Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 23:32
Temat postu:

Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali


Witam wszystkich
Mam Lagunę I 1996 rok 1.8 8v benzyna plus gaz i mam taki problem bo dziś przed chwilą chcialm zapalić auto na parkingu na benzynie i zapaliło z pierwszego razu ale pochodziło chwile i silnik zgasł, Potem kręciłem kilka razy i nawet nie chce załapać na benzynie więc spróbowałem na gazie i auto zapaliło z pierwszego razu i dojechałem bez problemu i na gazie jest wszystko ok.
Więc z silnikem jest wszystko ok bo chodzi na gazie bez żadnych problemów i odrazu na gazie zapala. Na benzynie jakby zaskakuje ale odrazu gaśnie. Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że nie podaję paliwa. Auto mam od niedawna i domyślam się że nie wymieniany był filtr paliwa, czy to może być przyczyną? Czy też to pompa paliwa albo przekażnik pompy paliwa?

Proszę o porady i jeśli wiecie to napiszcie gdzie w tym aucie jest filtr paliwa i ten przekaźnik od pompy paliwa jeśli jest taki w aucie. Rozumiem że pompa paliwa jest w baku.

Czekam na porady i pozdrawiam Arni
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 23:50
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali


Sprawdź wyłącznik kolizyjny one lubiły bardzo bruździć skoro na gazie odpala zawsze to przekaźnik jest ok bo by też odcinał iskrę i nie odpalał by w ogóle a skoro tylko na samej benzynie to albo wspomniany wyłącznik lub sama pompa lub przekaźnik który ja odcina ale od instalacji gazowej.

Doczytałem się takiej rzeczy co o tym myślicie?
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 12:29
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali


Witam Ponownie
Laguna nadal nie pali na benzynie a na gazie zapala i chodzi. Patrzyłem w skrzynce z bezpiecznikami ale nie ma tam żadnych przekaźników i tego gumowego wyłącznika zderzeniowego. Nie wiem gdzie ich szukać, jest jeden przekaźnik ale jest w takiej małej plastikowej obudowie przy kablu plusowym akumulatora. Nie wiem od czego on jest. Czy ktoś może wie gdzie jest przekaźnik pompy paliwa i ten wyłącznik awaryjny?
Proszę o pomoc
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
arnold13m2

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Charszewo 29
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16V 2005 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 19:43
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali


Witam
Nadal mam problem z moją Laguną. Dziś rano zapaliła na benzynie i cały dzień jeździła ok na benzynie. Teraz byłem w sklepie i do odjazdu do domu i znów nie zapaliła na benzynie tylko zapaliłem ją na gazie i przyjechałem do domu. Rano jak chodziła na benzynie pompa chodziła bo było ją słychać teraz jak nie zapaliła pompy nie słychać więc nie chodzi.

Dziwne raz pompa chodzi a raz nie, coś nie łączy czy coś?
_________________
Arni
Powrót do góry
gadu-gadu
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna I 1.8 8V - na gazie odpala a na benzynie nie zapali


Kolego arnold13m2 treść pkt 20 regulaminu brzmi następująco:

"Nie piszemy jednego posta pod drugim (zamiast tego używamy opcji edycji posta by dopisać dodatkową treść)."

Poza tym, cytując dane zagadnienie, użyj właściwej opcji. Czytając Twe zapisy można odnieść wrażenie, iż rozmawiasz Sam z Sobą.
/Nie słuchasz Koleżanki Emiś./
Arrow http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=177852&highlight=
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie

RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System