowiedzi w moich innych watkach - porady sprawdzily sie.

Teraz mam inny problem: otoz nie dziala podswietlenie radia oraz nawiewow. Co do radia - wyczytalem, ze padaja tam zarowki dosyc czesto, wiec kupilem 2 zamienniki LED. Ponoc dzialaja bez roznicy, a moze beda wytrzymalsze. Manuala, jak dostac sie do tych pie***ych zaroweczek znalazlem bez problemu i prawie tak samo dostalem sie do nich. Wymienilem. Ku mojemu zdziwieniu nie widzialem objawow spalenia wyjetych zaroweczek, ale nie testowalem ich na zywca. W kazdym razie po odpaleniu kluczyka.. lipa. To samo.
Chodzi o to, ze jak jest w miare jasno, to widac takie ciemno-pomaranczowe wskazania na wyswietlaczu LCD, czyli godzina, temperarura, jakia muzyka leci itd. Problem jest, jak jest jasno albo kompletnie ciemno - na wyswietlaczu nie widac nic. Czy jest to wiec objaw niedzialania zaroweczek ? Jesli tak, to co moge jeszcze sprawdzic, czemu to dziadostwo sie nie swieci ?

Drugim podswietleniem, ktore nie dziala, jest listwa nawiewow. Wydaje mi sie, ze powinno to byc podswietlone, bo w nocy ni huhu nie widze, gdzie mam pokretlo ciepla i wlacznik wiatraka. Jedyne, co sie pali, to czerwone swiatelko przy wlaczeniu przycisku klimatyzacji.

Patrzylem sobie jeszcze na panel bezpiecznikow pod kierownica (z rzeczy latwych dla laika), ale tam wyglada na to, ze .. nie ma bezpiecznika do radia. Jest zabudowane na stale, nie ma dziury na bezpiecznik. Hmm..

Ktos wie, jak moge zrobic sobie te przeklete podswietlenia ? Ewentualnie co i jak sprawdzac - mam troche czasu, mam miernik, wiec moge sobie dlubac. Zwyczajowo wszystko naprawiam sobie sam, w miare mozliwosci, wiec tutaj tez chcialbym.

Dzieki z gory za sugestie.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 17:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Sprawdż ściemnianie deski to po lewej nad bezpiecznikami.
Co do listwy nawiewów to było opisywane na forum napewno.
http://www.renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39592&highlight=
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 18:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Sciemnianie deski w ogole nie dziala. Moge se krecic, a roznicy nie widac - na niczym. Sprawdze jeszcze w nocy, bo moze jakas roznica jednak jest.. ale watpie :/

Jak dostac sie do deski nawiewow to wiem, ze przez zapalniczke - tylko czy wymiana zarowek ma sens, skoro sie radio nie pali ? W kazdym razie dywaguje sobie teoretycznie, bo zarowki dopiero jutro albo pojutrze przyjda, wiec i tak nic nie zrobie. Przynajmniej jak juz je wymienie, to bede wiedzial, czy to problem powiazany, czy nie (wowczas byc moze tylko z wyswietlaczem cos sie stalo).
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Normalnie ze ściemnianiem nie jest powiązany.
Mógł paść potencjometr od ściemniania.Spróbuj odłączyć kostkę od niego.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Macio28

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Megane Scenic 2001r. 1,6l 16 V z LPG
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 02 Mar 2012, 01:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Biuro74 sprawdz czy masz wszystkie światła pozycyjne...?? O ile pamietam lewa strona cie interesuje -tzn strona pasażera??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 02 Mar 2012, 01:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Mar 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Macio28 napisał:
Biuro74 sprawdz czy masz wszystkie światła pozycyjne...?? O ile pamietam lewa strona cie interesuje -tzn strona pasażera??


Mam prawie wszystkie swiatla Wink Nie mam tylko przeciwmgielnych przednich (kontrolka sie zapala, a swiatel nie ma), natomiast tylne sa OK. Tak samo nie mam podgrzewania tylnej szyby - kontrolka sie pala, a druciki zimne, szyba sie nie rozmraza.

A te kostke od potencjometru to jak wyjac - tzn. gdzie ona sie znajduje - gdzies przy panelu bezpiecznikow ? A moze wezme miernik i sprawdze, czy w ogole dochodzi napiecie do tych zarowek, tzn. LEDow, ktore wlasnie wymienilem ? Jak nie bedzie napiecia, bede szukal dalej... teraz se musze tylko przypomniec, gdzie ja mam ten miernik Wink
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 21:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Tak weż miernik i sprawdż.Czy dochodzi napięcie do tylnej szyby też.


