Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LB Marcin

Dyskutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VelSatis 3.5V6 2002 Initiale, Honda Jazz 1.4 2011
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 13:44
Temat postu:

Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Witam,

zdarza się że zapomnę przed zamknięciem samochodu wyłączyć świateł (są ustawione w pozycji 3 czyli "ręcznie" a nie automatem włączone światła mijania).
Czy ktoś wie jak zrobić aby naciśniecie kłódki w karcie powodowało wyłączenie świateł?

Ps. Jazda w trybie automatycznego uruchamiania świateł w oparciu o sygnały z czujnika zmierzchu nie rozwiązuje problemu bo jakiś kretyn kazał nam za dnia jeździć z włączonymi światłami.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
df950

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Vel Satis
Piwa: 2/14
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Ja w Vel Satis'ie w wersji po liftingu mam włączone za pomocą CLIP'a tak zwane światła do jazdy dziennej. Światła się włączają po uruchomieniu silnika, a gaszą po wyłączenia silnika. Świetnie się sprawują, bo w tym aucie są fajnie rozwiązane. W twoim pewno też jest taka opcja do włączenia. Oczywiście to inna opcja niż ta o której TY piszesz ale moim zdaniem ten automatyczny tryb świateł załatwi twój problem.
_________________
Vel Satis 2.2 FAP 140KM
2005r Initiale Paris
Powrót do góry
Muzzy_k

Dyskutant



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Włodawa, Chełm, Nałęczów
Posiadane auto: MERCEDES W220 S 500 L 4MATIC 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 22:00
Temat postu:

Światła dzienne VEL SATIS


Dokładnie, miałem to samo. Jakiś deb... kazał jeździć na dziennych w związku z czym w UCH poprzez DDT2000 włączyłem funkcję LIGHT RUNNER (czy coś takiego) i teraz po odpaleniu auta światła się zapalają-ksenony i tył, po jego zgaszeniu - gasną. ZAPOMNIAŁEM O UŻYWANIU RĘCZNYM - włącznika świateł..

OPCJA BARDZO WYGODNA. Wersja : INITIALE, rok 2002.
(instrukcja włączania jak w LAGUNIE II)
_________________
Muzzy_k
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 07:49
Temat postu:

Re: Światła dzienne VEL SATIS


Muzzy_k napisał:
Dokładnie, miałem to samo. Jakiś deb... kazał jeździć na dziennych w związku z czym w UCH poprzez DDT2000 włączyłem funkcję LIGHT RUNNER (czy coś takiego) i teraz po odpaleniu auta światła się zapalają-ksenony i tył, po jego zgaszeniu - gasną. ZAPOMNIAŁEM O UŻYWANIU RĘCZNYM - włącznika świateł..

OPCJA BARDZO WYGODNA. Wersja : INITIALE, rok 2002.
(instrukcja włączania jak w LAGUNIE II)


Szukałem wspomnianej instrukcji na necie ale nie mogę znaleźć.Czy mógłbyś dać jakiś krótki manual jak włączyć automatyczne światła dzienne przy zapalaniu?
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 08:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


A ja kupiłem sobie moduł świateł dziennych, same się włączają/ wyłączają a myk polega na tym, że moduł obsługuje światła drogowe tylko je wygasa do 1/3 mocy .
A jak się robi ciemno to światła zmieniają się na mijania ,więc dodatkowo oszczędzam xenony Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 08:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 16:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Marecki prześlij link gdzie to kupiłeś.Ja też chce takie coś Very Happy
A powiedz jeszcze,gdy odpalają się światła dzienne to zapalają się też tylne....
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 20:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Przykładowy link:

http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne-peugeot-renault-citroen-skoda-i2571123285.html

Z tyłu ciemno jest Cool ,przy światłach dziennych pozycja z tyłu jest zbędna
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Calkiem interesujace.Kto Ci to zakladal.Bo ja na pewno lap tam nie bede pchal.
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Calkiem interesujace.Kto Ci to zakladal.Bo ja na pewno lap tam nie bede pchal.
Powrót do góry
cwiras

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Golf Plus 1.6 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 10:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Witam, ja w swoim również mam włączoną opcje świateł dziennych tylko mam taki mały mankament, że światła zapalają się już po włożeniu karty do gniazda, a gasną normalnie po zgaszeniu samochodu.
Powrót do góry
skype status
Mirenty

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTD, 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 10:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


MareckiEl napisał:
A ja kupiłem sobie moduł świateł dziennych, same się włączają/ wyłączają a myk polega na tym, że moduł obsługuje światła drogowe tylko je wygasa do 1/3 mocy .
A jak się robi ciemno to światła zmieniają się na mijania ,więc dodatkowo oszczędzam xenony Cool

Cze Koledzy!!
Nie chcę się czepiać, ale nie jestem pewien, czy to jest zgodne z przepisami.
Nadgorliwy i "spostrzegawczy" glina z drogówki może się doczepić.
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 13:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


wg.przepisów o ruchu drogowym to powinni zabierac dowody rejestracyjne wszytskim tym co maja drogowe poprzerabiane na dzienne przy pomocy ustrojstwa za 10-20zł które ogranicza moc do 30%, klosz lampy drogowej jest przeznaczony jak sama nazwa mówi do swiatel drogowych a do jazdy w dzien sa albo swiatła mijania albo ledy z odpowiednimi homologacjami , i wybierajcie tylko te porządne ledy bo za te wiesniackie kilkunasto diodowe zestawy tez będa zabierać dowody , mam sąsiada pracujacego w drogówce i porozmawialismy sobie posasiecku o tych wynalazkach . To wszystko to tylko kwestia czasu !
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 15:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Ogólnie sąsiad ma rację, ale ja z racji wykonywanego zawodu mam z nimi dobry układ Very Happy a ogólnie policjant ,który widzi Velka uwierzcie mi że nie w głowie mu doktoryzowanie się w tym samochodzie Laughing
Powrót do góry
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 15:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


cwiras napisał:
Witam, ja w swoim również mam włączoną opcje świateł dziennych tylko mam taki mały mankament, że światła zapalają się już po włożeniu karty do gniazda, a gasną normalnie po zgaszeniu samochodu.

Miałem dokładnie tak samo więc wyłączyłem sobie ta funkcjie w DDT2000. Za każdym razem kiedy chciałem odpalić DVD, podłączyć kompa pod OBDII zapalały mi sie światła. Przy odpalaniu auta znowu przygasały i zapalały a jeśli chciałbym skorzystać z długich to znowu przekrecając manetką w pozycję świateł drogowych gasiłem je i włączałem.Uznałem, że szkoda xenonów i wole manualnie je włączać.
Powrót do góry
cwiro

Dyskutant



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP Dolsk
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 2.0HDI, SKODA SUPERB 2003R. 1.9TDI 136KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Lis 2012, 19:08
Temat postu:

załączanie automatyczne świateł


witam,
chciałbym wyłączyć automatyczne włączanie świateł i przejść w tryb manualny. próbowałem zrobić to zgodnie z oryginalną instrukcją ale nic z tego nie wyszło. Przypomnę że w instrukcji piszą że aby wyłączyć tryb automatyczny należy przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku przesunąć dwarazy z rzędu dźwignie (pokrętło) z pozycji "0" w położenie świateł pozycyjnych.

Może ktoś miał jakieś doświadczenie w tym temacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

79 990

2020r.

12 000 km

śląskie

RenaultKangoo

47 900

2017r.

95 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie

RenaultScenic

25 900

2012r.

205 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System