Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Zachowanie auta po wymianie kolumny kierowniczej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrekol68

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Renault Clio 1,2,1149 ccm,1997 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 20:56
Temat postu:

Zachowanie auta po wymianie kolumny kierowniczej


Witam,jestem po wymianie kolumny kierowniczej w moim Clio - niestety musiałem kupić nowy podzespół , gdyż w grę nie wchodziła ani wymiana krzyżaka,ani wymiana na część ze szrotu (brak).W trakcie poszukiwań części zamiennej odwiedziłem kilka warsztatów w Szczecinie chcąc znalężć taki w przyzwoitej cenie i o dobrej marce.W jednym z odwiedzanych warsztatów mechanik za wymianę zaśpiewał sobie 450 złotych,natomiast średnia cena u innych fachowców oscylowała w granicach 150-200 złotych.W związku z tak dużą rozbieżnością cenową zapytałem o przyczynę.Mechanik odpowiedział,że do prawidłowego ustawienia kolumny względem przekładni w tym typie auta(Renault Clio I 1997 rok) konieczne jest zdjęcie przedniej belki-stąd zwiększony koszt usługi.Ostatecznie zdecydowałem się na opcję tańszą o blisko 300 złotych - ale nie wiem czy nie zrobiłem błędu.Po wymianie w warsztacie w którym często dokonuję napraw luz na kierownicy został skasowany co jest rzeczą oczywistą,ale odnosiłem wrażenie że jest wręcz za mały,kierownica sprawiała wrażenie sztywnej,a puszczona po skręcie wracała co prawda do pozycji zasadniczej,ale dosyć mało płynnie i rzekłbym jakby w dwóch fazach.Ponadto przy skręcie w lewo z przedziału silnika słychać było stuk jakby kolumna kierownicza o coś zahaczała. W związku z powyższym wróciłem do mechanika do "poprawki" - obejrzał auto,ustawił trochę inaczej i było lepiej,co nie znaczy że idealnie.Stuk jednakże tak przy skręcie jak też przy przejeżdzie przez wertepy jak był tak jest.Ponowna konsultacja i stwierdzenie mechanika iż przyczyną może być przekładnia kierownicza(notabene niedawno regenerowana).Napiszcie mi z łaski swojej jak zachowują się Wasze auta po takiej operacji,czy ktoś miał podobny problem i jak mu zaradził?Czy rzeczywiście przyczyną jest przekładnia,czy niezgodna z technicznymi zasadami wymiana?Będę wdzięczny za jak najwięcej opinii na dany temat,pozdrawiam.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 21:55
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Zachowanie auta po wymianie kolumny kierowniczej


Geometria była po tym robiona?
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

62 900

2019r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

20 900

2011r.

190 936 km

śląskie

RenaultClio

14 000

2010r.

199 000 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System