Dokładnie nie pamietam bo to dawno robiłem,ale jak zdejmiesz pokrywę bezpieczn. to powinna być śrubka do odkręcenia obudowy reg. świateł.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


No wiec wlasnie jestem po naprawie. Teraz mam podswietlenie zarowno radia, jak i nawiewow. Okazalo sie, ze napiecie dochodzilo do samych stykow w tej dziurze na zarowki (11.7 V), a zarowki nie swiecily. Ani nowe (10 sztuk), ani zakupione LEDy - zglupialem. Zaczalem mierzyc napiecie na samych nozkach zarowek przykladajac zarowki wprost - nozkami na styki. Wowczas zauwazylem, ze zarowki raz sie pala, a raz nie Smile No to mialem z gorki - przeczyscilem te styki i gra, jak ta lala. Cholerna Anglia, wszystko sniedzieje.

To moze przy okazji teraz zabiore sie za ta szybe i przeciwmgielne - ma ktos doswiadczenia z szyba - jak sprawdzic, dokad tam napiecie dochodzi, co rozbierac ? Ja zaraz bede googlal, ale na wypadek sie tu spytam.

Dzieki za odpowiedzi, kolejny temat rozwiazany.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Między lewym a prawym kablem na szybie trzeba szukać napięcia.
Nie ma.Masa do sprawdzenia,wiązka przechodząca z nadwozia do klapy.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


OK, dzieki. Sprawdze, jak przestanie lac.

A propos podswietlenia. NIe wiem, czy to normalne - kiedy wlacze silnik, to wlacza sie oczywiscie podswietlenie radia.. i wtedy gdy pstrykne swiatla zewnetrzne raz (postojowe ?), to zapala sie oczywiscie cala kontrolka i podswietlenie nawiewu, ale lekko przygasa podswietlenie radia. Dodatkowo zauwazylem, ze wylaczenie auta i swiatel nie powoduje calkowitego wygaszenia podswietlenia radia, ktore pozostaje na jakims minimalnym zarzeniu (mam LEDy, ktore ciezko bylo zauwazyc w dzien, ze pala sie za dnia, dopiero po skreceniu widac to na podswietleniu tego ciemnego wyswietlacza LCD) - nawet przy regulacji podswietlenia na minimum, ktora to regulacja zaczela nagle dzialac Smile

Czyzby znowu problem masy ? Tylko gdzie szukac masy od w/w urzadzen ?
Powrót do góry
AndrewW

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dTi 2000 F9Q736
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 15:33
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie dziala podswietlenie radia i nawiewow


Przygasanie podświetlania wyświetlacza radia to normalny objaw, aby nie było zbyt jaskrawe nocą.
Powrót do góry
siangi

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sankt Martin, Niemcy
Posiadane auto: Scenic, Lift, 1.6 16V, benzyna, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sie 2013, 14:38
Temat postu:

witam serdenie


witam, serdecznie, jestem tu pierwszy raz. witam wszystkich forumowiczów.

jak i co się zaczęło Smile
scenic 2000, 1.6 16v benzyna

1. pięknego dnia bez przyczyny przestało działać przednie gniazdo zapalniczki i podświetlenie nawiewu.
sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie sprawne, nadal nie działa.
a)czas i temperatura na wyświetlaczu działa po przekręceniu kluczyka w stacyjce

2. rozkręcam zapalniczkę i panel z nawiewem, okazuje się, że w zapalniczce przepalona żaróweczka, i 2 z 3 żarówek w panelu nawiewu. nic tu po mnie więc skręcam wszystko jak było ... i ...
a)gniazdko nadal nie działa
b)czas i temperatura na wyświetlaczu radia nie działa już po przekręceniu klucza, zaczyna natomiast działać dopiero po przekręceniu świateł na 1-szą pozycję (patrz forumowicz biuro74)
c)panel nawiewu zaczął świecić, świeci też podświetlenie głównej deski z licznikami, świeci wyświetlacz z godziną i temperaturą.

3. ponownie zaglądam do środka sprawdzić czy kable gdzieś nie zwierają ale nie, wszystko gra. skręcam jak trzeba. odpalam światła na 1szą pozycję i nic. kluczykiem, tez nic.
a) wyświetlacz radia ciemny, podświetlenie tablicy ciemne, panel nawiewu ciemny.
b)zapalniczka nie działa
c)sprawdzam czy działa radio i tu mały szok ... zaczynają działać wszystkie podświetlenia. działa podświetlenie tablicy zegarów, działa wyświetlacz z godziną i temperaturą i działa podświetlenie nawiewu.
niby fajnie, że działa ale dlaczego tylko jak odpalę radio?

dodam, że radio nie jest oryginalne ale wszystko działało przez 3 lata bez żadnego świrowania.

moje pytanie: co może być przyczyną? czy to jakieś zwarcie w kostce od radia czy też może coś nie łączy jak należy? znajomy sugerował, że coś z masą może być nie tak jak powinno.
co wy na to? jakieś podpowiedzi?

ps. był wymieniany akumulator na nowy, w sumie to z tydzień albo dwa przed tymi komplikacjami, czyżby tu był pies pogrzebany?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultLaguna

17 700

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System