Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ernestwidelec

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Megane II 05r Grandtur
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 00:12
Temat postu:

Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Witam po raz pierwszy wszystkich na forum.

W mojej megance mam problem na który nie znalazłem jeszcze odpowiedzi po przejrzeniu forum w goglach również nie znalazłem podobnej usterki.

Zaczęło się kilka dni temu tak, że szybę pasażera w przednich drzwiach mogłem otworzyć przyciskiem po stronie kierowcy a zamknąć tylko przyciskiem po stronie pasażera (otworzyć od pasażera też.).
A od wczoraj nie mogę tej szyby otworzyć w ogóle. Tzn silniczek w PP drzwiach nie reaguje na przycisk od strony kierowcy, przyciskiem od pasażera otworzyć się nie da. Jedynie silnik wydaje klik jak po stronie pasażera nacisnę zamykanie.

Dziś wyjąłem przyciski po stronie pasażera i kierowcy - rozebrałem - mikrostyki klikać klikają, przeczyściłem styki (które i tak były ładne).
Dostałem się do kostek które łączą drzwi ze słupkiem również przeczyściłem styki (które również wyglądały dobrze - zero rdzy czy innego nalotu) - kable niepoprzecierane w tej ochronnej gumie. Sprawdziłem i przeczyściłem również 2 bezpieczniki odpowiedzialne za szyby. Dostałem się wreszcie do przekaźnika sterującego szybami - również go przeczyściłem. Zamieniłem go miejscami z przekaźnikiem odpowiedzialnym za radio - bo są takie same. I dalej to samo czyli szyba pasażera nie działa.

Proszę podpowiedzcie co jaszcze mam zrobić bo upał straszny i czasami trzeba auto przewietrzyć a ja już nie wiem co robić.

Mam meganke II z 05 roku grandtur w mizernej wersji wyposażenia (salon Polska).
2 elektryczne szyby bez domykania impulsowego.
Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 08:07
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Ten klik może świadczyć o tym, że przycisk daje sygnał do silnika, że ma rozpocząć pracę. Moim zdaniem wina może leżeć właśnie po stronie silniczka... Myślę, że najrozsądniej będzie otworzyć drzwi i przetestować silnik. Zwróć też uwagę czy nie ma jakiejś mechanicznej blokady - u mnie kiedyś przetarła się linka od jednej z prowadnic i totalnie zablokowało mi szybę...

Sprawdź też bezpieczniki - może tam coś nie styka...

________________________
Mandat od straży miejskiej - sposób Smile
Powrót do góry
agir

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 195
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Ford Focus 1.8 TDCI Renault Scenic 1.5 dci 2007
Piwa: 10/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 11:57
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Przeglądnij forum pod kątem układu prowadzenia szyby - bardzo prawdopodobne że sama szyba się kleszczy w prowadzeniu i dlatego silnik nie wyrabia.
Powrót do góry
ernestwidelec

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Megane II 05r Grandtur
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 22:07
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Bezpieczniki sprawdzałem i nic to nie dało.
Jeżeli chodzi o mechaniczne uszkodzenie to sam nie wiem ale nie wydaje mi się. Szyba tak po prostu z dnia na dzień przestała działać. Z drzwi nie było słychać żadnego dźwięku który mógł by świadczyć o mechanicznym uszkodzeniu mechanizmu. Poza tym gdyby tak było silniczek reagował by na próbę podniesienia szyby z panelu w drzwiach kierowcy a nie reaguje. Reaguje tylko na próbę podniesienia z drzwi pasażera - na opuszczenie już w ogóle nie.

Będę musiał jeszcze zdjąć boczek z drzwi i zobaczyć co się tam dzieje. Ale zanim to zrobię to prosił bym was o podesłanie lub ukierunkowanie gdzie mogę znaleźć schematy elektryczne podłączenia szyb. Chciał bym wypiąć przełącznik i na krótko spiąć kostkę - bez przełącznika. Jeżeli to nie pomoże to spróbuję na krótko podpiąć sam silnik.
Powrót do góry
ernestwidelec

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Megane II 05r Grandtur
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Witam.

Dziś rozwiązałem problem. Jeszcze raz wyjąłem i przeczyściłem każdy styk w przełączniku sterowania szybami od strony kierowcy. Ponadto sprawdziłem przełącznik pod kątem zimnych lutów - i tu strzał w 10. Miałem jeden zimny lut. Dla pewności poprawiłem wszystkie i szybki działają jak nowe.
Jeżeli by to kogoś interesowało to mam instrukcję jak krok po kroku rozebrać, wyczyścić ...... przełącznik w drzwiach kierowcy.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 22:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Evilmilk

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: Megane II 03r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 15:38
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


Witam mam podobny problem i byłbym zainteresowany wcześniej wspomnianą instrukcją. Prosiłbym o nadesłąnie jej jeżeli jest taka możliwość

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
czekfra

Dyskutant



Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: renault megane 1,9 DCI 2003r. toyota yaris 1,3 z 2013
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 24 Paź 2012, 08:01
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Problem z zamykaniem/otwieraniem elektrycznej szyby pasażera


ernestwidelec napisał:
Witam.


Jeżeli by to kogoś interesowało to mam instrukcję jak krok po kroku rozebrać, wyczyścić ...... przełącznik w drzwiach kierowcy.


Mam ten sam problem, więc bardzo proszę o taką instrukcję. Czy jako laik poradzę sobie z naprawą ?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
polacazo

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rabka-Zdrój
Posiadane auto: kangoo 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 16:33
Temat postu:

pomoc


potrzebuje instrukcja jak rozebrac ta klawisz please wyslij





Witam.

Dziś rozwiązałem problem. Jeszcze raz wyjąłem i przeczyściłem każdy styk w przełączniku sterowania szybami od strony kierowcy. Ponadto sprawdziłem przełącznik pod kątem zimnych lutów - i tu strzał w 10. Miałem jeden zimny lut. Dla pewności poprawiłem wszystkie i szybki działają jak nowe.
Jeżeli by to kogoś interesowało to mam instrukcję jak krok po kroku rozebrać, wyczyścić ...... przełącznik w drzwiach kierowcy.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.[/quote]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultArkana

94 900

2021r.

64 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

62 000

2017r.

140 000 km

śląskie

RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie

RenaultScenic

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System