Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LB Marcin

Dyskutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VelSatis 3.5V6 2002 Initiale, Honda Jazz 1.4 2011
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 13:44
Temat postu:

Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Witam,

zdarza się że zapomnę przed zamknięciem samochodu wyłączyć świateł (są ustawione w pozycji 3 czyli "ręcznie" a nie automatem włączone światła mijania).
Czy ktoś wie jak zrobić aby naciśniecie kłódki w karcie powodowało wyłączenie świateł?

Ps. Jazda w trybie automatycznego uruchamiania świateł w oparciu o sygnały z czujnika zmierzchu nie rozwiązuje problemu bo jakiś kretyn kazał nam za dnia jeździć z włączonymi światłami.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
df950

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Vel Satis
Piwa: 2/14
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Ja w Vel Satis'ie w wersji po liftingu mam włączone za pomocą CLIP'a tak zwane światła do jazdy dziennej. Światła się włączają po uruchomieniu silnika, a gaszą po wyłączenia silnika. Świetnie się sprawują, bo w tym aucie są fajnie rozwiązane. W twoim pewno też jest taka opcja do włączenia. Oczywiście to inna opcja niż ta o której TY piszesz ale moim zdaniem ten automatyczny tryb świateł załatwi twój problem.
_________________
Vel Satis 2.2 FAP 140KM
2005r Initiale Paris
Powrót do góry
Muzzy_k

Dyskutant



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Włodawa, Chełm, Nałęczów
Posiadane auto: MERCEDES W220 S 500 L 4MATIC 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 22:00
Temat postu:

Światła dzienne VEL SATIS


Dokładnie, miałem to samo. Jakiś deb... kazał jeździć na dziennych w związku z czym w UCH poprzez DDT2000 włączyłem funkcję LIGHT RUNNER (czy coś takiego) i teraz po odpaleniu auta światła się zapalają-ksenony i tył, po jego zgaszeniu - gasną. ZAPOMNIAŁEM O UŻYWANIU RĘCZNYM - włącznika świateł..

OPCJA BARDZO WYGODNA. Wersja : INITIALE, rok 2002.
(instrukcja włączania jak w LAGUNIE II)
_________________
Muzzy_k
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 07:49
Temat postu:

Re: Światła dzienne VEL SATIS


Muzzy_k napisał:
Dokładnie, miałem to samo. Jakiś deb... kazał jeździć na dziennych w związku z czym w UCH poprzez DDT2000 włączyłem funkcję LIGHT RUNNER (czy coś takiego) i teraz po odpaleniu auta światła się zapalają-ksenony i tył, po jego zgaszeniu - gasną. ZAPOMNIAŁEM O UŻYWANIU RĘCZNYM - włącznika świateł..

OPCJA BARDZO WYGODNA. Wersja : INITIALE, rok 2002.
(instrukcja włączania jak w LAGUNIE II)


Szukałem wspomnianej instrukcji na necie ale nie mogę znaleźć.Czy mógłbyś dać jakiś krótki manual jak włączyć automatyczne światła dzienne przy zapalaniu?
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 08:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


A ja kupiłem sobie moduł świateł dziennych, same się włączają/ wyłączają a myk polega na tym, że moduł obsługuje światła drogowe tylko je wygasa do 1/3 mocy .
A jak się robi ciemno to światła zmieniają się na mijania ,więc dodatkowo oszczędzam xenony Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 08:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 16:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Marecki prześlij link gdzie to kupiłeś.Ja też chce takie coś Very Happy
A powiedz jeszcze,gdy odpalają się światła dzienne to zapalają się też tylne....
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 20:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Przykładowy link:

http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne-peugeot-renault-citroen-skoda-i2571123285.html

Z tyłu ciemno jest Cool ,przy światłach dziennych pozycja z tyłu jest zbędna
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Calkiem interesujace.Kto Ci to zakladal.Bo ja na pewno lap tam nie bede pchal.
Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Calkiem interesujace.Kto Ci to zakladal.Bo ja na pewno lap tam nie bede pchal.
Powrót do góry
cwiras

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Golf Plus 1.6 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 10:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Witam, ja w swoim również mam włączoną opcje świateł dziennych tylko mam taki mały mankament, że światła zapalają się już po włożeniu karty do gniazda, a gasną normalnie po zgaszeniu samochodu.
Powrót do góry
skype status
Mirenty

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTD, 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 10:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


MareckiEl napisał:
A ja kupiłem sobie moduł świateł dziennych, same się włączają/ wyłączają a myk polega na tym, że moduł obsługuje światła drogowe tylko je wygasa do 1/3 mocy .
A jak się robi ciemno to światła zmieniają się na mijania ,więc dodatkowo oszczędzam xenony Cool

Cze Koledzy!!
Nie chcę się czepiać, ale nie jestem pewien, czy to jest zgodne z przepisami.
Nadgorliwy i "spostrzegawczy" glina z drogówki może się doczepić.
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 13:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


wg.przepisów o ruchu drogowym to powinni zabierac dowody rejestracyjne wszytskim tym co maja drogowe poprzerabiane na dzienne przy pomocy ustrojstwa za 10-20zł które ogranicza moc do 30%, klosz lampy drogowej jest przeznaczony jak sama nazwa mówi do swiatel drogowych a do jazdy w dzien sa albo swiatła mijania albo ledy z odpowiednimi homologacjami , i wybierajcie tylko te porządne ledy bo za te wiesniackie kilkunasto diodowe zestawy tez będa zabierać dowody , mam sąsiada pracujacego w drogówce i porozmawialismy sobie posasiecku o tych wynalazkach . To wszystko to tylko kwestia czasu !
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 15:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


Ogólnie sąsiad ma rację, ale ja z racji wykonywanego zawodu mam z nimi dobry układ Very Happy a ogólnie policjant ,który widzi Velka uwierzcie mi że nie w głowie mu doktoryzowanie się w tym samochodzie Laughing
Powrót do góry
big123

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 15:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Automatyczne wyłączanie świateł po zamknięciu samochodu


cwiras napisał:
Witam, ja w swoim również mam włączoną opcje świateł dziennych tylko mam taki mały mankament, że światła zapalają się już po włożeniu karty do gniazda, a gasną normalnie po zgaszeniu samochodu.

Miałem dokładnie tak samo więc wyłączyłem sobie ta funkcjie w DDT2000. Za każdym razem kiedy chciałem odpalić DVD, podłączyć kompa pod OBDII zapalały mi sie światła. Przy odpalaniu auta znowu przygasały i zapalały a jeśli chciałbym skorzystać z długich to znowu przekrecając manetką w pozycję świateł drogowych gasiłem je i włączałem.Uznałem, że szkoda xenonów i wole manualnie je włączać.
Powrót do góry
cwiro

Dyskutant



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP Dolsk
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 2.0HDI, SKODA SUPERB 2003R. 1.9TDI 136KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Lis 2012, 19:08
Temat postu:

załączanie automatyczne świateł


witam,
chciałbym wyłączyć automatyczne włączanie świateł i przejść w tryb manualny. próbowałem zrobić to zgodnie z oryginalną instrukcją ale nic z tego nie wyszło. Przypomnę że w instrukcji piszą że aby wyłączyć tryb automatyczny należy przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku przesunąć dwarazy z rzędu dźwignie (pokrętło) z pozycji "0" w położenie świateł pozycyjnych.

Może ktoś miał jakieś doświadczenie w tym temacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

35 900

2016r.

189 685 km

śląskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System