Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) awaria skrzyni biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelchc

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: renault scenic 1,6 16V alize 2002 lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:50
Temat postu:

awaria skrzyni biegów


Witam. mam awarie chyba skrzyni biegów, auto z holowałem do domu na kanał. Co się stało: Podczas ruszania coś tak jakby pękło/urwało biegi wchodzą bez sprzęgła ale oczywiście samochód nie jedzie cały czas słychać coś w skrzyni. W kanale zauważyłem że wybierak jest bardzo luźno i do połowy wyszedł ze skrzyni.
konieczne będzie wyciągniecie skrzyni? co to może być?
dodam że ostatnio zauważyłem duży luz przy ruszaniu na wstecznym tak jakby na półosiach albo w skrzyni


Ostatnio zmieniony przez pawelchc dnia Wto 03 Cze 2014, 13:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 19:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) awaria skrzyni biegów


Jest duża szansa, że to tylko Scenikowa bolączka czyli prawy łącznik półosi. Kawałek rurki z frezem w środku. Wymieniaj TYLKO na NOWY ORGINAŁ jeśli nie chcesz obrobić sobie półosi. Koszt w zależności od serwisu (jak ja kupowałem to np w ASO w N.Targu chcieli 210,- a w Krakowie u Lisowskiego 100,- z małym hakiem.
Skoro masz kanał to powinieneś bez problemu zdiagnozować. Prawa półoś po zapięciu biegu obraca się, ale tylko ten kawałeczek wychodzący do nieszczęsnego łącznika. W łączniku obraca się i póki nie wyrobi się całkowicie to może trochę chrobotać. Za łącznikiem po prostu półoś stoi.
Powrót do góry
pawelchc

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: renault scenic 1,6 16V alize 2002 lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 13:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) awaria skrzyni biegów


To nie łącznik albo nie tylko bo
Cytat:
biegi wchodzą bez sprzęgła
coś się w skrzyni urwało, na pewno jest problem z wybierakiem , spróbuje ją wyciągnąć jak mi się uda a jak nie to chyba będę szukał jakiegoś mechanika


jest diagnoza - mechanizm różnicowy się rozsypał i skrzynia do wymiany
a tak przy okazji jak kupię używaną skrzynie to oprócz oleju coś wymieniać przed włożeniem, łożyska itp
Powrót do góry
zlatanmys

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice/Śląskie
Posiadane auto: FORD MONDEO MK4 SEDAN 1,6 160 KM ECOBOOST
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) awaria skrzyni biegów


Witam wszystkich, podepnę się do tematu bo mam podobny problem.
Mam Scenica 1998 rok 1,9 dTi (JA0N) 98 KM
Zaczeło się tak: Odkąd mam tego Scenica to przy ruszaniu lub jeździe na pierwszym biegu jedynka wyskakiwała około 3/10 razy. Kiedyś jeszcze na zgaszonym silniku chciałem zmienić bieg z 1 na 2 to się coś zablokowało i nie chciało wejść na dwójkę ale jakoś poszło. Wczoraj wracam z bierunia i spod bloku wyjeżdżam na wstecznym sie zablokowało koła stanęły w miejscu i znowu się zablokowała skrzynia. Jakoś ruszyłem. Jadąc już ulicą słyszę jakieś dziwne szuranie czegoś metalowego po czym ucichło. I sytuacja sie powtórzyła kilka razy aż było coraz głośniej. Nagle już słyszę coraz głośniejsze jakby jakiś łańcuch się obijał o coś w silniku. I nagle podczas jazdy słyszę "zerwanie jakiegoś łańcucha", koła staneły w miejscu, pisk, koła zablokowane nie da się ruszyć auta. Olej się wylał. Po tym zdarzeniu auto odpalało, podczas wciągania na lawetę też. Jak mi na lawetę wciągali to jeszcze próbował gościu odpalić znowu ale już nie dało rady. Akumulator sprawny bo szyby i cała elektryka działa bo kręci akumulator ale nie chce odpalić, nie wiem czy coś przy wciąganiu zepsuli.
I teraz moje pytanie czy ktoś miał podobny problem, jaki może być koszt używanej skrzyni biegów z wymianą i o co może być przyczyną że nie chce odpalić.
Wstępna diagnoza jak powiedziałem mechanikowi, "pewnie mechanizm różnicowy, skrzynia do wymiany". Ale chciałem tu zasięgnąć porady bo jestem zdesperowany. Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedź.
Powrót do góry
zlatanmys

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice/Śląskie
Posiadane auto: FORD MONDEO MK4 SEDAN 1,6 160 KM ECOBOOST
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Lip 2014, 16:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) awaria skrzyni biegów


Halo czy ktoś mi pomoże ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 19 Lip 2014, 16:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultClio

33 900

2017r.

70 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System