Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek_sbs2k

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes S W140 3.2 231KM 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 01:38
Temat postu:

problem z gazem w Mercedes W140


Witajcie

Mam dość duży problem z moim autkiem i nie umiem sobie z nim poradzić. Ale może napiszę wszystko od początku.

Problem dotyczy Mercedes'a Klasy "S" W140 z 1994r. Silnik R6 na pełnym, elektrycznym wtrysku 231KM.

Jakis czas temu zakupiłem ten samochód bez instalacji LPG. Silnik nigdy wcześniej nie widział gazu. Auto miało taki problem że strasznie dławił się przy ruszaniu, skakał na obrotach oraz miał bardzo dużą mieszankę co powodowało iż auto kopciło oraz dużo paliło. Ze względu na to iż pracuje dość daleko i muszę dojrzaneć postanowiłem zamontować LPG. Że gazownik to mój znajomy, to podjął się instalacji w tym aucie z tymi wadami jakie napisałem wyżej. No niestety ten gaz nie działał poprawnie... a mianowicie gasł podczas jazdy, jeszcze bardziej skakał na obrotach, kichał z pod maski silnika i miał 2x takie spalanie jak ana bp95.

Auto trafiło więc na diagnostykę komputerową do serwisu Mercedesa. Przy mnie gość podpinał auto pod kompa i pierwsze co, pokazał problem z przepływomierzem - po prostu był martwy. I nic poza tym komputer nie pokazał. Wiec oczywiście wymieniłem przepływomierz no i było o niebo lepiej. Znikły falujące obroty oraz mieszanka auta się zmniejszyła dzięki temu mogliśmy spokojnie zrobić kalibrację tego gazu no i działał poprawnie.

Niestety nie do końca... Auto gdy jest zimne i silnik rozgrzeje się do ok. 40*C gaz samoczynnie się załączy i tutaj zaczynają się jaja... Silnik zaczyna falować i czasami ale żadko (gdy jest straszny mróz) zgaśnie. Ten problem z gazem znika gdy silnik rozgrzeje się do 80*C. No ale zostaje problem tego kichania. Nie jest to typowe strzelanie z zapłonu ale z jakiegoś jakby zaworka i robi po prosty "tyk tyk tyk". Podejrzewam że jest to spowodowane tym dławieniem się przy ruszaniu.

Nie wiem już co mam robić ... boję się że coś mi wywali przez ten gaz. Dodam może że silnik odpalony na benzynie nawet w mrozie nie ma problemu z ganieniem oraz falowaniem obrotów. Jedynie co się powtarza to te dławienie.

Gaz jaki został zamontowany to STAG 300 na 6ciu wtryskiwaczach VALTEC.
Proszę o pomoc.
Przemek.

Przeniesiono. Pkt 8 RF
Keram
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 09:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140


Sprawdzić kompresję, i podciśnienie. Może to zawory, bo jak na gazie robi to samo to nie będzie wina paliwa, chyba że jeszcze zapłon.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 22:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140


Zmień świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia. Powinno pomóc, na pewno nie zaszkodzi. Druga sprawa, jakiej firmy masz tą instalację?
_________________



Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 19:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140


Zajedź do innego gazownika.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 00:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140


Nawiasem mówiąc odważny koleś jak się podjął montażu instalacji na silniku w takim stanie Wink
_________________



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 00:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 02 Kwi 2013, 21:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Mercedes W140


Na niesprawnym silniku nie można montować LPG i to jeszcze koledze. Najpierw doprowadź do perfekcji pracę silnika na benzynie. To co opisujesz to stawiałbym na zapłon ale bez macania to wróżenie. Potem od nowa przeprowadź kalibrację sterownika gazu na porządnie wygrzanym silniku.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System