Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iget19

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 5

Posiadane auto: vel satis 2.2 dci, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 16:54
Temat postu:

Przegrzanie silnika


Witam!
Jeżdże Vel Satisem(2,2 dCi) już ponad 7 lat, ale wczoraj po raz pierwszy miałem do czynienia z poważną awarią. Otóż rano po przejechaniu około 20 km komputer wyswietlił komunikat"Fault in fuel injection". Byłem blisko serwisu Renault to od razu podjechałem i zgłosiłem usterkę. Obsługa serwisu szybko i sprawne przystapła do działania, podłączyli swój komputer, odbyli test drogowy, przeczyścili filter powietrza sprawdzili przepływomierz i stwierdzili, ze nie ma nic powaznego, ale dobrze by było gdybym w najblizszym czasie zgłosił się do nich w celu przeprowadzenia dokladnej diagnostyki. Nadmieniam , że powyższy komunikat znikł już po powtórnym odpaleniu silnika. Zadowolny i uspokojony wyruszyłem w miasto, ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów włączył się wentylator chłodnicy, który prawie nigdy do tej pory się nie włączał. Byłem trochę zaniepokojony i niestety po przejechaniu nastepnych kilku kilometrów wyswietlił sie czerwony komunikat "Temperature fluid" STOP. Natychmiast zatrzymałem samochód i wtedy zauważyłem kłęby pary buchajace spod maski. Po podniesieniu maski zauważyłem wytrysk płynu chłodzacego z prawej strony silnika. Po odczekaniu do ostygnięcia silnika sprawdziłem poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym-był pusty, sprawdziłem poziom oleju- był powyżej max. Zaczynam teraz się zastanawiać co się stało??? W grudniu serwis wymienił mi pompę wodna, bo był niewielki przeciek, ale od wymiany przejechałem tylko 1500 km. Samochód aktualnie jest w serwisie tym samym , ktory wymieniał pompę wodna i diagozowal usterkę wtrysku paliwa. Do tej pory nie otrzymałem od nich informacji, czy jest uszkodzenie głowicy, uszczelki głowicy czy tez być może coś innego. Prosze o podzielenie sie uwagami i radami z czym moge sie liczyć!!!????
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 23:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika


Zrób test na obecność spalin w płynie chłodzącym
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 20:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika


spokojnie, pokazanie się komunikatu o krytycznej temperaturze nie świadczy o przegraniu silnika . ciężko wróżyć z fusów ,daj znak jak dostaniesz diagnozę
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika


Witam jak na moje oko to wygląda na uszczelkę pod głowicą
Powrót do góry
Irek409

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa-otwock
Posiadane auto: seat toledo
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 19:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika


Witam. Prawdopodobnie zawiesił Ci się termostat(nie otworzył). A wentylator włączył się bo czujnik jest przy silniku(włączeniem steruje komputer)a nie w chłodnicy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
iget19

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 5

Posiadane auto: vel satis 2.2 dci, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 18:29
Temat postu:

Przegrzanie silnika


Witam!
Otrzymałem informację z serwisu, że uszkodzeniu uległa uszczelka głowicy.Głowica została dodatkowo sprawdzona na szczelność-test wypadł pozytywnie. Trwało to tak długo, ponieważ diagnostyką głowic zajmuje się specjalistyczny zakład serwisowy Renault! Mam obietnicę szefa serwisu, że samochód będzie jutro tj. 27 lutego(po tygodniu) gotowy! Jestem tylko zaniepokojony kosztem całej usługi ponieważ w oficjalnym cenniku Renault nie kalkulacji tej usługi.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 09:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Przegrzanie silnika


ja się nauczyłem jednego , z dala od fachowców Renault ... po stracie sterty gotówki ,przeniosłem się do prawdziwego mechanika . Ja i samochód odrzyliśmy Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultClio

14 900

2011r.

201 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

76 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultKadjar

82 990

2021r.

33 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System